X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam im pod postem na ista odnośnie życzeń w 2022 roku że życzę pacjentom aby ten rok upłynął bez kolejnych podwyżek 🤣może warto skomentować czasem coś u nich bo to koszmar co chwilę inna cena

    mt30, Agnes92, Misia90, Alicja w Krainie Czarów, Tymianek lubią tę wiadomość

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Misia90 Autorytet
    Postów: 695 693

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Napisałam im pod postem na ista odnośnie życzeń w 2022 roku że życzę pacjentom aby ten rok upłynął bez kolejnych podwyżek 🤣może warto skomentować czasem coś u nich bo to koszmar co chwilę inna cena

    Polubiłam😂

    👨🏻35 l. :
    2011 Kryptozoospermia
    07.2018 Azoospermia
    07.2019 0,3 mln ruchliwych plemników (po operacji żpn)

    👩🏻32 l. :
    niedoczynność tarczycy

    07.2019 I ICSI- 9 komórek- 6 zarodków- 2 przestały się rozwijać
    18.07.2019 transfer dwudniowego zarodka
    11 dpt beta 159,4 prog 154
    13 dpt beta 379,2 prog 214
    15 dpt beta 744,5
    18 dpt beta 2578 prog 215
    26 dpt mamy serduszko ❤️
    👶 03.2020

    Wracamy po rodzeństwo
    28.02.22 transfer ❄️ 4.1.2
    8 dpt beta <0,1 🥺

    26.04.22 transfer dwudniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1 🥺

    10.23 histeroskopia: cd-138, usunięty polip

    31.10.23 transfer trzydniowego zarodka
    9 dpt beta <0,1
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słyszałam ze któraś przenosiła zarodki do innej kliniki bo się nie opłaca w Novum robić krio.
    Ja się zdecydowałam zwiać z Novum na razie do Gamety na 1 procedurę jak się nie uda to uciekam do Czech na kolejna bo podobno tak są dużo lepsi ale chciałabym mieć jakieś doświadczenie z Polska klinika.
    Lewym jak już mówiłam byłam strasznie zawiedziona.

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kto ma doświadczenie z przenoszeniem zarodkow? Też mnie to ciekawi

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Dziewczyny słyszałam ze któraś przenosiła zarodki do innej kliniki bo się nie opłaca w Novum robić krio.
    Ja się zdecydowałam zwiać z Novum na razie do Gamety na 1 procedurę jak się nie uda to uciekam do Czech na kolejna bo podobno tak są dużo lepsi ale chciałabym mieć jakieś doświadczenie z Polska klinika.
    Lewym jak już mówiłam byłam strasznie zawiedziona.
    Ostatecznie nie miał na ciebie żadnego pomysłu po nieudanej stymulacji? Co powiedział?

  • AyonKate Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    W końcu odważyłam się do Was dołączyć. Z kliniką jesteśmy związani od kwietnia 2021 roku i od tego czasu podczytuję Wasze wpisy na forum. Z mężem staramy się o dziecko 2 lata. Zdiagnozowano u mnie endometriozę IV stopnia, u męża wszystko ok. Od razu zaproponowano Nam in vitro. Stymulowana byłam Rekovellem, potem dołączył Menopur i Orgalutran. Czy któraś z Was miała do czynienia z Rekovell? Dość rzadko pojawiał się we wpisach. Udało Nam się uzyskać 12 dojrzałych komórek, zapłodniono wszystkie, z czego mieliśmy 7 zarodków: 3 trzydniowe, 3 pięciodniowe i jeden sześciodniowy. 21.12.2021 miałam pierwszy FET 3 dniowego zarodka na cyklu sztucznym do którego przygotowywałam się długim protokołem (od 21 dc poprzedzającego transfer brałam Gonapeptyl Daily w zastrzykach). Beta 13dpt 228, 15dpt 129. Kazano mi odstawić leki. Przygotowania do kolejnego transferu mają wyglądać tak samo. Czy któraś z Was też tak się przygotowywała?

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AyonKate wrote:
    Cześć
    W końcu odważyłam się do Was dołączyć. Z kliniką jesteśmy związani od kwietnia 2021 roku i od tego czasu podczytuję Wasze wpisy na forum. Z mężem staramy się o dziecko 2 lata. Zdiagnozowano u mnie endometriozę IV stopnia, u męża wszystko ok. Od razu zaproponowano Nam in vitro. Stymulowana byłam Rekovellem, potem dołączył Menopur i Orgalutran. Czy któraś z Was miała do czynienia z Rekovell? Dość rzadko pojawiał się we wpisach. Udało Nam się uzyskać 12 dojrzałych komórek, zapłodniono wszystkie, z czego mieliśmy 7 zarodków: 3 trzydniowe, 3 pięciodniowe i jeden sześciodniowy. 21.12.2021 miałam pierwszy FET 3 dniowego zarodka na cyklu sztucznym do którego przygotowywałam się długim protokołem (od 21 dc poprzedzającego transfer brałam Gonapeptyl Daily w zastrzykach). Beta 13dpt 228, 15dpt 129. Kazano mi odstawić leki. Przygotowania do kolejnego transferu mają wyglądać tak samo. Czy któraś z Was też tak się przygotowywała?
    Kto ci kazał odstawić leki? Przecież jednorazowy spadek nie świadczy o tym ja bym powtórzyła betę i potem się zastanowila
    Też moje crio jedno było poprzedzone tymi zastrzykami nie wiem czemu one służą ale beta wkoncu jakoś normalnie wystrzeliła. Trzymak kciuki za powodzenie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2022, 13:48

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • AyonKate Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tuonela wrote:
    Kto ci kazał odstawić leki? Przecież jednorazowy spadek nie świadczy o tym ja bym powtórzyła betę i potem się zastanowila
    Też moje crio jedno było poprzedzone tymi zastrzykami nie wiem czemu one służą ale beta wkoncu jakoś normalnie wystrzeliła. Trzymak kciuki za powodzenie

    Lekarka z którą rozmawiałam powiedziała że jest jej przykro i że mam odstawić leki. Bete kazała powtórzyć w poniedziałek i powiedziała że wtedy powinna być już bliska zera.... Mogłam posłuchać męża i powtórzyć badanie dzisiaj.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AyonKate wrote:
    Lekarka z którą rozmawiałam powiedziała że jest jej przykro i że mam odstawić leki. Bete kazała powtórzyć w poniedziałek i powiedziała że wtedy powinna być już bliska zera.... Mogłam posłuchać męża i powtórzyć badanie dzisiaj.
    Co to za lekarka?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ja o to pytałam kiedyś czy nie.. Orientujecie się jak wygląda adopcja zarodka w novum? Jaki to jest koszt? To jest "od ręki" czy jakiś czas oczekiwania?

  • Czarna mamba Przyjaciółka
    Postów: 89 22

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chcę podchodzić do krio w styczniu /lutym i mam pytanie, czy orientujecie się jaka jest teraz lista wymaganych badań? Mam takie standardowe tj. wirusologia, chlamydia, cytologia. Czy oni wymagają jeszcze jakichś posiewów? Byłam w listopadzie na wizycie archiwalnej, na której zlecono mi histeroskopię, w której nic oczywiście nie wyszło. Lekarka powiedziała, że jak będzie ok, to w kolejnym cyklu po histero robimy krio, ale nie powiedziała, jaka lista badań jest wymagana. Dzwoniłam tam, ale mówią mi, żeby konsultować z lekarzem prowadzącym i że na pewno posiewy. Z wymaganymi badaniami pl trzeba ponoć iść na jakąś wizytę przygotowawczą przed krio. A mi szkoda 400 zł na telekonsultację, żeby podyktowała mi listę badań. Myślałam że mają jakieś standardy w klinice :( strasznie to wszystko jakieś skomplikowane :(
    Jak to wyglądało z Waszej perspektywy?

    Też jestem na maxa wkurzona tymi cenami. Jak zobaczyłam cennik to przez 3 dni ze stresu nie mogłam spać. Z torbami mnie puszczą. Pluję sobie w brodę, że zdecydowałam się parę lat temu na Novum.

    36 lat, starania od 2014 r., niepłodność idiopatyczna,
    2015 r. - bieganie po lekarzach i diagnostyka – przyczyna nie znalezniona,
    2016 r. 3xIUI – klapa,
    02.2018 r. 1 ICSI Novum - Aniołek (*) 10tc,
    11.2018 r. 2 ICSI Novum - Aniołek (*) 6tc
    Novum i Kriobank 2019-2021 4 FET :(
  • AyonKate Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Co to za lekarka?
    A.K.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna mamba wrote:
    Cześć dziewczyny. Chcę podchodzić do krio w styczniu /lutym i mam pytanie, czy orientujecie się jaka jest teraz lista wymaganych badań? Mam takie standardowe tj. wirusologia, chlamydia, cytologia. Czy oni wymagają jeszcze jakichś posiewów? Byłam w listopadzie na wizycie archiwalnej, na której zlecono mi histeroskopię, w której nic oczywiście nie wyszło. Lekarka powiedziała, że jak będzie ok, to w kolejnym cyklu po histero robimy krio, ale nie powiedziała, jaka lista badań jest wymagana. Dzwoniłam tam, ale mówią mi, żeby konsultować z lekarzem prowadzącym i że na pewno posiewy. Z wymaganymi badaniami pl trzeba ponoć iść na jakąś wizytę przygotowawczą przed krio. A mi szkoda 400 zł na telekonsultację, żeby podyktowała mi listę badań. Myślałam że mają jakieś standardy w klinice :( strasznie to wszystko jakieś skomplikowane :(
    Jak to wyglądało z Waszej perspektywy?

    Też jestem na maxa wkurzona tymi cenami. Jak zobaczyłam cennik to przez 3 dni ze stresu nie mogłam spać. Z torbami mnie puszczą. Pluję sobie w brodę, że zdecydowałam się parę lat temu na Novum.

    Jeśli chodzi o badania to tak:

    Posiew z kanału szyjki macicy – ważny miesiąc
    Posiew z pochwy – ważny miesiąc
    VDRL - ważne pół roku
    HBsAg – ważne pół roku
    HIV - ważne pół roku
    AntyHCV - ważne pół roku
    antyHbc - ważne pół roku
    Cytologia – ważna rok
    Chlamydia PCR – ważne rok
    Toxoplazmoza IgG i IgM – ważne rok
    CMV IgG i IgM– ważne rok

    Czarna mamba lubi tę wiadomość

  • Czarna mamba Przyjaciółka
    Postów: 89 22

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Jeśli chodzi o badania to tak:

    Posiew z kanału szyjki macicy – ważny miesiąc
    Posiew z pochwy – ważny miesiąc
    VDRL - ważne pół roku
    HBsAg – ważne pół roku
    HIV - ważne pół roku
    AntyHCV - ważne pół roku
    antyHbc - ważne pół roku
    Cytologia – ważna rok
    Chlamydia PCR – ważne rok
    Toxoplazmoza IgG i IgM – ważne rok
    CMV IgG i IgM– ważne rok

    Bardzo Ci dziękuję - uzyskałam lepszą odpowiedź tu na forum niż dzwoniąc do Novum. Mówili że mam najlepiej konsultować z lekarzem prowadzącym i że oni nie wiedzą, co lekarz będzie wymagał. Tak jakby nie mieli standardów :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2022, 16:50

    36 lat, starania od 2014 r., niepłodność idiopatyczna,
    2015 r. - bieganie po lekarzach i diagnostyka – przyczyna nie znalezniona,
    2016 r. 3xIUI – klapa,
    02.2018 r. 1 ICSI Novum - Aniołek (*) 10tc,
    11.2018 r. 2 ICSI Novum - Aniołek (*) 6tc
    Novum i Kriobank 2019-2021 4 FET :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna mamba wrote:
    Bardzo Ci dziękuję - uzyskałam lepszą odpowiedź tu na forum niż dzwoniąc do Novum. Mówili że mam najlepiej konsultować z lekarzem prowadzącym i że oni nie wiedzą, co lekarz będzie wymagał. Tak jakby nie mieli standardów :/

    Eh.. nie rozumiem tego. To są podstawowe rzeczy które musimy mieć ważne. To powinna być informacja podawana od ręki.

    Jakbyś jeszcze miała jakieś pytania to śmiało

  • Czarna mamba Przyjaciółka
    Postów: 89 22

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes92 wrote:
    Eh.. nie rozumiem tego. To są podstawowe rzeczy które musimy mieć ważne. To powinna być informacja podawana od ręki.

    Jakbyś jeszcze miała jakieś pytania to śmiało

    Dzięki :) te posiewy to są w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów, to co w ich cenniku za 135 zł? I z kanału szyjki i z pochwy?

    36 lat, starania od 2014 r., niepłodność idiopatyczna,
    2015 r. - bieganie po lekarzach i diagnostyka – przyczyna nie znalezniona,
    2016 r. 3xIUI – klapa,
    02.2018 r. 1 ICSI Novum - Aniołek (*) 10tc,
    11.2018 r. 2 ICSI Novum - Aniołek (*) 6tc
    Novum i Kriobank 2019-2021 4 FET :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna mamba wrote:
    Dzięki :) te posiewy to są w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów, to co w ich cenniku za 135 zł? I z kanału szyjki i z pochwy?

    Trzeba zrobić oba tj.:

    posiew z kanału szyjki macicy w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów - 135 zł
    posiew z pochwy w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów - 135 zł

    Czarna mamba lubi tę wiadomość

  • AyonKate Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna mamba wrote:
    Dzięki :) te posiewy to są w kierunku bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów, to co w ich cenniku za 135 zł? I z kanału szyjki i z pochwy?
    Tak, w sumie powinno wyjść 204zł. Chyba że coś się ostatnio zmieniło. W Grudniu to było jeszcze 204zł.

  • majka_o Autorytet
    Postów: 339 512

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka_11 wrote:
    Agnes dużo mi tego nie zostało, ale znajdzie się trochę estrofemu i luteiny podjęzykowej jeśli byłabyś zainteresowana to pisz na priv.


    Mi tez zostały jeszcze jakies opakowania, mogę oddac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AyonKate wrote:
    Tak, w sumie powinno wyjść 204zł. Chyba że coś się ostatnio zmieniło. W Grudniu to było jeszcze 204zł.

    W grudniu było 204, a teraz z cennika wychodzi 270. Ale ja jutro przed południem jadę zrobić to Wam napiszę ile zapłaciłam

    Misia90 lubi tę wiadomość

‹‹ 1540 1541 1542 1543 1544 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ