X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Niskie HBA a in vitro
Odpowiedz

Niskie HBA a in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 19 maja 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przepraszam że zakładam nowy wątek ale tak chyba będzie najlepiej.

    Po 2 latach nieudanych starań przedzielonych jednym poronieniem, mąż zrobił HBA nasienia i wynik to 21%. Reszta parametrów ok, morfologia 3%.
    Konsultowałam z moją p. Ginekolog i powiedziała, że w tym wypadku tylko in vitro. Mamy jeszcze się skonsultować z urologiem.
    Czy na prawdę tylko w in vitro jest szansa na dziecko? Czy da się ten wskaźnik poprawić na tyle, że uda się normalnie zajsc? Jesteśmy bez nałogów, szczupli, dobrze się odżywiamy, mamy sporo ruchu, u mnie owulacje występują, hormony ok, amh 1.4 (32 lata). Mąż tarczyca, prolaktyna ok, niedobór wit D.

    Jeśli chodzi o in vitro z dofinansowaniem (gyncentrum) może się orientujecie jak to wygląda? Jaka kwota jest refundowana? Jak dużo trzeba dopłacić?

    Szczerze mówiąc jesteśmy trochę załamani taką wiadomością 😔

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 19 maja 2022, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyszka my startowalismy z 41 a po 3 miesiącach już było 77. Maz brał suplementy (między innymi duże dawki witaminy D bo miał wynik w dolnej granicy). Ale nie wiem czy rzeczywiście to był powód. Niestety są na podobnym wątku pary u których ten wskaźnik nie podskoczyl więc gwarancji nie ma. Myślę że to zależy od tego ile macie czasu. Odpowiednio dobrana selekcja plemnikow podczas procedury omija ten problem. Myślę że warto też zrobić fragmentacje zanim podejmiecie dalsze kroki. Z jakiego miasta jesteś?

  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 19 maja 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zakładce męskie sprawy jest wątek poświęcony HBA znajdziesz tam dużo ciekawych informacji.

  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 19 maja 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miasa wrote:
    W zakładce męskie sprawy jest wątek poświęcony HBA znajdziesz tam dużo ciekawych informacji.

    Już czytałam sporo właśnie na tym wątku.
    Fragmentacja okej 11%.

    Jestem że Śląska, mała wieś.

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 19 maja 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To z dofinansowaniem niestety nie pomogę.

  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 19 maja 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W naszym przypadku HBA nie okazało się być "wiekszym" problemem bo podskoczylo. Też spotkałam się z opinią że jak HBA jest bardzo niskie to in vitro ma największe szanse na sukces chyba że uda się je podnieś. Zdecydowanie jedno badanie to jeszcze nie wyrok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2022, 20:06

  • Szyszka90 Autorytet
    Postów: 750 585

    Wysłany: 20 maja 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miasa wrote:
    W naszym przypadku HBA nie okazało się być "wiekszym" problemem bo podskoczylo. Też spotkałam się z opinią że jak HBA jest bardzo niskie to in vitro ma największe szanse na sukces chyba że uda się je podnieś. Zdecydowanie jedno badanie to jeszcze nie wyrok.

    Moja pani doktor twierdzi, że to czynnik, który najgorzej podnieść a już na pewno z tak niskiego wyniku uzyskać te 80% jest bardzo ciężko. Mówi że nie ma szans na naturalnie zapłodnienie w tym wypadku. Mieszkam tu od niedawna, wczesniej Mysłowice, rodzice tam mieszkają nadal i patrzę że jest dofinansowanie w gyncentrum do mieszkańców tego miasta i myślę cxy można to jakoś nagiąć 😭

    Starania od 03.2020

    09.2021 👼🏼 Agatka - trisomia 22.

    ONA
    Hormony OK
    Wymazy OK

    ON
    Mofrologia 3%
    HBA 21%
    fDNA 11%


    mhsv3e5exoqxv630.png
  • Miasa Koleżanka
    Postów: 76 6

    Wysłany: 20 maja 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam się z opiniami że ten parametr ciężko podnieść i że naturalne zaplodnienie nie jest możliwe przy niskich wartosciach. Też byłam przerażona jak mieliśmy wynik 41, ale czas szybko zwerfikowal. U nas wynik szybko się poprawił albo może był to błąd w laboratorium (?). Wydaje mi sie że jeśli macie czas to warto powtórzyć to badanie za 3-4 miesiące. Opinia naszego androloga była taka że ten wynik poprostu u nas skacze (Nie wiem co jest gorsze 😅). Nie mam wiedzy na temat dofinansowań. Moze porostu skontaktuj się z klinika i Ci pomogą 😉

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ