X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nadżerka leczenie
Odpowiedz

Nadżerka leczenie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 248 22

    Wysłany: 21 lutego 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o informację odnośnie Waszego doświadczenia z leczeniem podobno małej nadżerki.
    Dwa cykle pod rząd infekcje leczone antybiotykami, a kolejne dwa cykle - gęsty, nierozciągliwy, biały, lekko żółty śluz. Zarowno podczas owulacji, jak i po.
    Co robić?

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1955 1818

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie skończyło się wymrażaniem. Leczyłam stany zapalne od marca zeszłego roku, właściciele bezskutecznie. Nawet jeżeli nie miałam stanu zapalonego to tak czy siak biocenoza wychodziła mi kijowa, żadne suplementację, probiotyki, nic nie pomagało.
    Ostatecznie w grudniu lekarka zdecydowała, ze wymrazamy ją, bo innego rozwiązania nie ma. Jest luty a biocezona jest o wiele wiele lepsza :)

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 248 22

    Wysłany: 21 lutego 2023, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    U mnie skończyło się wymrażaniem. Leczyłam stany zapalne od marca zeszłego roku, właściciele bezskutecznie. Nawet jeżeli nie miałam stanu zapalonego to tak czy siak biocenoza wychodziła mi kijowa, żadne suplementację, probiotyki, nic nie pomagało.
    Ostatecznie w grudniu lekarka zdecydowała, ze wymrazamy ją, bo innego rozwiązania nie ma. Jest luty a biocezona jest o wiele wiele lepsza :)

    Na czym polega to wymrozenie krok po kroku ? Czy robi się to w znieczuleniu?
    Czy wpływa to na ewentualne starania o ciążę?

    Czy lepiej robić posiewy z kanału szyjki w przypadku nadżerki, czy biocenozę pochwy ?

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1955 1818

    Wysłany: 21 lutego 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione i posiewy i biocenozę, właściwie wszystko.
    Nadzerke miałam dość spora i zaburzała mi pH przez co prawie w ogóle nie miałam lactobacillusa, za to pełno rozrośniętej flory bytującej.
    Co do zabiegu to nic strasznego, trwa dosłownie kwadrans, lekarka wkłada spory wziernik i przykłada kilka razy w miejscu nadżerki ciekłym azotem (on ma z -180 stopni). Czuć lekki dyskomfort, ale nie bolało mnie to. Po wszystkim miałam trochę uderzenia gorąca na twarzy. Potem „wycieka” z tego miejsca sporo płynu, właściwie czułam przez kilka dni jakby mi ktoś kurek z woda otworzył.
    Do tego zero seksu do następnego okresu, miałam tez różne globulki.
    U mnie akurat to zadziałało :) miałam iść w środę na drożność jajowodów, a wczoraj dowiedziałam się ze jestem w ciąży po 18 miesiącu starań :)

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 248 22

    Wysłany: 21 lutego 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ja miałam robione i posiewy i biocenozę, właściwie wszystko.
    Nadzerke miałam dość spora i zaburzała mi pH przez co prawie w ogóle nie miałam lactobacillusa, za to pełno rozrośniętej flory bytującej.
    Co do zabiegu to nic strasznego, trwa dosłownie kwadrans, lekarka wkłada spory wziernik i przykłada kilka razy w miejscu nadżerki ciekłym azotem (on ma z -180 stopni). Czuć lekki dyskomfort, ale nie bolało mnie to. Po wszystkim miałam trochę uderzenia gorąca na twarzy. Potem „wycieka” z tego miejsca sporo płynu, właściwie czułam przez kilka dni jakby mi ktoś kurek z woda otworzył.
    Do tego zero seksu do następnego okresu, miałam tez różne globulki.
    U mnie akurat to zadziałało :) miałam iść w środę na drożność jajowodów, a wczoraj dowiedziałam się ze jestem w ciąży po 18 miesiącu starań :)

    Serdeczne gratulacje!!!! Trzymam mocno kciuki za nudną ciążę:)

    Mi wyszła również ureoplasma ale parvum. Brałam i na to antybiotyk:(
    Mam jeszcze kilka pytań.
    1. Czy myślisz że to zamrożenie i wyleczenie nadżerki wpłynęło właśnie na ciążę? Czy długo po tym się staraliście po wymrozeniu?
    2.czy miałaś może upławy ? Ja mam cały cykl gęste biale. Jak było u Ciebie ? Myślę czy to nie grzyb?
    3. Jak udało Ci się wyleczyć grzyba po antybiotykach?
    4. Czy biocenoza też pokazuje ph ? Czy jest to oddzielne badanie?
    Dziękuję za odpowiedź.
    Ps. Pozwoliłam sobie pisać na "Ty".

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1955 1818

    Wysłany: 21 lutego 2023, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc nie wiem co nam pomogło. Czy to, ze moja głowa odpuściła, bo wiedziałam ze czeka mnie szpital i drożność, czy fakt ze to pH się odbudowało, nie wiem.
    Udało nam się w drugim cyklu po wymrazaniu (bo w 1 nie mogliśmy), ale ja głównie uważam ze udało sie bo ogarnelam moje PCOS i IO, myśle ze tu jest główna zasługa.
    Ja nie miałam żadnych objawów właściwie, gestie białe raczej świadczą o jakimś mocnym stanie zapalnym.
    Nie miałam grzybów, ale je sie leczy lekami przeciwgrzybicznymi (np clotrimazol w tabletkach), nie antybiotykami.
    Biocenoza nie pokazuje pH, u mnie po prostu widać było zły stosunek lactobacillusa to reszty flory

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 248 22

    Wysłany: 21 lutego 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Szczerze mówiąc nie wiem co nam pomogło. Czy to, ze moja głowa odpuściła, bo wiedziałam ze czeka mnie szpital i drożność, czy fakt ze to pH się odbudowało, nie wiem.
    Udało nam się w drugim cyklu po wymrazaniu (bo w 1 nie mogliśmy), ale ja głównie uważam ze udało sie bo ogarnelam moje PCOS i IO, myśle ze tu jest główna zasługa.
    Ja nie miałam żadnych objawów właściwie, gestie białe raczej świadczą o jakimś mocnym stanie zapalnym.
    Nie miałam grzybów, ale je sie leczy lekami przeciwgrzybicznymi (np clotrimazol w tabletkach), nie antybiotykami.
    Biocenoza nie pokazuje pH, u mnie po prostu widać było zły stosunek lactobacillusa to reszty flory
    Dzięki za odpowiedź!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ