X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

polip macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 11 lipca 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zakładam temat ponieważ nie znalazłam podobnego, jeżeli się mylę to przepraszam.
    W tym cyklu poprzez usg w 13 dc mój ginekolog stwierdził, że możliwie mam polipa macicy i pewnie też przez to nie mogę zajść w ciążę, badanie jednak trzeba powtórzyć zaraz po miesiączce, jednak na mojego pecha w lipcu się to nie uda (a czuję, że na dniach przyjdzie :(( ) muszę więc czekać do sierpnia, aby potwierdzić. Jednakże lekarz powiedział, że mogę się spokojnie do tego czasu starać... dziś jest 31 dc (miewam 32) i mam już brązowe plamienie więc pewnie do 2 dni się rozkręci.
    czy ktoś z Was miał, ma polipa? Może cokolwiek powiedzieć na ten temat? Czy rzeczywiście nie ma szans na zajście w ciążę, jak wygląda zabieg usuwania? którego już się panicznie boję jeśli się okaże, że to to..
    Proszę o jakąś odpwioedź, bo czuję się nieco osamotniona z tym problemem, nie spotkałam tu nikogo z podobnym.
    Pozdrawiam

    f2w3rjjg787he44v.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 11 lipca 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,
    Ja zaszłam w ciążę z dużym polipem szyjki macicy. Nie wiedziałam, że go mam. Lekarze w moim mieście go nie widzieli... (brak słów). Zaszłam w ciążę po 18 miesiącach starań. Prawdopodobnie dzięki okładom z borowiny na podbrzusze oraz ziołom na zrosty. To mogło wkurzyć polipa i odsłonił wejście do jajowodu (tak mówi lekarz) i tym oto sposobem jestem teraz w 7 tyg ciaży. Ale niestety ciąża jest zagrożona. Od 3 tyg bardzo plamię, kilka razy krwawiłam. Polip miał 3 cm a teraz na 2 cm , ale powstał dodatkowo w macicy krwiak. Centralnie nad maleństwem.
    Biorę luteinę 3x2 i leżę plackiem.
    Mam straszny żal do lekarzy, że nie zbadali mnie dokładniej i nie wykryli polipa.
    Ja Tobie radzę jak najszybciej go usunąć!!!!!! Później sobie zajdziesz w ciążę ale będziesz miała spokojne 9 miesięcy, nie tak jak ja :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2015, 13:47

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 11 lipca 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ciąży:))
    Ja też się zastanawiam, od kiedy go mam i czy wcześniejsi lekarze go nie zauważali, czy może go nie było.
    Okłady z borowiny? a możesz coś więcej powiedzieć np. gdzie kupić i co to za zioła?
    Choć może masz racje, żeby go usunąć... i później się nie martwić.
    strasznie się boję zabiegu jeśli się okaże, że to to... bo czytałam, że polipa macicy usuwa się przy znieczuleniu ogólnym, a szyjki macicy podobno przy takim nie trzeba, ale to też info z internetu.
    Marze o tym żeby się przy następnej wizycie dowiedzieć, że TEGO już nie ma...
    A czy miałaś jakieś objawy zanim zaszłaś w ciążę? Obfite, bolesne miesiączki? Krwawienia okołoowulacyjne i przed samym okresem?

    f2w3rjjg787he44v.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 11 lipca 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!

    Okłady z borowiny kupiłam w aptece, podgrzewałam je i kładłam na podbrzusze przez 10 dni (do owulacji) i tak 40 minut leżałam zawinięta w kocu :) A zioła kupiłam w zielarskim sklepie - zioła na zrosty (tak się nazywały)
    Miałam obfite, ale i krótkie miesiączki, miałam krwawienia okołoowulacyjne, lekarze ignorowali to i mówili, ze to normalne .... Szkoda , że nie zareagowali na to i nie poszukali głębiej :(
    Dlatego ciesz się, że jeśli masz to świństwo to wykryli to.
    Zawsze możesz to skonsultowac z innym lekarzem. Ja za tydzień jadę do innego rodzinnego Gdańska na konsultację do położnika specjalisty od ciąż zagrożonych.
    A wiesz ile cm ma Twój polip?

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 11 lipca 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar właśnie iśc do kogoś innego, tylko nie wiem do kogo :( byłam już u kilku ginekologów jeszcze za nim zaczęłam się starać bo właśnie zaczęły mi się wydłużać cykle, okresy stały się bardzo bolesne i obfite w 1 dzień potrafię zużyć paczkę podpasek! mam (przepraszam) skrzepy krwi... i nikt mi na to nigdy nic nie mówił.
    Dopiero teraz ten jeden jak powiedziałam, że się staram i nic i jak miałam skurcze macicy przed okresem przez 4 dni dopiero mówił, że to chyba polip...
    Szkoda, że muszę czekać, aż do sierpnia, ale może faktycznie skonsultuję to jeszcze z kimś.
    Lekarz mówił ile ma, ale niestety nie pamiętam... byłam bardzo zaaferowana tym, że chwile wcześniej powiedział mi, że w tym miesiącu mam 2 pęcherzyki owulacyjne... no a chwile później dopiero o polipie i tak z pewnym opóźnieniem to do mnie dotarło... że jeśli to polip to cytuję "działa jak wkładka antykoncepcyjna" :(

    Życzę Ci powodzenia i będę trzymać kciuki żeby wszystko było dobrze u Was:)

    f2w3rjjg787he44v.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 11 lipca 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie. ja też usłyszałam informację, że polip to "naturalna antykoncepcja".... Dzięki za taką antykoncepcję...

    Też miałam skrzepy podczas okresu :-/


    Dziękuję. Ja za Ciebie też 3mam kciuki! , żeby szybko i bez problemów pozbyć się tego dziadostwa :-/

    wrrrrrr.

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 11 lipca 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh to jednak wszystko wskazuje na to... :(

    f2w3rjjg787he44v.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 lipca 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja 7 lipca pierwszy raz od 2 lat uslyszapam podejrzenie polipa z racji tego ze w 7 dc mialam endometrium 10 mm od 11 DC biore orgametril i w 3 dc jesli dalej bedzie takie to histeroskopia
    W tm cyklu mialam miec hsg na szczescie trafil do tej pani dr odrazu powiedziala ze nie ma sensu robic ani iui ani hsg najpierw wykluczamy /potwierdzamy polipa bo z polipem zagniezdzenie jest bardzo trudno i iui nie ma sensu robic

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 11 lipca 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem...
    najgorsze jest czekanie czy to to czy nie .
    a wiesz coś więcej na temat histeroskopii? czy można się później od razu starać, czy są jakieś granice ryzyka, że później można nie mieć dzieci, czy zawsze konieczne jest znieczulenie ogólne?

    f2w3rjjg787he44v.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 11 lipca 2015, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja też miałam polipa, a później okazało się, że także mięśniaka.
    Zabieg to krótki kaszel, miałam ich trzy, wszystkie w znieczuleniu ogólnym. Po histeroskopii w danym cyklu nie można się starać, bo jednak śluzówka macicy jest podrażniona, w zależności, jak duży jest polip i jaką powierzchnią przyczepiony.
    Nie ma ryzyka, że nie można mieć dzieci :) to jakbyś poszła usunąć sobie, nie wiem, kurzajkę albo brodawkę.
    Weź głęboki oddech, ten polip to naprawdę nic strasznego. Zabieg też nie :) metoda wykonania tego zabiegu zależy od konkretnej placówki, w której będziesz go robić.

  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 12 lipca 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) nieco mnie uspokoiłaś:) pozdrawiam

    f2w3rjjg787he44v.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 12 lipca 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę nie masz czego obawiać się. Ja rozumiem, że jesteś zdenerwowana, bo coś nowego i nieznanego Ciebie czeka, ale ja z perspektywy czasu, przebytych zabiegów i przede wszystkim wiedzy wyniesionej z tego forum na temat problemów, z jakimi borykają się inne dziewczyny uznaję ten zabieg za niemal kosmetyczny.
    A znieczulenie ogólne podawane jest dla Twojego i lekarza komfortu. Wiem, że w niektórych placówkach dają tylko głupiego jasia albo zwykłe przeciwbólowe, ja miałam ogólne i bardzo sobie chwalę. Zasypiasz i niczego nie pamiętasz. Budzisz się i jest już po. Po zabiegu kilka dni leciutko krwawisz, po samym zabiegu czujesz ból jak przy okresie, ja go czułam dosłownie godzinę, a działanie jeszcze narkozy pewnie go niwelowało.
    Także głowa do góry i umawiaj się na zabieg, im szybciej, tym lepiej. Aha, zabieg wykonuje się krótko po zakończeniu miesiączki, a przed owulacją, kiedy endometrium nie jest jeszcze takie grube.

  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 12 lipca 2015, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie muszę jeszcze potwierdzić czy to "coś" będzie jeszcze po okresie dziś mam 32 dc i jak na złość nie ma @ jeszcze i brązowe plamienia ustały naprawdę jak na złość ;/
    Mój ginekolog jest do 24 lipca na urlopie więc niestety wszystko odwlecze się w czasie i muszę czekać do sierpnia..
    Tak naprawdę to głównie przeraża mnie ta narkoza właśnie.. różnych rzeczy się gdzieś naczytałam i nasłuchałam, no ale..
    Jeżeli jednak będzie to potwierdzone, że nadal po okresie mam to coś na macicy to lekarz powiedział, że umówimy się na zabieg.

    Strasznie mam dziś dziwny humor, jestem poddenerwowana, czekam na głupi okres.

    Pozdrawiam Cię i miłego dnia

    f2w3rjjg787he44v.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 12 lipca 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodaję, że ja przy polipie/mięśniaku miałam bardzo obfite i bardzo bolesne miesiączki. Pierwszego dnia do wymiotów i omdleń włącznie. Tampon XXL wystarczał na pół godziny. I także miałam brązowe plamienia przed i po miesiączce. Daj znać, czy to faktycznie będzie polip.
    PS. Niezależnie, czy mały, czy duży, polip czy mięśniak, to i tak trzeba usunąć. Ja miałam bardzo dużego - 3,20 x 2,70cm, zajmował pół macicy...

    PS2. A może w ciąży jesteś? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 08:32

  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 12 lipca 2015, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też od jakiegoś czasu jak tak się zastanowię mam bardzo bolesne miesiączki, obfite baardzo, paczka podpasek w pierwszy dzień i mam dużo skrzepów...
    Dodatkowo pamiętam bo to się zaczęło dziać przed ślubem miałam w śluzie płodnym krew i tak też miałam w 3 ostatnich cyklach...

    Co do ciąży to właśnie lekarz mi powiedział na tej wizycie gdzie to zauważył, żebym się dalej starała... ale
    Hmmm jakoś wątpię... piersi przestały boleć, plamienia chyba nie wróżą dobrze, a test dziś rano wyszedł bezapelacyjnie negatywny :(

    A czy po wycięciu przeszły tobie obfite i bolesne miesiączki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2015, 08:45

    f2w3rjjg787he44v.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 12 lipca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie tez w zeszlym tygodniu zdiagnozowano polipa. Mam obfite miesiaczki I plamienia przed I po okresie. Mam podobnie jak ty przyjsc na poczatku nowego cyklu zobaczyc co sie dzieje. A potem zabieg usuniecia- histeroskopia. Ja dostalam zakaz starania sie I to Ci tez radze.Tez na poczatku byly lzy ze znowu cos jest nie tak, ze znowu musze odlozyc starania. Ale lepiej ze wyszlo to teraz niz bys miala sie bac przez cale 9 miesiecy. Ja zdecydowalam ze poddam sie zabiegowi I do tego czasu przestaje sie starac.

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 12 lipca 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zabiegu bolesne i obfite miesiączki przeszły jak ręką odjąl. Teraz okrę jest do przeżycia nawet bez przeciwbólowych;)

    tapir19 lubi tę wiadomość

  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 12 lipca 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej tapir19 :) to ciekawe jak to jest, że Tobie zalecono się nie starać hmmm może dlatego, że lekarz stwierdził, że jak to to to i tak mi się nie uda - to taka moja teoria. A ile się już starasz? Ile masz lat i czy masz już dzieci?

    Sayuri - to jednak coś w tym jest skoro Tobie przeszło... a udało Ci się z ciążą po zabiegu? czy nadal się starasz?

    przyszedł @ przed chwilą ... ehhh

    f2w3rjjg787he44v.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 12 lipca 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej malazlosnica.U mnie to wyszlo przy monitoringu owulacji.Akurat mialam 3 duze pecherzyki gotowe do pekniecia.Lekarz powiedzial ze jest duze prawdopodobienstwo ze poronie.Takze wole poczekac i sie tego pozbyc.Mieszkam akurat w UK i tu pewnie bede miala zabieg za 2 miesiace.Tak dlugo musze czekac.Ja mam 31 lat, staramy sie od stycznia tego roku, dzieci nie mamy.

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 12 lipca 2015, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też się zastanawiałam ile się czeka u nas...
    ehh no nic usuną nam to i pewnie wtedy będzie dobrze;)

    tapir19 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg787he44v.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ