X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nadmierne owłosienienie
Odpowiedz

Nadmierne owłosienienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Biorę bromegon na hiperprolaktynemię, euthyrox 50 na niedoczynność( + hashimoto), z powodu któtkiej fazy po owulacji 4 razy brałam duphaston.
    Od zawsze miałam nie liczne włosy na rękach i na baczkach(na twarzy). Z jakiś cykl temu zauważyłam, że mam ich teraz dużo więcej, dodatkowo rosną na dłoniach i na policzkach. Są białe( ale boję się, że z ciemnieją). 3 miesiące temu badałam testosteron mój wynik to :
    0,232ng/ml (norma 0,084-0,481).
    Zastanawiam się czemu te włosy rosną.
    Mój ginekolog ma urlop i bedę się z nim widziała dopiero 21.11.
    Może któraś z was miała podobną sytuację?

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sporo dziewczyn z pcos ma hirsutyzm (nadmierne owlosienie) albo czasem po prostu juz tak ma sie genetycznie... bylas juz moze badana pod katem pco? sam wynik testosteronu moze byc niewystarczajacy... wiem ze jeszcze hormony nadnerczy warto przebadac (tj chyba dhea i androstein) ale nie mam pewnosci czy to tak sie nazywalo... u mnie na niechciane wloski dobrze dziala metformina + dieta, a jak na chwile popuscilam diete i zjadlam jakies wysokoweglowodanowe jedzenie, fast food czy slodycze, to zaraz znow tradzik i wloski szybko rosna, prawie zaraz po wyrwaniu peseta, na drugi dzien juz czuc bylo jak odrastaja... poczytaj na watkach, moze znajdziesz tam odp na swoje pytania :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie endokrynolog przy takim problemie (tylko ja owłosienie miałam od zawsze) zlecił zbadać DHES, androstendion, 17OH-progesteron, progesteron, testosteron i testosteron wolny (to 2 rózne badania) Testosteron badałaś więc tylko testosteron wolny. No i oczywiście badania w kierunku pcos.
    U mnie problem istnieje przy prawidłowych poziomach hormonów i pcos też nie mam.

    A tak z innej "beczki" widze że w podpisie masz ANA 1 a badałaś ANA2?
    Mnie też wyszło ANA w mianie 1:1000 więc za duże :(

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PCOS nie mam.
    Czytałam kiedyś, że też właśnie od prolaktyny, ale biorę leki, więc to nie może być od tego.
    W poniedziałek zamierzam zrobić właśnie dhea-s,androstendion i powtórzyć testosteron i prolaktynę.
    Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z hormonami. Dopiero kiedy zostało wykryte to hashimoto i zaczęłam brać leki to wtedy wszystko się rezregulowało.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa. Ja mam w ogóle jakieś odloty z tymi badaniami.
    robilam ANA prywatnie:
    1:320 - homogenny i jąderkowy
    Zostałam skierowana do specjalisty od kolagenoz do Łodzi do szpitala.
    Tam powtórzyli i zrobili podtypy i wyszło:
    1:160 - ziarnisty i jąderkowy.
    Więc takie o. I odczywiście nie wiadomo dlaczego takie rozbieżne to wszystko. I mam powtórzyć za rok badania. A od 3 cylki staram się z mężem o dziecko i jeszcze nic nie wyszło, ale zastanawiam się czy jakby się kiedyś udało to czy będę musiała brać clexane.
    Teraz czekam właśnie by zrobić te badania odnośnie tego owłosienia, bo to mnie martwi, że nagle tak rosną, bo przecież co rusz wykrywam nowe choroby, a jak włosów nie było tak dużo, to teraz rosną na potęgę.

    M&M
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    PCOS nie mam.
    Czytałam kiedyś, że też właśnie od prolaktyny, ale biorę leki, więc to nie może być od tego.
    A masz wysoką podstawową czy po obciążęniu? Bo ja też biore leki na obniżenie prolaktyny mam ponad 20x wyższa po obciążeniu i kiedyś sie też zastanawiałam jak wyszło to w badaniach czy te włoski nie po prolaktynie. Zapytam lekarza na wizycie jak ma sie prolaktyna do nadmiernego owłosienia.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    PCOS nie mam.
    Czytałam kiedyś, że też właśnie od prolaktyny, ale biorę leki, więc to nie może być od tego.
    W poniedziałek zamierzam zrobić właśnie dhea-s,androstendion i powtórzyć testosteron i prolaktynę.
    Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z hormonami. Dopiero kiedy zostało wykryte to hashimoto i zaczęłam brać leki to wtedy wszystko się rezregulowało.

    No u mnie jest ten problem z powodu zbyt wysokiego poziomu testosteronu i nasilenia PCOSa. A powiedz mi, jak u Ciebie z wagą?

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    vanessa. Ja mam w ogóle jakieś odloty z tymi badaniami.
    robilam ANA prywatnie:
    1:320 - homogenny i jąderkowy
    Zostałam skierowana do specjalisty od kolagenoz do Łodzi do szpitala.
    Tam powtórzyli i zrobili podtypy i wyszło:
    1:160 - ziarnisty i jąderkowy.
    To masz niskie miano więc być może jesteś w tym procencie zdrowych kobiet mających p/ciała ANA.
    Wiesz gdzieś czytałam ale nie pamiętam gdzie to było żeby Ci link podesłać że miano 1:320 a 1:160 to praktycznie to samo i nie jest to duża rozbieżność ale nie potrafię Ci tego wytłumaczyć dlaczego :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KathleenPL
    Teraz przytyłam z 6 kg od czerwca, gdy zaczęłam brać euthyrox, bromergon i duphaston. No ja w sierpniu testosteron miałam 0,232 z normą do 0,481. Więc nie wiem czy dobry, bo zapomniałam o tych badaniach u ginekologa.

    vanessa
    Miano niskie, ale tu nie chodzi o rozbieżność w tym tylko w tym, że w jednym wyszedł typ świecenia homogenny i jąderkowy, a w drugim ziarnisty i jąderkowy.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o rozbieżność między mianami to chodzi o to, że to jest tylko jedno rozcięczanie więcej tych przeciwciał.Tak czytałam kiedyś, więc w sumie różnicy tu nie ma, tylko chodzi właśnie o te typy świeceń.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prolaktynę mam 625,8 podstawową. Miałam rezonans mag. przysadki nawet, ale jak byłam u neurologa z opisem i z płytą to nie wiedział co mi powiedzieć na temat przysadki i dodatkowo miałam robiny za jednym razem też głowy i też nie wiadomo co mi jest, ale wiem ,ze nie jest dobrze.
    Ponadto jestem teraz na etapie zmieniania endokrynologa, ale nie wie kogo wybrać i też tak jakoś to mnie dobija.

    M&M
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 8 listopada 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    KathleenPL


    vanessa
    Miano niskie, ale tu nie chodzi o rozbieżność w tym tylko w tym, że w jednym wyszedł typ świecenia homogenny i jąderkowy, a w drugim ziarnisty i jąderkowy.
    Który typ jest gorszy i co to znaczy że ziarnisty, homogenny itd?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 8 listopada 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziarnisty to tak jakby niezwiązany konkretnie z jakaś chorobą. Homogenny to wszystkie odmiany tocznia, a jąderkowy to zapalenie wielomiesniowe lub twardzina tak czytałam w internecie. A Ty jaki masz? Ja nie mam objawow, jedynie hashimoto i jedno poronienie.

    M&M
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 9 listopada 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ziarnisty to tak jakby niezwiązany konkretnie z jakaś chorobą. Homogenny to wszystkie odmiany tocznia, a jąderkowy to zapalenie wielomiesniowe lub twardzina tak czytałam w internecie. A Ty jaki masz? Ja nie mam objawow, jedynie hashimoto i jedno poronienie.
    Dzieki Martoszka :) Troszeczke mi ulżyło :) ja mam ziarnisty. Szperałam troche po necie za jakimikolwiek informacjami dotyczącymi ANA i allo mlr bo mam stanowczo za niskie a tzn że mój organizm traktuje zarodek jak wroga i niszczy. Wyczytałam że niskie allo trudno podnieś przy ANA bo nie wolno podawać specjalnych szczepionek :(
    A Ty badałaś kiedykolwiek allo mlr?
    Wizytę mam we czwartek nie wiem co o tym myśleć i nie spodziewam sie optymistycznych wieści :/
    Ja też nie mam żadnych objawów jedynie to brak ciąży od 5 lat i pewnie m.in. proplemem jest to niskie allo bo to powoduje poronienia albo niemozliwość zagnieżdżenia się zarodka. U mnie allo jest bardzo niskie więc każdy zarodek jeżeli był został został zaatakowany i zniszczony nawet nie zdążył się zagnieździć :( Plusem jedynie jest to że nie przeżyłam poronienia bo nawet nie wiedziałam że mogłabym być w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 10:29

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nir robilam nigdy. Jutro pojdę na te badania związane z owłosieniem i sie dowiem czy mogli by sie dowiedziec ile kosztuje to badanie. Ja poronilam w 5 tygodniu 7 lat temu, teraz staram się 3 cykl i nic. Ja juz bym chciala wiedziec czy mam szansę na naturalną ciążę czy też nie. W sumie teraz to już zwiątpiłam. U nas jest o tyle niemiło,że mój mąż ma dziecko z 1 małżeństwa.więc to też negatywnie na moją psychikę wpływa.

    MałaMonia lubi tę wiadomość

    M&M
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie allo jest dosyć drogie i dobrze gdyby Ci to lekarz zlecił bo przy tym dodatkowo robi sie test cytotoksyczny. Dziwne że po poronieniu nikt Ci tego nie zlecił, bo to jest jedna z przyczyn poronień. Wiesz 3 cykle starań to nie powód do zmartwień!!!

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 9 listopada 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no ja wiem. Wiesz ja wtedy w 5 tygodniu pironilam i to na wakacjach, wiec jak juz po tygodniu moj poziom beta hcg byl.jak nie na ciąże to nikt nie wierzyl, ze bylam w ciązy i nie zrobili badan.

    M&M
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ