X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    To w zależności co oznacza udany transfer...
    Dla mnie udany transfer to zdrowa ciąża, więc nie wiem. Ciąża jest, dziecko się rozwija ale niestety na ostatnim usg lekarz zauważył obrzęk karku i główki, więc nie wiadomo jeszcze jak to się dalej potoczy... Czekamy na wyniki harmony, na test Pappa, a potem prawdopodobnie na amniopunkcje.
    Trudne to wszystko.

    Ef życzę Ci dużo siły na najbliższy czas i żeby cała ta historia miała szczęśliwe zakończenie 😘 kiedy masz następną wizytę?

  • pelargonia67 Koleżanka
    Postów: 64 2

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wczoraj mialam transfer 2 komorkowego zarodka z fragentacja wieksza niz 20% pani dr. powiedziala ze powinno byc mniej niz 20% A]ale z takich zarodkow tez sa ciaze .Czy powinien odbyc sie w takiej sytuacji transfer juz nie wiem co myslec to moj 1 transfer.

    pelargonia67
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś jest może od dr Zamory? Chodzi mi o to czy doktor nie planuje teraz przed świętami urlopu?

    event.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś jest może od dr Zamory? Chodzi mi o to czy doktor nie planuje teraz przed świętami urlopu?

    Na pewno planuje jakiś urlop, bo mi ze względu na to przedłużył anty o tydzień. Nie wiem tylko kiedy ma dokładnie

  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy, mam nietypowe pytanie, ale za nim do niego dojde musze napisać wstęp :). Mialam wizyte startową w Novum na koniec marca. Jednak start procedury miał być od maja ze wzgledu, że najprawdopodobniej pobranie komórek zbiegłoby się ze świętami. W międzyczasie zaliczyłam kolejna ciążę biochemiczna (po raz kolejny dotrwała tylko do 5 tygodnia tj. 3 tygodnia licząc od dnia zapłodnienie co mnie troche niepokoii). W zwiazku z tym @ mi się przesunął i teraz na niego czekam. Dzoniłam do Dr MŁ i powiedziała ze w zwiazku z tym mam przyjsc 2 dniu cyklu. Uparałam sie, że skoro sie wszystko przesunęło nie chce czekać do maja tylko zacząć już teraz. Ja nie mam wykupionych jeszcze lekarstw bo nawet nie dostałam na nie recepty. Nie mam też założonego dzienniczka IVF. W rozpisce ktora dostałam w trakcie wizyty startowej ma rozpisane menopur 75 i gonal f 75 + informajca ze maja byc one podane miedzye 6 - 10 rano. Jesli pojde w drugim dniu cyklu do dr MŁ to będzie to dużo póżniej niż te godziny poza tym nie mam żadnych lekarstw. Czy te pierwsze zastrzyki są robione u nich na miejscu ?(jednoczesnie z instrukcja jak sie je robi?). Dlaczego w rozpisce mam gonal 75 skoro podczas rozmowy z Dr była mowa o gonalu 150 ? Czy ta pierwsza dawka jest tylko na pierwszy zastrzyk a pózniej to sie zmienia ? Dodatkowo możliwe ze nie będe miała zbytnio czasu na szukanie tych lekarstw czy mozecie mi prosze zasugerować gdzie sa apteki któe maja je dostępne od ręki ( może ta apteka koło novum). Troche to na wariackich papierach - oczywiscie nie wiem czy sie lekarz zgodzi zeby to wszystko przesunąć, ale mi bradzo zalezy. Jesli ktokolwiek moze napisac jak to wyglada na samym poczatku ( pierwsze zastrzyki itp) bede wdzieczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2019, 16:24

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziuta@ 35 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś jest może od dr Zamory? Chodzi mi o to czy doktor nie planuje teraz przed świętami urlopu?
    W czwartek na pewno jeszcze przyjmuje, bo mam wizytę.

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    To w zależności co oznacza udany transfer...
    Dla mnie udany transfer to zdrowa ciąża, więc nie wiem. Ciąża jest, dziecko się rozwija ale niestety na ostatnim usg lekarz zauważył obrzęk karku i główki, więc nie wiadomo jeszcze jak to się dalej potoczy... Czekamy na wyniki harmony, na test Pappa, a potem prawdopodobnie na amniopunkcje.
    Trudne to wszystko.
    Ef36, kurcze, życzę żeby jednak wszystko było ok.. To było już na prenatalnych? Ja mam we wtorek i umieram ze strachu przez historię z poprzedniej ciąży, robiliśmy też Sanco ale nie będzie przed Wielkanocą wyniku na pewno. Ale jedną dziewczynę na innym wątku też tak postraszyli i jednak wyszło że jest ok. Kiedy masz badania?

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Dziewczyny pomocy, mam nietypowe pytanie, ale za nim do niego dojde musze napisać wstęp :). Mialam wizyte startową w Novum na koniec marca. Jednak start procedury miał być od maja ze wzgledu, że najprawdopodobniej pobranie komórek zbiegłoby się ze świętami. W międzyczasie zaliczyłam kolejna ciążę biochemiczna (po raz kolejny dotrwała tylko do 5 tygodnia tj. 3 tygodnia licząc od dnia zapłodnienie co mnie troche niepokoii). W zwiazku z tym @ mi się przesunął i teraz na niego czekam. Dzoniłam do Dr MŁ i powiedziała ze w zwiazku z tym mam przyjsc 2 dniu cyklu. Uparałam sie, że skoro sie wszystko przesunęło nie chce czekać do maja tylko zacząć już teraz. Ja nie mam wykupionych jeszcze lekarstw bo nawet nie dostałam na nie recepty. Nie mam też założonego dzienniczka IVF. W rozpisce ktora dostałam w trakcie wizyty startowej ma rozpisane menopur 75 i gonal f 75 + informajca ze maja byc one podane miedzye 6 - 10 rano. Jesli pojde w drugim dniu cyklu do dr MŁ to będzie to dużo póżniej niż te godziny poza tym nie mam żadnych lekarstw. Czy te pierwsze zastrzyki są robione u nich na miejscu ?(jednoczesnie z instrukcja jak sie je robi?). Dlaczego w rozpisce mam gonal 75 skoro podczas rozmowy z Dr była mowa o gonalu 150 ? Czy ta pierwsza dawka jest tylko na pierwszy zastrzyk a pózniej to sie zmienia ? Dodatkowo możliwe ze nie będe miała zbytnio czasu na szukanie tych lekarstw czy mozecie mi prosze zasugerować gdzie sa apteki któe maja je dostępne od ręki ( może ta apteka koło novum). Troche to na wariackich papierach - oczywiscie nie wiem czy sie lekarz zgodzi zeby to wszystko przesunąć, ale mi bradzo zalezy. Jesli ktokolwiek moze napisac jak to wyglada na samym poczatku ( pierwsze zastrzyki itp) bede wdzieczna.
    Arcola, niestety na wszystko Ci nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale: zastrzyki robisz sama i stymulację można zacząć też 3 dnia cyklu, tak mam w dokumentach. Więc jak pójdziesz 2 dnia to pewnie zaczniesz dzień później.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leki masz na miejscu w novum bez zbednego szukania chce ci pewnie przyjac zeby zobaczyc na usg jest wszystko ok i czym mozna zaczynac zaufaj lekarzowi:) oni wiedza co robia

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Dziewczyny pomocy, mam nietypowe pytanie, ale za nim do niego dojde musze napisać wstęp :). Mialam wizyte startową w Novum na koniec marca. Jednak start procedury miał być od maja ze wzgledu, że najprawdopodobniej pobranie komórek zbiegłoby się ze świętami. W międzyczasie zaliczyłam kolejna ciążę biochemiczna (po raz kolejny dotrwała tylko do 5 tygodnia tj. 3 tygodnia licząc od dnia zapłodnienie co mnie troche niepokoii). W zwiazku z tym @ mi się przesunął i teraz na niego czekam. Dzoniłam do Dr MŁ i powiedziała ze w zwiazku z tym mam przyjsc 2 dniu cyklu. Uparałam sie, że skoro sie wszystko przesunęło nie chce czekać do maja tylko zacząć już teraz. Ja nie mam wykupionych jeszcze lekarstw bo nawet nie dostałam na nie recepty. Nie mam też założonego dzienniczka IVF. W rozpisce ktora dostałam w trakcie wizyty startowej ma rozpisane menopur 75 i gonal f 75 + informajca ze maja byc one podane miedzye 6 - 10 rano. Jesli pojde w drugim dniu cyklu do dr MŁ to będzie to dużo póżniej niż te godziny poza tym nie mam żadnych lekarstw. Czy te pierwsze zastrzyki są robione u nich na miejscu ?(jednoczesnie z instrukcja jak sie je robi?). Dlaczego w rozpisce mam gonal 75 skoro podczas rozmowy z Dr była mowa o gonalu 150 ? Czy ta pierwsza dawka jest tylko na pierwszy zastrzyk a pózniej to sie zmienia ? Dodatkowo możliwe ze nie będe miała zbytnio czasu na szukanie tych lekarstw czy mozecie mi prosze zasugerować gdzie sa apteki któe maja je dostępne od ręki ( może ta apteka koło novum). Troche to na wariackich papierach - oczywiscie nie wiem czy sie lekarz zgodzi zeby to wszystko przesunąć, ale mi bradzo zalezy. Jesli ktokolwiek moze napisac jak to wyglada na samym poczatku ( pierwsze zastrzyki itp) bede wdzieczna.

    Arcola nie wiem kiedy planujesz wizytę, ale jeśli chcesz prowadzić stymulacje u MŁ to musisz wiedzieć że nie będzie jej od świąt przez 3 tygodnie.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ef,na watku in vitro 2019 walczymy dalej, jest dziewczyna aga ni,u ktorej tez na poczatku stwierdzono obrzek plodu i zla przeziernosc karkowa.Wyglada na to, ze wszystko u niej skonczylo sie dobrze.Bardzo,bardzo mocno trzymam kciuki zeby u ciebie tez tak bylo.A na razie duzo sil ci zycze...

    carola12
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    carola12 wrote:
    Ef,na watku in vitro 2019 walczymy dalej, jest dziewczyna aga ni,u ktorej tez na poczatku stwierdzono obrzek plodu i zla przeziernosc karkowa.Wyglada na to, ze wszystko u niej skonczylo sie dobrze.Bardzo,bardzo mocno trzymam kciuki zeby u ciebie tez tak bylo.A na razie duzo sil ci zycze...
    Właśnie o niej pisałam, wygląda na to, że jednak jest ok. Trzymamy kciuki!

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amica wrote:
    Arcola nie wiem kiedy planujesz wizytę, ale jeśli chcesz prowadzić stymulacje u MŁ to musisz wiedzieć że nie będzie jej od świąt przez 3 tygodnie.
    Wiem, mówiła mi. Mimo to chcę zacząć teraz. Dr poleciła mi żeby na kolejne wizyty umawiać się do dr i tu nie pamietam albo Taszycka albo Tarczynska (starość nie radość 😂). Kwiecień jest dobry bo i święta i mam troche wolnego wiec odpocznę a pozniej majowka więc też będzie dobrze. Mam nadzieję że mnie ktoś przejmie.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Japonka,za ciebie tez kciuki!:)

    japonka lubi tę wiadomość

    carola12
  • Liolia Autorytet
    Postów: 1120 1772

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arcola wrote:
    Dziewczyny pomocy, mam nietypowe pytanie, ale za nim do niego dojde musze napisać wstęp :). Mialam wizyte startową w Novum na koniec marca. Jednak start procedury miał być od maja ze wzgledu, że najprawdopodobniej pobranie komórek zbiegłoby się ze świętami. W międzyczasie zaliczyłam kolejna ciążę biochemiczna (po raz kolejny dotrwała tylko do 5 tygodnia tj. 3 tygodnia licząc od dnia zapłodnienie co mnie troche niepokoii). W zwiazku z tym @ mi się przesunął i teraz na niego czekam. Dzoniłam do Dr MŁ i powiedziała ze w zwiazku z tym mam przyjsc 2 dniu cyklu. Uparałam sie, że skoro sie wszystko przesunęło nie chce czekać do maja tylko zacząć już teraz. Ja nie mam wykupionych jeszcze lekarstw bo nawet nie dostałam na nie recepty. Nie mam też założonego dzienniczka IVF. W rozpisce ktora dostałam w trakcie wizyty startowej ma rozpisane menopur 75 i gonal f 75 + informajca ze maja byc one podane miedzye 6 - 10 rano. Jesli pojde w drugim dniu cyklu do dr MŁ to będzie to dużo póżniej niż te godziny poza tym nie mam żadnych lekarstw. Czy te pierwsze zastrzyki są robione u nich na miejscu ?(jednoczesnie z instrukcja jak sie je robi?). Dlaczego w rozpisce mam gonal 75 skoro podczas rozmowy z Dr była mowa o gonalu 150 ? Czy ta pierwsza dawka jest tylko na pierwszy zastrzyk a pózniej to sie zmienia ? Dodatkowo możliwe ze nie będe miała zbytnio czasu na szukanie tych lekarstw czy mozecie mi prosze zasugerować gdzie sa apteki któe maja je dostępne od ręki ( może ta apteka koło novum). Troche to na wariackich papierach - oczywiscie nie wiem czy sie lekarz zgodzi zeby to wszystko przesunąć, ale mi bradzo zalezy. Jesli ktokolwiek moze napisac jak to wyglada na samym poczatku ( pierwsze zastrzyki itp) bede wdzieczna.

    O zastrzyki i leki nie martw się, apteka jest obok novum, lekarzy zawsze wiedzą albo sprawdzają czy są leki żeby nie szukać ich niewiadomo gdzie. Ja miałam pierwszy zastrzyk robiony o 17 i pielęgniarka mnie policzyła o której muszę zrobić następny i potem następny żeby za kilka dni już robić ich rano. W zabiegowym jak poprosisz to bardzo szczegółowe to ci pokażą i wytłumaczą, mogą nawet kilka razy. Nie ma czego bać :)

    mhsv20mmalgee65z.png
    39 l., AMH 11.2018-0.45, 9.2020-0.569, endometrioza, kir aa, nk 23%
    💥Novum
    💫11.2018 - ICSI krótki, 2kom, 1 zarodek w 3dn 10 blastomerów :(
    🗯1.2019 - histeroskopia- liczne mikropolipy.
    💫04.2019 - ICSI cykl natur., 4kom, 2 zarodki w 2dn 2 i 3 blastomery :(
    💫07.2019 - ICSI cykl natur., 2kom, 2 zarodki w 3dn 14+AH i 6 blastomerów :(
    🗯10.2019 - histeroskopia ok, endo wyrównany.
    💫11.2019 - ICSI cykl natur., 0kom :(
    💥Kriobank
    💫12.2019 - ICSI krotki, 1kom w 2dn 2B :(
    💫2-4.2020 - ICSI ultra długi + testosteron + HW, 6kom, 3zarodki w 5dn. ET- 4AB, 7dpt - 22,79, 10- 24,7, 11- 31,9, 13-15,5 cb(*) ❄❄
    ☃️5.2020 - jedna ❄ nie rozmroziła się, FET ❄2BB, 7dpt-9.49, 9-15.6, 11-0 cb(*).
    💫7-9.2020 - ICSI ultra długi+ testosteron + HW, 2kom, 5dn - 2BB. ET - 7dpt-40, 9-90, 11-140, 13-249, 15-543, 18-1574, 21-3910, 25-13539, 29 - ❤
    30.05.2021👶Mark
    💫2.2022- ICSI krotki, 1kom, 5dn - 2AB. ET :(
  • Ziuta@ 35 Autorytet
    Postów: 790 391

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asienka30 wrote:
    W czwartek na pewno jeszcze przyjmuje, bo mam wizytę.
    Dzięki.
    Jak będzie w czwartek to pewnie już będzie do końca tygodnia więc to mi pasuje😃

    event.png
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    To w zależności co oznacza udany transfer...
    Dla mnie udany transfer to zdrowa ciąża, więc nie wiem. Ciąża jest, dziecko się rozwija ale niestety na ostatnim usg lekarz zauważył obrzęk karku i główki, więc nie wiadomo jeszcze jak to się dalej potoczy... Czekamy na wyniki harmony, na test Pappa, a potem prawdopodobnie na amniopunkcje.
    Trudne to wszystko.
    Ef 36 mimo wszystko mam nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie, czego Ci życzę z całego serca. Kurcze czasami sobie tak myślę, że najpierw modlimy się i robimy wszystko żeby było dobrze i żeby wreszcie się udało, a jak już zobaczymy pozytywną betę, czy też dwie kreski, to znowu nie potrafimy się tak po ludzku cieszyć, tylko znowu pojawia się strach i obawa przed każdą wizytą, czy na pewno wszystko przebiega prawidłowo.....
    Boimy się, ponieważ te ciąże okupione są często bardzo długą walką.....
    Moja koleżanka, która straciła 5 ciąż (masakra), gdy zaszła w kolejną musiała być pod stałą opieką psychologa, ponieważ psychicznie nie dawała rady. Strach ją paraliżował..... Dziś jest Mamą dwóch dziewczynek i jest szczęśliwa, ale jak wspomina ten czas to mówi, że było to bardzo trudne doświadczenie.
    Podsumowując wiem, że łatwo mówić, ale spróbuj jak najmniej się denerwować.
    I tak nie masz na to wszystko wpływu. Pozostaje wierzyć, że wszystko się ułoży. Trzymaj się mocno!!!!

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trudno to pisać, ale tej nadzieji nie zostało nam zbyt dużo. Miałam dziś kolejne usg (zwykłe usg) i było znacznie gorzej niż w poniedziałek. Obrzęk głowy i karku się powiększa, a serce malucha jest bardzo powiększone. Prawdopodobnie samo niedługo przestanie bić... nie wiem czy można się na to przegotować.
    Prenatalne mam dopiero za tydzień, wyniki harmony pewnie w czwartek.

    Japonka, chociaż u Ciebie musi być dobrze! staraj się nie denerwować I o tym nie myśleć.

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • carola12 Autorytet
    Postów: 805 330

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ef,trudno znalezc jakies slowa pocieszenia...Trzymajcie sie:(

    carola12
  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ef tak bardzo mi przykro. Wiem że żadne słowa tu nie pomogą, ale wiedz że jestem z Tobą.

    iv09sg18eb4gszsc.png
‹‹ 753 754 755 756 757 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ