X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ovitrell i brak pęknięcia pęcherzyka?
Odpowiedz

Ovitrell i brak pęknięcia pęcherzyka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny chciałabym się dowiedzieć czy jest taka możliwość, że pęcherzyk pomimo zastrzyku nie pękł i nie doszło do owulacji?
    Byłam stymulowana aromkiem ale za małe endometrium miałam w 9dc więc dostałam na 9 i 10 dc mensinorm 11 dc wizyta i ładny wzrost endometrium i pęcherzyki w prawym jajniku( lewy mam usunięty z powodu endometriozy III stopnia) jeszcze jeden mensinorm dostałam. W 13 dc kontrol endometrium bardzo ładne i z prawej strony duży pęcherzyk dostałam ovitrell ale nic nie czuję na owulację ani śluzu ani bólu i na mikroskopie owulacyjnym zero. I ciągle myślę czy była od zastrzyku minęły 4 dni czyli jestem w 17dc.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ovitrelle,6781.html

    Na samym początku tego wątku ktoś napisał, że mu pęcherzyk po Ovitrelle nie pękł, więc widocznie może się tak zdarzyć. Widziałam też w internecie kilka doświadczeń, że tak się zdarzyło, więc jest to możliwe.
    Wydaje mi się, że Pregnyl ma odrobinę mocniejsze i lepsze działanie, ale to może być tylko wrażenie.

    Mogło się tak zdarzyć, że po prostu ten pęcherzyk był pusty i tak czy siak był przeznaczony do "niepęknięcia", na przykład przekształcenia się w małą torbiel. Ale równie dobrze, po prostu mogłaś nie mieć objawów owulacji, a test ślinowy ma jakąś tam wiarygodność (czasem może się mylić).

  • Anamaya Autorytet
    Postów: 1428 222

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/ovitrelle,6781.html

    Na samym początku tego wątku ktoś napisał, że mu pęcherzyk po Ovitrelle nie pękł, więc widocznie może się tak zdarzyć. Widziałam też w internecie kilka doświadczeń, że tak się zdarzyło, więc jest to możliwe.
    Wydaje mi się, że Pregnyl ma odrobinę mocniejsze i lepsze działanie, ale to może być tylko wrażenie.

    Mogło się tak zdarzyć, że po prostu ten pęcherzyk był pusty i tak czy siak był przeznaczony do "niepęknięcia", na przykład przekształcenia się w małą torbiel. Ale równie dobrze, po prostu mogłaś nie mieć objawów owulacji, a test ślinowy ma jakąś tam wiarygodność (czasem może się mylić).

    Dziękuję za odpowiedź. Wczytam się w forum.

    Endometrioza III stopień -laparoskopia styczeń 2019
    Sierpień (2018) do sierpnia 2019 antykoncepcja Sylvie 30
    Stymulacje nieudane brak ciąży.
    7.01.21 usunięcie jajowodu lewego (wodniak jajowodu)

    974532d3a26eb3f9b5b86c28ae07c10c.png


    Staranie o maluszka- 15 miesięcy

    0206caf120fd2a0ab1bb18d9cbf93fd3.png
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anamaya wrote:
    Hej dziewczyny chciałabym się dowiedzieć czy jest taka możliwość, że pęcherzyk pomimo zastrzyku nie pękł i nie doszło do owulacji?
    Byłam stymulowana aromkiem ale za małe endometrium miałam w 9dc więc dostałam na 9 i 10 dc mensinorm 11 dc wizyta i ładny wzrost endometrium i pęcherzyki w prawym jajniku( lewy mam usunięty z powodu endometriozy III stopnia) jeszcze jeden mensinorm dostałam. W 13 dc kontrol endometrium bardzo ładne i z prawej strony duży pęcherzyk dostałam ovitrell ale nic nie czuję na owulację ani śluzu ani bólu i na mikroskopie owulacyjnym zero. I ciągle myślę czy była od zastrzyku minęły 4 dni czyli jestem w 17dc.


    Dla mnie to standard że pomimo ovitrelle pęcherzyki nie pękały.. Niestety.

    U mnie udało się po dwóch dawkach pregnylu, iui, Pęcherzyk pękl, była owulacja i po prawie 2 latach starań udało się :)

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ