X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną POMOCY...Mentlik w głowie "Duphaston"
Odpowiedz

POMOCY...Mentlik w głowie "Duphaston"

Oceń ten wątek:
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 15 lutego 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczęłam brać na 3 dzien po owulacji. Biorę 2 x po 1 tabletce. Za 4 dni ostatni dzień z dupkiem, zobaczymy czy się udalo czy nie ....

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 16 lutego 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki :)

    Fasia, polkosia lubią tę wiadomość

  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 17 lutego 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma 34 wrote:
    Trzymam kciuki :)


    Dziękuję :)

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Annabelle Znajoma
    Postów: 22 7

    Wysłany: 9 marca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczynki.Mam pytanie odnosnie odstawienia duphastonu. Biorę go już 4 cykle i zawsze po 2 dniach od odstawienia przychodziła @. Dzis jest juz czwarty dzien od odstawienia, raz na jakis czas odczuwam bóle miesiączkowe a @ jak nie widac tak nie ma. Zaznaczam, że robilam testy w dniu miesiączki i dzis- oba negatywne.a tempka też się w sumie utrzymuje na stałym poziomie... czy któras z Was była w takiej sytuacji? Sama nie wiem co mam robić...

    Kiciiaaa lubi tę wiadomość

    f4d675bf4a6243469885f466438ddc21.png
  • Fasia Autorytet
    Postów: 7870 11063

    Wysłany: 10 marca 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annabelle ja też zawsze dostawałam @ na 2-3 dni po odstawieniu duphastonu, a przy ostatnim cyklu okres przyszedł dopiero na 6 dzień. Temperaturę miałam ciągle wysoką. Testy wychodziły negatywne. Okres jednak przyszedł ..

    7.04.2015r. - 39+1 tc. 3400g i 51cm szczęścia! <3
    9f7j9vvj6vasnid9.png

    Aniołek - 26.06.2013r
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i ja dołączam do dupkowych cykli :) to mój pierwszy, mam brać od 16 do 25dc.

    i jak przyjdzie 26-28dc @ no to... dupa.a ja nie przyjdzie to radość :) zobaczymy

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    ja brałam przez 3 miesiące duphaston od 16 do 25 dc, średnio zakłada się owulację na 14 dc więc pewnie dlatego miałam tak przepisane, żeby wszystko się uregulowało i w razie gdyby udało się zajść..
    później już miałam monitoringi więc duphaston miałam przypisany po owulacji,
    teraz w 6 cyklu biorę od 18 dc przez 10 dni, jak się okaże, że test da II krechy, to będę brać bez przerwy dupka :)


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • malu Przyjaciółka
    Postów: 98 22

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać dupka od 16 dc do 25 dc 2x1 tab. Ma on wyregulować cykl i pomóc w zagnieżdżeniu. Trzymajcie kciuki za zielone zakończenie!!!

  • czarownica222 Przyjaciółka
    Postów: 94 27

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Dziewczyny :) ma pytanie bo nie bardzo wiem jak zrobić, napisze w skrócie otóż ten cykl miał być na luzie bez spiny i patrzenia na objawy ponieważ miałam infekcję i razem z M się leczymy tzn już się doleczmy bo już żadnych objawów nie mamy i ginka tym razem nie zaleciła mi CLO ( miałam w poprzednim cyklu ) właśnie ze względu na infekcję aby ja wyleczyć więc ten cykl to po prostu jest i tylko obserwuje czy owulacja była bo często miałam cykle bezowulacyjne no i kurde chyba była wczoraj tak mi się wydaje po objawach szczyt śluzu, mega ból jajników szczególne lewego i ta tempka, no właśnie dzisiaj skoczyła do góry....Co do duphastonu ginka w tym cyklu zaleciła mi go brać od 16dc do 25dc pewnie na wyregulowanie cyklu, ale no właśnie jak mam go brać bo z tego co wiem to po owulacji bierze się się od 3 dnia wyższych temperatur ? jeśli miałam owulkę w 9dc i jeśli temperatura będzie wysoka to mam zacząć brać duphaston na pomoc w zagnieżdżeniu się zarodka jeśli by się udało od 12dc ? Pomóżcie proszę jeśli posiadacie wiedzę co w takiej sytuacji zrobić :) będę wdzięczna :) ps. moja ginka na urlopie teraz :/

  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zaczeła brac wczesniej skoro zaznaczyłaś pozytywny test owu,czyli od tego 12dc.Ale z drugiej strony mi np lekarz każe brac dupka od 6 dnia po owu więc u ciebie by wyszło akurat tak jak ci gin zaleciła.Sprawa indywidualna jak widac,każdy lekarz inaczej zaleca :p Wez jak uważasz, jak zaczniesz tego 12dc to na pewno nie zaszkodzi :)

    czarownica222 lubi tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
  • MaRtAr Koleżanka
    Postów: 56 14

    Wysłany: 9 października 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dzisiaj moja ginekolog wypisała mi lek Duphaston. Od tygodnia niemam okresu, zrobiła mi usg, niestety nie wynalazła ciąży, więc ten lek przepisała mi na wywołanie okresu. Mam go brac 3x dziennie po 1 tabl przez 4 dni. Mam jednak cichą nadzieję, że może ta ciąża jest, lecz jeszcze jej nie udało się wykryć , bo jest zbyt wczesnie, ale to moje marzenia takie małe... Robiłam 3 testy ciążowe. Wynik 1 kreska - niestety...

    Chcę tylko 2 kresek do szczęścia, nic więcej...
  • Stefka Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 5 listopada 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... powiem Ci, że dla mnie sprawa Duphastonu jest bardzo zamotana. Mi z kolei gin rozkazał brać go na podtrzymanie ciąży :/ Niestety bez powodzenia. Więc teraz to mam w głowie mały bałagan :/

  • Enigma 34 Przyjaciółka
    Postów: 89 54

    Wysłany: 7 listopada 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefka wrote:
    Hmm... powiem Ci, że dla mnie sprawa Duphastonu jest bardzo zamotana. Mi z kolei gin rozkazał brać go na podtrzymanie ciąży :/ Niestety bez powodzenia. Więc teraz to mam w głowie mały bałagan :/
    Kochana bardzo mi przykro... wiem, co czujesz...
    Jeśli chodzi o duphaston to podtrzyma on ciążę tylko wtedy, jeśli występuje niedobór progesteronu. Jeśli zarodeczek miał wady, albo coś z kropką było nie tak, to niestety duphaston nie pomoże.
    Życzę Ci powodzenia w kolejnych cyklach <3

  • garderoblanka Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny! Mi gin przepisał duphaston na uregulowanie. Każdy mój cykl wygląda zupełnie inaczej, więc stwierdził, że 2 opakowania powinny pomóc. Mam brać od 16dc. Po 1 tabl przez 12 dni (gin albo sie pomylił, albo jest jasnowidzem, bo powiedział, że już nie ma opakowań 20 tabl tylko po 12, więc akurat dla mnie. ) Po 2-3 dniach ma przyjść @ (albo i nie:))
    I ponownie mam czekać do 16 dc i zacząć 2 opakowanie. Ciekawe czy coś z tego będzie ...

    m7a4dn3j2rrztxbr.png

    rtku8xh90mreru62.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore od 18dc do 27dc 1 tabletke 2x dziennie. Dupka dostalam na uregulowanie cykli a owulacje mialam zazwyczej pozno 18-21dc w tym na szczescie wypadla 16dc :) za 2 dni testowanie...

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • baby91boom Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 maja 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam problem z dupasthonem, lekarz mi go przepisal poniewaz staramy się o dzidziusia, tylko że czytaja rozne fora, nigdzie się nie spotkałam z takim dawkowaniem jak ja mam. ze od 1 dnia miesiaczki przez 7 dni mam go brac dwa razy dziennie, strosowala któraś z WAS w ten sposob ten lek? wydaje mi się ze chyba cos jest nie tak 2 cykle go bralam i nic.. POMOCY.

    babyboom
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze slysze ,ze bierze sie go od 1dnia miesiaczki,a Po 2dlaczego kazal ci go tak brac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2015, 21:27

  • baby91boom Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 maja 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno dlatego żebym mogła zajść, nie wiem juz co robic:)

    babyboom
  • baby91boom Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 maja 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Denerwuje sie bo chcialabym jak najszybciej zajsc w ciaze a nie moge, jedna wielka lipa..

    babyboom
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmień lekarza i zobacz co inny powie,),);)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ