X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną POMOCY...Mentlik w głowie "Duphaston"
Odpowiedz

POMOCY...Mentlik w głowie "Duphaston"

Oceń ten wątek:
  • Anka1986 Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 30 lipca 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin zalecił mi branie Duphastonu od 16 dnia pierwszego dnia miesiączki przez 10 dni 2 tabl dziennie...Pewna koleżanka napisała mi wiadomość która nie zaprzeczę zmartwiła mnie...dotyczącą Duphastonu, nie wiem czy zrobić tak jak koleżanka pisze czy poprostu brać tabl jak do tej pory, a chcę w końcu zajść w ciążę pragniemy z mężem cudu Boskiego....oto wiadomość : moim zdaniem powinnas pomyslec o zmianie gina bo chyba nic Ci nie wytłumaczyl na czym polega branie duphasonu po pierwsze powinnas go brac dopiero od 3 dnia od skoku temperatury bo inaczej blokujesz sobie owulacje i jajeczko moze nie pekac mimo ze testy owu wychodza pozytywne po drugie nastepnego dnia rano od ostatniej tabletki powinnas robic test ciazowy i jesli jest negatywny to owszem czekac na okres ale jesli bylby pozytywny nawet cien cienia drugiej kreski to musisz brac dalej duphason bo to jest progesteron odpowiedzialny za podtrzymanie ciazy a jesli go sie odstawia to w przypadku ciazy taki spadek progesteronu moze prowadzic do poronienia ktore na tym etapie wyglada jak normalny okres i niczym sie od niego nie rozni wiec jak ktos bierze duphason i odstawia bez testu to samemu moze doprowadzic do poronienia no ale zrobisz jak uwazasz.... mam prosbe jakbys mogla pisz u mnie pod karta ciazy bo pod wykresem cylku nie zawsze mi sie wyswietlaja komentarze :) kurcze az zla jestem na Twojego gina jakis totalny brak kompetencji.Proszę o pomoc !!!

    Co ma być to będzie siłę znajdę wszędzie :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2013, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a gin wie ile dni ma twoj cykl? wie kiedy masz owulke? czy dal ci tak na odwal i kazal brac od 16dc? bo kolezanka ma niestety racje. mozesz zablokowac sobie owulacje. dlatego powinno sie go brac juz po potwierdzonej owulacji. bo nie zawsze jest w 14 dniu cyklu....

    co do poronienia to moze nie do konca. ale owszem jesli bierzez duphaston czy luteine to powinno sie testowac ale nie w 10 dniu po owu a normlanie w 14 i tyle tez powinnas brac duphaston. 14 dni bo tyle ma normalna faza lutealna... i jesli w 14 dniu po owu nie ma nawet cienia, i beta tez negatywna to sie odstawia i przychodzi @. a jesli jest cien albo pozytywna beta to sie bierze dalej do 13 tygodnia ciazy bo potem lozycko przejmuje produkcje progesteronu

    zle sie troche wyrazilam. jesli zaczynasz brac 3-4 dni po skoku to bierzez do minimum 14 dniu po owulce czyli 10 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2013, 23:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2013, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i mialam jeszcze pisac ze najlepiej robic bete a nie sikane domowe bo beta da 100% pewnosci a sikany w domu moze nie wyjsc w 14dpo.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • Anka1986 Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 31 lipca 2013, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytał się gin ile dni mam cykl mówiłam o braku @ więc strzelał chyba nie wiem kurcze. Moje @ były bardzo nieregularne więc nie było szans by wiedział jak mam brać i od tak powiedział kiedy...Dziękuję za odp pozdrawiam :)

    Co ma być to będzie siłę znajdę wszędzie :D
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 8 sierpnia 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twoja koleżanka nie do końca ma rację! Wszystko zalezy od tego po co tak naprawdę ten duphaston się bierze (od tego uzależnione są dni cyklu w których nalezy je brać itp).

    Mnie gin przepisał dupka podobnie jak tobie- od 17-24 dc po 1 tab (ale to dlatego, że ja nie mam owulacji i dupek miał wspomóc). Ale po 1szym cyklu brania dupka pojawiła mi się na jajniku torbiel i jakoś tak psychicznie mi się zakodowało, że to przez duphaston (bo wczesniej takie rzeczy mi się nie działy) i aktualnie juz go nie biorę

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja osobiscie dostałam duphaston zeby wyleczyc torbiel na jajniku... bylam 2 tygodnie przed spodziewana miesiaczka wiec nie mogl mi przepisac antybiotyku bo moze zaowocowalismy wiec dal duphaston ktory leczy jajniki jak i podtrzymuje ciaze... w dniu miesiaczki jak wyjdzie mi negatyw odstawiam duphaston i biore antybiotyki. Po za tym bardzi duzo dziewczyn bierze duphaston juz bedac w ciazy w obawie przed poronieniem caly pierwszy trymestr czasem i dluzej... Wiec wszystkoo zalezy z jakiego powodu te tabletki zostaly przepisane... a i pamietam jeszcze slowa gina ze przy tych tabletkach napewno nie zajde w ciaze wiec nie wiem :/

  • dota Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 31 sierpnia 2013, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swego czasu rozmawialam z moim ginem i powiedzial mi tak: Luteina przyjeta PRZED owulacja moze ja zablokowac bo to NATURALNY PROGESTERON, Duphaston przyjety PRZED owulacja nie zablokuje jej bo to PROGESTERON SYNTETYCZNY (TZW.DYDROGESTERON) :)

  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 5 września 2013, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koleżanka pisała Ci o luteinie, duphaston (jak pisała dota) nie blokuje owulacji. Ps. w pierwszej ciąży brałam dupka od 16 do 25 d.c., przerwałam i jakoś ciążę utrzymałam :)

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 6 września 2013, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi gin mówił właśnie tak jak Tobie koleżanka...

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 7 września 2013, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przeczytaj proszę w encyklopedii leków, jest tam wyraźnie napisane, że lek nie blokuje owulacji; jeśli chodzi o odstawianie leku bądź nie - tam jest szersza informacja

    http://medycyna.anauk.net/1-0-755-DUPHASTON.Encyklopedia.Lekow.html


    mam nadzieję, że link działa :)

    Giussta lubi tę wiadomość

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • klaudia123 Koleżanka
    Postów: 31 29

    Wysłany: 7 września 2013, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ! mi lekarz przepisał dupaston od 18-25 dnia cyklu, powiedział, że to na to żeby zarodek się mógł spokojnie zagnieździć ( w razie jakby doszło do zapłodnienia). cykle mam regularne zazwyczaj 29,30 dni. To jest mój 1 cykl z tym lekiem, jednak wyczytałam na forum, że nie zalecane jest aby odstawiać ten lek przed upewnieniem się czy nie doszło do zapłodnienia i w razie jakby, to kontynuować żeby nie doszło do gwałtownego spadku hormonu bo to grozi poronieniem...podobno... Co o tym sądzicie ?? Zastosowałam się do zaleceń lekarza ( ponieważ to bardzo dobry specjalista od patologii ciąży) jednak informacje jakie wyczytałam na forum też wydają mi się sensowne. Napisane też jest,że duphaston nie podwyższa temperatury, jednak 2 dni po tym jak przestałam go brać temperatura z 37 spadła mi na 36,4 na 2 dzień niewiele podskoczyła i teraz znowu spadła, wiec pewnie do zapłodnienia znowu nie doszło i jutro przyjdzie okres :(

    klaudia
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 8 września 2013, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po pierwsze najgorszy lekarz jest lepszy od dr google :) Moja gin przepisała mi duphaston od 16 do 25 dnia i jak zaszłam w pierwszą ciążę to nic się nie stało, córcia cała i zdrowa :) ale wtedy owu była w 13 lub 14 d.c. Natomiast teraz jak byłam na usg w 14 d.c. pęcherzyk był malutki i lekarz powiedział, że owulacja będzie po tygodniu (i była!). Zapytałam więc co z duphastonem, powiedział, żeby brać spokojnie od 16 do 25 d.c. bo on w niczym nie zaszkodzi. Można zobaczyć na moim wykresie - owulacja potwierdzona usg w 19 d.c., temperatura wzrastała od następnych dni, a duphaston brałam już od 16 d.c. Klaudia123 - a może to zagnieżdżenie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2013, 20:57

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 14 września 2013, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi dr również kazała brać progesteron po potwierdzonej owulce do testu poz. brać dalej albo okresu i przestać

    Agu123 lubi tę wiadomość

    marzenia się spełnią
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 22 września 2013, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a bierzecie po dwie tabletki codziennie? Czy jedną rano, drugą wieczorem, czy to w ogóle ma znaczenie?

    0dc6585ca1c638f77a6179b49e8bae1f.png

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 23 września 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2015, 09:30

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 17 listopada 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey, mi lekarz zalecił też branie duphastonu 2 x dziennie po 1 tabletce od owulacji przez kolejne 10 dni... dziś jest pierwszy dzień bez duphastonu, test negatywny (z moczu), ale temp. w wyższej fazie - nie wiem czy kontynuować branie leku pomimo że lekarz kazał brać tylko przez 10 dni? boję się, że jeśli jestem w ciąży, to może z braku progesteronu nastąpi poronienie... ??? czy któraś z Was brała duphaston prze te 10 dni i potem, pomimo odstawienia, utrzymała się ciąża???

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 19 listopada 2013, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę od 16 do 25 d.c. i też mi lekarz powiedział, że jeśli dojdzie do zapłodnienia, to to będzie wspomagać zagnieżdżenie i rozwój zarodka. Biorę po dwie tabletki dziennie, jedną rano, drugą wieczorem.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore od 14 do 25 dc i tescik jak dobrze pojdzie...
    biore go rano 1 tabletke 10 mg do godz 10 rano...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 15:08

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 7 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę rano i wieczorem po 1 tabletce, od 16 do 25 dc. Mam zrobić test i jeśli jest negatywny to odstawić i czekać na @

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 12 lutego 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę duphaston tak samo jak ash, tyle, że od 17dc,potem też test i brać dalej albo ostawiać

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ