X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Oocyty i zarodki - wytłumaczcie proszę
Odpowiedz

Oocyty i zarodki - wytłumaczcie proszę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Miaukens Przyjaciółka
    Postów: 93 140

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj się nie mogliśmy z doktorem doliczyć w wynikach, więc dzisiaj poprosił embriologów o wyjaśnienie, i dostałam taką informację:

    "11 zapłodnionych; 1 transferowany, 1 zamrożony, 4 w obserwacji (...), 3 zregenerowały, 1 zapłodnienie nieprawidłowe i 1 zarodek w lizie. - w sumie 11."

    Co to znaczy "zregenerowały" i "w lizie"?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdegenerowaly czyli obumarły- padły. Tam jest błąd w słowie. Z tą "liza" też może być błąd 😅

  • Miaukens Przyjaciółka
    Postów: 93 140

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Z "lizą" to mam też "xliza" w papierach w 2 miejscach, więc chyba nie literówka.

    W każdym razie zadzwonili właśnie z kliniki, że te obserwowane też padły, więc finalnie mam kropkę w brzuszku i jedną mrożonkę. Mam nadzieję, że to w brzuszku się ładnie zadomowi i nie będę się przejmować resztą.

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarodek w lizie to zarodek w stanie rozkladu. Charakterystyczne jest tu to, że ten rozkład następuje przez uszkodzenie błony komórkowej zarodka. Jest to proces nieodwracalny więc przykro mi ale nic już z niego nie będzie😒

    Kluska lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ