X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nakłuwanie jajników laparoskopowo?
Odpowiedz

Nakłuwanie jajników laparoskopowo?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 listopada 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała zabieg nakłuwania jajników? Co o nim myślicie?

    Mój ginekolog uważa, że jak 3 cykle ze stymulacją CLO przy PCOS nic nie dadzą, to należy zrobić taki właśnie zabieg.

    Jestem w trakcie 2 cyklu z clo i dominującego pęcherzyka cały czas brak. Nie wiem dlaczego, ale z jednej strony mam sceptyczne podejście do metod chirurgicznych. Jadnak z drugiej strony, jakoś trzeba tą owulację wywołać.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie chwalę ten zabieg. Jajniki zaczęły fajnie pracować i nie mam torbieli od 2015 roku:)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 17 listopada 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie lepiej spróbować innego leku?U mnie na Clo nie było reakcji przez 3 cykle a na letrozol już tak.

    tym_janek lubi tę wiadomość

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 17 listopada 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wpierw bym zbadała AMH i przez 3 cykle spróbowała letrozol 2x1

    Jaszmurka, tym_janek lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 17 listopada 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się skłaniam do tego aby spróbować z letrozolem wcześniej. Mój ginekolog uważa, że jest to lek off label, więc mi nie przepisze. I to był jedyny argument dlaczego nie :/ Poszukam takiego lekarza, co nie ma tego typu dylematów chyba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2017, 23:57

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Jaszmurka Autorytet
    Postów: 722 423

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek i co u Ciebie?Na co się zdecydowałaś?Ja miałam dziś hsg i wszystko ok, ale padł też pomysł nakluwania jajników i nie daje mo to teraz spokoju...

    thgfugpjfonf59xe.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez interesuje mnie ten temat. Znacie jakieś dobre ośrodki, ktore się tym zajmują?

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie zmienilam lekarza i poszliśmy w gonadotropiny. Ale na razie bez efektu. Chce też letrozol spróbować i jak wyczerpię już opcje farmakologiczne bez efektu to się zdecyduję na ten zabieg. Daję sobie jeszcze 3 cykle szansy na farmakologię.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wykonywany taki zabieg na jednym jajniku przy okazji laparoskopii. Przy czym u mnie jest łagodne PCOS i regularne owulacje. AMH spadło mi po zabiegu na przestrzeni dwu lat z 9,5 na 5,5, ale oba jajniki wciąż produkują sporo pęcherzyków (choć jak AMH pokazuje pewnie mniej niż wcześniej) i u mnie nie pomogło to w zajściu w ciążę. Ale możliwe że przy braku owulacji taki zabieg pomoże w tym aby do niej dochodziło i dzięki temu szanse na ciążę wzrosną. Ja miałam wykonywany zabieg na NFZ w klinice Angelius PROVITA w Katowicach łącznie z hsg i laparo.

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ