X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną od jakich badań zacząć diagnostykę?
Odpowiedz

od jakich badań zacząć diagnostykę?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 23 listopada 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    mam nadzieję, że nie powtarzam wątków ale szukam od pół godziny i nie znalazłam takiego tematu.
    Wczoraj okazało się że nasz 12 cykl również był nieudany. Męża przebadaliśmy po 6 cyklu, wyniki nie były idealne ale jako, że rzucił palenie, odstawił maści sterydowe i brał suplementy diety zakładam, że jest juz ok. Ja regularnie biegam do ginkologa, anatomicznie wzystko ze mną ok, cytologia idealna. 3 miesiące temu lekarka zaproponowała, żebym dała sobie jeszcze 2 miesiące zanim zaczniemy badania. Dałam sobie 3 żeby nie wyjść na histeryczkę :)
    Dzisiaj jestem do niej umówiona i chciałbym wiedzieć od jakich badaań zacząć. Wolałabym nie tracić czasu na praktyki pt. 1 badanie na cykl. Możecie mi powiedzieć od jakich badań powinnam zacząć?

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 23 listopada 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Najpierw hormony, AMH koniecznie, u męża powtórzyć badanie nasienia z posiewem, później ewentualnie immunologiczne - czy nie macie przeciwciał np. przeciwplemnikowych.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • pabelka88 Autorytet
    Postów: 1391 1500

    Wysłany: 23 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fsh,lh,prolaktyna,tsh,ft3,ft4, podstawa w 3dc,puzniej 7 dni po owulacji zrob sobie progesteron.Podejrzewam że lekarka będzie chciała przez 2-3 cykle monitorować Twoj cykl.Mogla byś zrobić badanie droznosci jajowodow(hsg),i dopiero po tym badaniu np.rozpocząć stymulacje owulacji,ktora nie tylko ma na celu produkcje jajeczek,ale tez poprawe ich jakosci! :-) mam nadzieję ze nie bedzie Ci to wszystko potrzebne i uda się uniknac tych badan i stymulacji! :-) powodzenia.

    2007 Maciuś <3
    02.03.2016 transfer Blastocysty 411, 7dpt beta 54,9,9dpt beta 165,12dpt beta 625 <3 KOCHAM!!!
    2 mrożaczki -blastki 422 i 322 <3
    c899c781c5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIałas badanie HSG droznosc jajowodów to zrobic powyzsze hormony, HSG i jeszcze raz nasienie meza przebadac z rozszerzeniem, to ze zakładasz nie musi tak byc. Poza tym jak złe wyniki moze ma jakąs bakterie albo co. Zrobic badanie nasienia i wyniki podac w dziale meskie problemy, ania_84 doradzi co trzeba ewentualnie dobadac u faceta.

  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 23 listopada 2015, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mieliśmy zamiar powtórzyć badanie nasienia po 3 miesiącach ale zarówno urolog jak i ginekolog zgodnie stwierdzili, że wynik męża nie jest na tyle zły żeby uniemożliwić zapłodnienie i że nie ma sensu powtarzać badania. Ale faktycznie posiewu nikt nie zalecił.

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 23 listopada 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostalam na poczatek hormony: lh, fsh, tsh,estradiol, prolaktyna, prolaktyna po obciazeniu, dhea-s.wszystko w 3-5 dc. miesiaczkujesz regularnie? masz owulacje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2015, 14:32

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 23 listopada 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, miesiączkuje regularnie średnio co 26-30 dni, wykresy wyglądają podręcznikowo więc teoretycznie owulacja występuje ale monitoringu nigdy nie miałam, więc nie mogę mieć pewności. A Ty Nowatorka długo się starałaś?

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszka wrote:
    mieliśmy zamiar powtórzyć badanie nasienia po 3 miesiącach ale zarówno urolog jak i ginekolog zgodnie stwierdzili, że wynik męża nie jest na tyle zły żeby uniemożliwić zapłodnienie i że nie ma sensu powtarzać badania. Ale faktycznie posiewu nikt nie zalecił.
    no to widzisz,my dziewczyny na forum ktore długo sie starałysmy nie wierzymy lekarzom tylko same robimy badania inaczej to wiekszosc z nas o tej pory byłaby z reka w nocniku.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ