Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Obumierające zarodki po 3 dobie
Odpowiedz

Obumierające zarodki po 3 dobie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po dwóch pełnych procedurach ifv, w których ani razu nie udało się zamrozić zarodków pomimo że do 3 doby rozwijały się książkowo. Ja mam endometriozę IV stopnia a mąż złą morfologię plemników i z tego powodu mieliśmy ICSI i IMSI.
    Czy któreś miały podobnie a jednak w końcu się udawało, opiszcie mi prosze swoje historie i gdzie się udało. Dodajcie otuchy bo nie wiem czy podchodzić 3 raz...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mega problem z zarodkami, z tym, że mi systematycznie odpadają - codziennie coś ginie, także wina jest zarówno komórki jak i plemnika. Właśnie czekam na wyniki mojej punkcji, ale że transfer mam odwołany z powodu progesteronu to poprosiłam dr, żeby mnie tylko poinformowała, jak już będzie po zawodach i nie będę miała żadnego zarodka, bo mam wielkie przeczucie, że tym razem tak się skończy.
    W każdym razie dr mówi, że to co się dzieje w pierwszej i drugiej dobie zależy w większym stopniu od komórki, a za to co się dzieje dalej odpowiada plemnik, bo w 3 dobie się włącza materiał genetyczny faceta, czyli u was wynika, że "winne" są plemniki. Robiliście badania genetyczne (kariotypy twoje i męża oraz AZF, CFTR)?

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie powiedzieli że to wina komórki przez endometriozę ale przed wczoraj byłam w novum i dr L. powiedział że raczej plemniki i kazał zrobić fragmentację DNA plemników, kariotypy mamy w porządku, boję się tylko co będzie jak fragmentacja wyjdzie ok... to będzie znaczyło że jednak komórki i wtedy proponują adopcję zarodka lub komórki jajowej. Fragmentację podobno da się poprawić dużą ilością wit E i C.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie nie badaliśmy fragmentacji, ale też niebawem planujemy się wybrać do dr L. także też nam pewnie zleci. Tak czy siak, jeśli wam odpadają w 3 dobie to ewidentnie wina plemnika, przynajmniej tak mówiła moja dr. Co do kariotypów to my mamy ok i dr mówiła, że AZF i CFTR u męża wyjdzie na pewno dobrze, a jednak zrobiliśmy te badania na własną rękę i okazało się, że mąż jest nosicielem genu mukowiscydozy co też może powodować już na wstępie degradację zarodków, ale dr twierdzi, że jeszcze za wcześnie u nas na dawcę nasienia, chociaż jak teraz nie będziemy mieli żadnego zarodka to nie wiem jaką decyzję podejmiemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2016, 11:38

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsza jest kasa oni z nami eksperymentują ale skąd brać tyle pieniędzy ....

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest drogo, ale wielu parom jednak daje to maluszka ;-) Chociaż mi już za dużo opcji nie zostało. Postanowiłam, że ewentualnie poddam się jeszcze dwa razy stymulacji, a potem AZ. Nie będę kombinowała z dawcą ani komórki, ani plemnika, bo u nas jest problem z jednym i z drugim, także to trochę wydawanie kasy w błoto...
    Na szczęście mój mąż jest tego samego zdania więc możemy działać ;-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ