X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Płodność - naturalne wspomagacze płodności
Odpowiedz

Płodność - naturalne wspomagacze płodności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Co do niepokolanka bardzo zaciekawiło mnie to co napisała Landryneczka, że pomaga przy NIEDOMODZE LUTEALNEJ. Mierzę temperaturę dopiero drugi cykl, ale już w pierwszym zaniepokoiło mnie to, że moja temperatura parę dni po owulacji stopniowo z każdym dniem leciała w dół. Gdyby było tak, że temperatura utrzymuje się a na sam koniec cyklu gwałtownie spada byłoby ok, ale u mnie leci cały czas w dół. Myślę, że może to świadczyć właśnie o niedomodze, ale na 100% nie jestem pewna. W związku z tym mam pytanie czy któraś z bardziej doświadczonych osób mogła by zerknąć na mój majowy wykres i coś więcej mi powiedzieć na ten temat? Obecnie mierzę temperaturę drugi cykl więc zobaczymy jak to będzie w tym cyklu, ale może ktoś mógł by już teraz mi coś podpowiedzieć czy powinnam zacząć stosować niepokalanka? Na pewno powiem o tym lekarzowi na następnej wizycie ale to dopiero za miesiąc albo i lepiej :(

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszka123 wrote:
    Co do niepokolanka bardzo zaciekawiło mnie to co napisała Landryneczka, że pomaga przy NIEDOMODZE LUTEALNEJ. Mierzę temperaturę dopiero drugi cykl, ale już w pierwszym zaniepokoiło mnie to, że moja temperatura parę dni po owulacji stopniowo z każdym dniem leciała w dół. Gdyby było tak, że temperatura utrzymuje się a na sam koniec cyklu gwałtownie spada byłoby ok, ale u mnie leci cały czas w dół. Myślę, że może to świadczyć właśnie o niedomodze, ale na 100% nie jestem pewna. W związku z tym mam pytanie czy któraś z bardziej doświadczonych osób mogła by zerknąć na mój majowy wykres i coś więcej mi powiedzieć na ten temat? Obecnie mierzę temperaturę drugi cykl więc zobaczymy jak to będzie w tym cyklu, ale może ktoś mógł by już teraz mi coś podpowiedzieć czy powinnam zacząć stosować niepokalanka? Na pewno powiem o tym lekarzowi na następnej wizycie ale to dopiero za miesiąc albo i lepiej :(

    A mozesz udostepnic swoj wykres???Ciezko cokolwiek powiedziec skoro nie widzi sie temoeratur i dluugosci fazy lutealnej 8)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorki juz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może jakaś podpowiedź odnośnie badań jakie trzeba wykonać ? Z góry dziękuję za pomoc :)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie nie mialas jeszcze owulacji wiec o zadnym spadku nie ma co mowic na razie.......masz 2zaburzone temp ktore nie bierze sie pod uwage a reszta temp na podobnym niskim poziomie....Nie mialas plodnego sluzu do tej pory wiec org jeszcze nawetraczej nie przymierzal sie do owulacji
    I taka mala dygresja nie sugeruj sie ovu wykresem to tylko komputerowe przeliczenia,,,Obserwuj siebie...Co do fazy lutealnej wahanie progesteronu w niej ejst normalne bo jest on wyrzucany sukcesywnie..Jesli twoja faza lutealna jest minimum 10dni nie masz w tym samym czasie plamien ani krwawien to te spadki nie sa jakies powazne..Nie masz wczesniejszego wykresu wiec ciezko sie odniesc do tych spadkow o ktorych mowilas ,,na tym nie masz jeszcze fazy lutealnej

    A co do badan polecam fsh , lh i prolaktyna w 3dniu cyklu plus tsh bez wzgl na dzien,,,I po domniemanej owulacji 7,8dzien p.o zrobienie poziomu progesteronu..

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dzięki za odpowiedź. Ja rozumiem że w tym cyklu jeszcze nie miałam owulacji ponieważ mogę się jej spodziewać koło 16-19 dc ale chodziło mi o poprzedni cykl w którym temperatura parę dni po owu zaczęła stopniowo lecieć w dół. dzięki za podpowiedzi badań:) Pozdrawiam

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest już cały mega wątek o naturalnych wspomagaczach ze ściągą na 1 str :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ