X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCOS i mało nasienia
Odpowiedz

PCOS i mało nasienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • żabcia1991 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 4 lutego 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem tutaj nowa. Postanowiłam założyć sobie konto na tym portalu i dzielić się z wami moimi problemami, bo nikt inny nie zrozumie mnie tak jak wy
    i odwrotnie :)

    Mam PCOS odkąd pamiętam.Ponieważ nigdy nie dostałam miesiączki naturalnie, to od 17 roku życia biorę tabletki. Wcześniej anty, teraz inne, wspomagające jajeczkowanie i zajście w ciąże( clarzole, duphaston, kiedyś brałam jeszcze metformax,siofor )
    Staramy się z mężem o dzidzi od września 2014.
    Miałam już wszystkie badania, dużo leków i jeden zastrzyk z hormonem na pęknięcie jajeczka.

    Dr. po wywołaniu mi owulacji(jedynie ją mam po leczeniu farmakologicznym,ponieważ jeśli nie wezmę żadnych leków nie mam miesiączki co się równa brakiem naturalnej owulacji), powiedział że po tym zastrzyku z hormonem, na pęknięcie jajeczka powinnam zajść w ciążę.
    Nie zaszłam... zlecił badania dla męża i wyszło że ma oligozoospermię I stopnia.

    Zlecił mu teraz przyjmowanie profertil ( 180 tabletek, cena około 500zł, kuracja 3 miesiące)

    A mi dał skierownie do szpitala na HSG.

    Zastanawiam się nad kupnem tego leku. nie ukrywam że, szkoda mi tylę kasy, myślałam o zakupie innych supli: ...

    sama jeszcze nie wiem które, proszę was o radę..:)
    -MACA
    -CYNK
    -KWAS FOLIOWY
    _WIT C
    -L-karnitynę
    -L-Argininę
    -Glutation
    -Selen
    -wit E


    1.Co sądzicie o profertilu ?
    2.Jakie inne suplementy polecacie na większą ilość nasienia?
    3.Ma któraś z was kochane taki problem jak ja że, bez wywołania lekami nie miesiączkuje ?
    4. Co wam dało badanie HSG ?

    Pozdrawiam wszystkie

    diagnoza: PCO + niedrożne jajowody + brak owulacji... i co jeszcze qurwa ...;/

  • ana90 Ekspertka
    Postów: 260 96

    Wysłany: 4 lutego 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Zabcia mój mąż przez pierwsze 3 miesiące brał praktycznie wszystkie wypisane przez Ciebie suplementy pomogły poprawić jakoś nasienia ale po odstawieniu ich wyniki znowu spadły.
    Mi osobiście badanie HSG nic nie dało ale warto je wykonać bo jeśli jest jakiś problem to na pewno może pomóc.
    Nie spinajcie się też za bardzo bo staracie się jeszcze bardzo krótko i nie warto już na początku się przejmować.
    My z mężem staramy się od lutego 2011 i ndal nic chociaż ciągle walczymy. Mój mąż ma słabe wyniki chociaż lekarze twierdzą, że z takimi wynikami można uzyskać naturalną ciąże i u mnie cały czas coś szwankuje leczyłam się już u 6 lekarzy i każdy mówi co innego.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za owocne starania

    starania od lutego 2011
    6 lekarzy żadnej konkretnej diagnozy
    Czerwiec 2015 - naprotechnologia
    Grudzień 2015 - laparoskopia (PCO, endo, naprawa źle zbudowanej macicy)
    WALCZYMY !!
  • żabcia1991 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 5 lutego 2015, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki ana90 za odpowiedź :)
    Yhy, no to już sama nie wiem czy kupić mu wszytko osobno czy ten profertil... muszę się jeszcze zastanowić :)
    To będzie to łykał do skutku, jak ja się faszeruje to niech on też coś bierze :P we dwoje ciągniemy ten wózek :)

    A to badanie bardzo Cię bolało?

    Nie spinam się...:) wychodzę z założenia co ma być to będzie.
    Jeżeli nam ciąża nie wyjdzie będziemy w przyszłości starać się o adopcje :)
    Rozmawiałam już na ten temat z mężem i on jest jak najbardziej za.

    TRZEBA BYĆ DOBREJ MYŚLI.

    Powiem Ci tak, moja znajoma starała się prawie 10 lat. Ona zdrowa on też i ciągle nic... było kilka poronień.
    Po 10 latach odpuścili całkowicie
    Zapisali się na siłownie, on zaczął brać odżywki dla sportowców, treningi, schudli ... no i ciach nie wiadomo kiedy, koleżanka w ciąży a teraz mały jest zdrowy i w ogóle wszytko super :)

    Także styl życia też jest bardzo ważny.

    Ja praca biurowa, ale staram się chodzić na siłownie z 3 razy w tygodniu, ćwiczę też w domu, staram się zdrowo odżywiać. nerwowa jestem
    mąż praca biurowa ale prawie codziennie siłownia, dużo ma stresów, jest nerwowy, dobrze się odżywia, stosuje suplementacje typową dla sportowców...

    Także nasz styl życia nie jest najgorszy i z kolei nic... ;/


    Trzymam kciuki za was

    diagnoza: PCO + niedrożne jajowody + brak owulacji... i co jeszcze qurwa ...;/

  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 5 lutego 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie wyniki ma mąż? Na jakiej podstawie zdiagnozował pco? usg? amh? fsh i lh?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 23:33

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 6 lutego 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyniki nasienia poprawil salfazin, wit c, kwas foiowy plus zwiekszenie ilosc plynow (problem z uplynnieniem) jednak byla to dluga kuracja .
    Badanie przed rokiem ilosc ejakulatu ponizej 1ml po roku 3ml (z obserwacji jednak wynika ze nadal roznie z tym bywa)


    hsg jest wazne gdyz jezeli problem tkwi w niedroznych jajowodach witaminy ani inne leki nie rozwiaza problemu. Badanie jest nieprzyjemne - ja mialam robione bez znieczuenia i bolalo, ale da sie przetrwac :)

    żabcia1991 lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam sono HSG, da się przeżyć.

    żabcia1991 lubi tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • żabcia1991 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takasobieja: maż ma ogólnie dobre, doktor powiedział że jest trochę za mało jej, ale jakościowo są dobre.
    pco na podstawie badania usg i badań hormonalnych.

    Wydaje mi się osobiście że z tym nasieniem przynajmniej mój ma różnie, raz jest tego bardzo dużo, raz mało... nie wiem od czego to zależy...
    Mojemu właśnie kupiłam cynk, wit c, kwas foliowy. ale jeszcze musze mu kupić mace. Wiele dobrego o niej słyszałam :)

    Ceekam na okres i po miesiączce idę na zabieg HSG :)
    i zobaczymy co potem będzie :))

    diagnoza: PCO + niedrożne jajowody + brak owulacji... i co jeszcze qurwa ...;/

  • żabcia1991 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 7 lutego 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszła mu oligozoospermia I stopnia, bo miał 15,5mln.plemników a norma jest od 20mln
    Ale lekarz mi powiedział że teraz ta norma się zmieniła i norma jest od 15mln..

    diagnoza: PCO + niedrożne jajowody + brak owulacji... i co jeszcze qurwa ...;/

  • tere85 Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my też mamy problem z nasieniem, ale my za jednym strzałem mamy tylko 10 mln, więc u Was nie jest źle.
    Z pco da się wygrać, jest wiele przypadków, które pokonały to świństwo, nawet jest wątek na forum dziewczyn, którym mimo pco udało się :)
    powodzonka

    tere85[link=https://www.suwaczki.com/]c55f9n73ok608apy.png[/link]
  • rozyczka22 Debiutantka
    Postów: 15 9

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny

    Wtrące sie na chwile

    ,. Mi pomógł inofolic + maca, brałam przez niecaly miesiąc czasu i trach UDAŁO SIĘ :D

    (mam pco, 4 owulacje w ciągu starań (1-1,5roku) , 2 przez clo, 1 dong quai, i ostatnia szcześliwa maca + inofolic)
    (moj M miał słabe nasienie nie wiem jak teraz, tez brał mace i jadł orzechy brazylijskie ;p)

    Joanna
  • Karolina1111 Autorytet
    Postów: 460 554

    Wysłany: 18 września 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy 15 mln to chyba nie ma się co martwić... mój ma 3-4 mln i zaszłam w ciążę...

    Moje dwa szczęścia ❤❤ urodzone 27.07.2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ