X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norprolac 75mg
Odpowiedz

Norprolac 75mg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Od ok. miesiąca, w związku z podwyższoną prolaktyną lekarz ginekolog zalecił mi przyjmować Norprolac zaczynając od pakietu startowego, a kończąc na dawce 75mg na dobę.

    Stąd moje pytanie do Was, czy któraś miała styczność z tym lekiem? Skończyła kurację (mój lekarz powiedział, że leczenie trwa do 6 miesięcy)? Czy może jest w trakcie? Jak reagowałyście na ten lek? Czy zaobserwowałyście jakieś zmiany? I najważniejsze :) - czy którejś z Was udało się w trakcie bądź po zakończonej kuracji zajść w upragnioną ciążę? Czekam na Wasze odpowiedzi :)

    P.S Założyłam ten wątek, ponieważ mało informacji udało mi się znaleźć na temat kobiet które przyjmowały ten lek (nie interesuje mnie działanie Dostinex'u póki co), a stary wątek umarł i dotyczy obu leków.

    Pozdrawiam, wełenka.

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja biorę ten lek i tak jak ty zaczynałam od pakietu startowego.
    Norprolac biorę już ok 2 lat około roku po pół tabletki/ Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Prolaktyna w normie. Niestety nie zaszłam w ciążę...ale to nie oznacza że ty nie zajdziesz ;), miałam dwie iui i teraz zbieram na ivf.

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgos741 po dwóch IUI lekarz podjął kolejny krok? Skoro już zbierasz to na pewno zagłębiłaś się w szczegóły i wiesz, jak to wygląda obecnie finansowo? Bo wg aktualnych wiadomości na refundacje nowe pary już raczej nie mają co liczyć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 20:34

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzynka z tego co wiem to mogą mieć miejsca jeszcze w Krakowie lub Rzeszowie, moja kumpela pojechała do Krakowa i się załapała... ja za stara jestem na nfz więc tylko płatne.. dziewczyny płacą tylko za leki i to też refundowane, jeśli chcesz bez nfz to ok 5000-7000 sam zabieg plus leki. U mnie ivf koszt 5000zł plus leki a że nie mam refundacji to leki mnie mogą kosztować 2000-5000zł... zależy jaki protokół krótki czy długi...
    U mnie to czas goni..

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tu masz przykładową stymulację od jednej z dziewczyn:
    noooo smieszne te ceny mam na rachunku ze :
    puregon 688 zl a ja dalam 3,20
    menopur 825 zl a ja dalam 139 zl
    gonapeptyl 533 zl a ja dałam 9,14
    kosmos jakis :) w tym momencie skoro leki mam refundowane procedura wyjdzie nas 6200 około :)
    bardzo sie ciesze - oby tylko ten protokół był skuteczny :)

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różnica kosztów ogromna między refundacją a jej brakiem.
    Maglos piewrszy raz podchodzisz do ivf? Na kiedy planujesz?
    Czyli na 10tys. na pewno musisz być przygotowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 22:35

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety... jeszcze będę szukała tańszej opcji czyli odkupienia od innych dziewczyn tylko muszę wiedzieć co bedę miała przepisane...

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzynka a ty na jakim etapie?

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W listopadzie miałam CLO + (po raz pierwszy PREGNYL 10000). Niestety nie zadział. U mnie pęcherzyki same rosną, ale nie pękają. Przy stymulacji urosły nawet dwa po 20mm, ale nawet po podaniu pregnylu nie pękły :( więc się zastanawiam, czy jest to w ogóle możliwe przy kolejnych cyklach...? Ginekolog powiedział, że jak 3 razy się nie uda to zostaje ivf. Oprócz tego mam podejrzenie endometriozy, no i koło lutego muszę mieć laparoskopię.
    A Ty małgoś jaki masz problem podczas zachodzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2015, 23:32

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmuję 75mg na dobę, bez skutków ubocznych i czuję pewne zmiany na lepsze :)

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka66 wrote:
    W listopadzie miałam CLO + (po raz pierwszy PREGNYL 10000). Niestety nie zadział. U mnie pęcherzyki same rosną, ale nie pękają. Przy stymulacji urosły nawet dwa po 20mm, ale nawet po podaniu pregnylu nie pękły :( więc się zastanawiam, czy jest to w ogóle możliwe przy kolejnych cyklach...? Ginekolog powiedział, że jak 3 razy się nie uda to zostaje ivf. Oprócz tego mam podejrzenie endometriozy, no i koło lutego muszę mieć laparoskopię.
    A Ty małgoś jaki masz problem podczas zachodzenia?

    U mnie była wysoka prolaktyna, pęcherzyki rosną i pękają a ciąży nie ma ...
    Po dwóch iui doszłam do wniosku że czas zbierać kasę na ivf i w przyszłym roku zrobić...

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2015, 01:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam po sobie teraz, że od Norprolacu (chyba) pierwszy raz miałam 28 dniowy cykl, czyżby coś się unormowało?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ