Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Płodność - naturalne wspomagacze płodności
Odpowiedz

Płodność - naturalne wspomagacze płodności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Co do niepokolanka bardzo zaciekawiło mnie to co napisała Landryneczka, że pomaga przy NIEDOMODZE LUTEALNEJ. Mierzę temperaturę dopiero drugi cykl, ale już w pierwszym zaniepokoiło mnie to, że moja temperatura parę dni po owulacji stopniowo z każdym dniem leciała w dół. Gdyby było tak, że temperatura utrzymuje się a na sam koniec cyklu gwałtownie spada byłoby ok, ale u mnie leci cały czas w dół. Myślę, że może to świadczyć właśnie o niedomodze, ale na 100% nie jestem pewna. W związku z tym mam pytanie czy któraś z bardziej doświadczonych osób mogła by zerknąć na mój majowy wykres i coś więcej mi powiedzieć na ten temat? Obecnie mierzę temperaturę drugi cykl więc zobaczymy jak to będzie w tym cyklu, ale może ktoś mógł by już teraz mi coś podpowiedzieć czy powinnam zacząć stosować niepokalanka? Na pewno powiem o tym lekarzowi na następnej wizycie ale to dopiero za miesiąc albo i lepiej :(

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszka123 wrote:
    Co do niepokolanka bardzo zaciekawiło mnie to co napisała Landryneczka, że pomaga przy NIEDOMODZE LUTEALNEJ. Mierzę temperaturę dopiero drugi cykl, ale już w pierwszym zaniepokoiło mnie to, że moja temperatura parę dni po owulacji stopniowo z każdym dniem leciała w dół. Gdyby było tak, że temperatura utrzymuje się a na sam koniec cyklu gwałtownie spada byłoby ok, ale u mnie leci cały czas w dół. Myślę, że może to świadczyć właśnie o niedomodze, ale na 100% nie jestem pewna. W związku z tym mam pytanie czy któraś z bardziej doświadczonych osób mogła by zerknąć na mój majowy wykres i coś więcej mi powiedzieć na ten temat? Obecnie mierzę temperaturę drugi cykl więc zobaczymy jak to będzie w tym cyklu, ale może ktoś mógł by już teraz mi coś podpowiedzieć czy powinnam zacząć stosować niepokalanka? Na pewno powiem o tym lekarzowi na następnej wizycie ale to dopiero za miesiąc albo i lepiej :(

    A mozesz udostepnic swoj wykres???Ciezko cokolwiek powiedziec skoro nie widzi sie temoeratur i dluugosci fazy lutealnej 8)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorki juz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może jakaś podpowiedź odnośnie badań jakie trzeba wykonać ? Z góry dziękuję za pomoc :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie nie mialas jeszcze owulacji wiec o zadnym spadku nie ma co mowic na razie.......masz 2zaburzone temp ktore nie bierze sie pod uwage a reszta temp na podobnym niskim poziomie....Nie mialas plodnego sluzu do tej pory wiec org jeszcze nawetraczej nie przymierzal sie do owulacji
    I taka mala dygresja nie sugeruj sie ovu wykresem to tylko komputerowe przeliczenia,,,Obserwuj siebie...Co do fazy lutealnej wahanie progesteronu w niej ejst normalne bo jest on wyrzucany sukcesywnie..Jesli twoja faza lutealna jest minimum 10dni nie masz w tym samym czasie plamien ani krwawien to te spadki nie sa jakies powazne..Nie masz wczesniejszego wykresu wiec ciezko sie odniesc do tych spadkow o ktorych mowilas ,,na tym nie masz jeszcze fazy lutealnej

    A co do badan polecam fsh , lh i prolaktyna w 3dniu cyklu plus tsh bez wzgl na dzien,,,I po domniemanej owulacji 7,8dzien p.o zrobienie poziomu progesteronu..

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dzięki za odpowiedź. Ja rozumiem że w tym cyklu jeszcze nie miałam owulacji ponieważ mogę się jej spodziewać koło 16-19 dc ale chodziło mi o poprzedni cykl w którym temperatura parę dni po owu zaczęła stopniowo lecieć w dół. dzięki za podpowiedzi badań:) Pozdrawiam

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3068 1303

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest już cały mega wątek o naturalnych wspomagaczach ze ściągą na 1 str :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria do gondoli – co warto mieć pod ręką?

Komfortowy spacer z maluchem zaczyna się od dobrze dobranych akcesoriów do gondoli. Sprawdź, co naprawdę warto mieć pod ręką, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka.      

CZYTAJ WIĘCEJ