X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną nieregularny okres=cykle bezowulacyjne?
Odpowiedz

nieregularny okres=cykle bezowulacyjne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny mam do Was ogromną prośbe abyscie mi pomogly. Bylam dzis u lekarza i dowiedzialam sie ze najprwadopodobniej mam cykle bezowulacyjne bo mam nieregularny okres. Wyniki TSH bede miala jutro. Czy ktoras z Wam miala taki problem i nie mogla zajsc w ciąze?
    Bardzo pragne dzidzi.

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz tego nie może jednoznacznie stwierdzić tak samo jak dziewczyny na forum. Jak bardzo nieregularne masz cykle? jeśli to jest kilka dni to nic takiego, powyżej 10 dni to już jest coś nie tak. Musisz zacząć prowadzić obserwację cyklu - pomiar temperatury i pełen monitoring owulacji u lekarza. Idż do ginekologa, powiedz, że starasz się i nie zachodzisz od X czasu, dostaniesz wykaz badań do zrobienia i "witam w klubie staraczek"

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Palma. A dlaczego zrobilas tylko tsh? Ja mam nieregularne cykle i dlugie do 50 dni i mam prawdopodobnie brak owulki. Ale nawet jak masz brak owu to trzeba zobaczyc dlaczego i w zalezbosci od przyczyny sa rozne metody leczenia. Czasem wystarczy wyregulowac jakis hormon.

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okres waha mi sie od 29-33 dni, roznie to bywa, czasem mam przez 3 miesiace regularne potem znowu z opoznieniem dostaje. Dostalam skierowanie na TSH FT3 i FT4. Kiedys mialam skonnosc do torbieli na szczescie na dzisiejszej wizycie nic nie bylo oprocz "czegos" o wielkosci 6mm (podobno mam o tym zapomniec bo to sie do torbieli nie zalicza). Dostalam własnie porade aby zaczac mierzyc temperature ale zaczne dopiero od kolejnego cyklu bo teraz jestem w srodku wiec bez sensu.

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palma takie wahania4 dniowe to wg mnie nie jest problem. Dla mnie nieregularne cykle to sa moje albo gorzej, niektorzy maja 3 razy w roku ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to ja juz sama nie wiem co lekarze uznaja za nieregularny okres...martwie sie bo od 7 miesiecy nie moge zajsc w ciąze. Wiem ze niektorzy latami sie staraja ale dla mnie to ze jeszcze nie jestem w ciazy jest znakiem ze to cos nie tak. Badam szyjke i sluz od pol roku i mi sie wydaje ze wiem kiedy mam dni plodne ale nie ma rezultatów

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz miec pewnosc ze masz owu to mozesz isc do gina po domniemanej owu i sprawdzic albo monitoring cyklu. Poza tym mozesz sobie zrobic hormony bo moze cos jest minimalnie podwyzszone. Po 3 zalezy to tez od faceta. Ja bym jednak nie panikowala na twoim miejscu. Moja znajoma zaszla jak jej maz zaczal brac wit c a starali sie 2 lata ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam cykle regularne 28-31
    więc nie wiem dlaczego Twój lekarz nazwał Twoje cykle nieregularnymi? O.o
    zlecił tylko TSH?
    a FSH, lh, Estradiol, progesteron itp
    palma przejdź się do innego lekarza na konsultację, bo mam wrażenie, że Twój lekarz na razie olał temat, bo starasz się dopiero 7 mscy

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wodocznie tak musze zrobic, przejsc sie gdzie indziej i zobaczyc co powie inny lekarz

    Reni lubi tę wiadomość

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palma podowiaduj sie przed wyborem lekarza ktory zajmuje sie kobietami chcacymi zajsc w ciaze i jest dobry zeby znowu nie trafic na zwyklego gina (tacy sa dobrzy do pobrania cytologii ale moze nie maja doswiadczenia w tych sprawach) ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • palma Autorytet
    Postów: 1203 925

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dziękuję za porade :*

    aniołek 9tc (2015rok)
    aniołek 6tc (2018rok)
    f2w33e3k8s0hlqj8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ