Forum Starając się z pomocą medyczną Pomóżcie zinterpretować wyniki 21dc!:((
Odpowiedz

Pomóżcie zinterpretować wyniki 21dc!:((

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rebe Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 11:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prosze pomóżcie w interpretacji wyników badania krwi!
    Badania zrobione w 21 dc... Wczesniej diagnozowane Pco:

Glukoza 0,89 (norma 0,65-1,)

Insulina 7,5 uU/ml (norma 3,0-25,0)

Tu mam pytanie- moja endo nie chce robić mi badania obciążenia glukoza. Mówi ze ma to sens tylko kiedy powyższe wyniki byłby złe. To prawda? Jesli insuliną i glukoza wyszły ok to nie ma wskazań do robienia obciążenia?

Reszta wyników:

Tsh 2,17 (0,55-4,800)
    Progesteron 1.0 ig/L (faza lutealna 5,5-26)

Jestem przerażona tsh- w 3 dc miałam 1,79!!
    Czy to normalne ze tsh rośnie w cyklu? Czytałam ze normy na tsh sa zawyżone czy go oznacza ze mam sie martwić?
    Niestety ponownie mi endo powiedziała ze jesli tsh jest ok to nie ma co prosić o t3 u t4...

Czyli moje pytania:
    1) Jesli insuliną i glukoza sa ok to nie musze robić obciążenia?
    2) czy to normalne ze tsh rośnie w cykl i czy moje wyniki z 21dc sa ok?
    3)jestem przerażona wynikami progrsteronu, co to oznacza oprócz tego ze nie miałam owulacji?

Jestem załamana i płacze jak bóbr.
    Najgorsze kest to ze lekarze w ogole nie współpracują trzeba ich błagać o skierowania i byc delikatnym zeby broń Boże nie urazić...niestety w Hiszpanii trzeba mieć skierowanie na te badania, bez skierowania sprawdzenie np tylko prolaktyny kosztuje +20euro, a jak kiedys sprawdziłam cały pakiet to wyszło ok 100e!

so0ybod.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 11:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja moge wypowiedzieć się na temat progesteronu. Jest on wytwarzany przez ciałko żółte, które powstaje przez pęknięcie pęcherzyka Graffa. Jeżeli takiego niema, więc nie ma możliwości, żeby był progesteron. W cyklu z owulacja masz szansę zauważyć czu twój progesteron jest na odpowiednim poziomie. Resztę wyników masz w normie, więc o co chodzi?

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!
    PCO Upośledzona drożność jajowodów
    8 cykli stymulowanych 4 IUI
    1 procedura IVF wrzesień -
    2 procedura IVF grudzień -
    3 procedura ICSI transfer 2.05 2BB -
    Crio 06.08.2015 2BB- ciąża biochemiczna
    03.2017 AZ Invimed (-)
    Angelius Katowice AZ
  • rebe Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 12:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam bo chciałabym zrozumieć jak to wszystko działa.
    Czy w przypadku poprawnego wyniki insulini i glukozy nie musze robić obciążenia.
    Czytałam na forum ze polskie (i hiszpańskie) normy tsh sa zawyżone i powinny byc max do 2,000...
    No i nie rozumiem dlaczego tsh mi rośnie w ciagu cyklu.

Wyniki mam niby w normie ale skoro w 21dc mój progesteron jest jaki jest to chyba jednak tak normalnie nie jest. Mój wykres tez jakimś normalny nie wyglada.

so0ybod.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 12:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Pytam bo chciałabym zrozumieć jak to wszystko działa.
    Czy w przypadku poprawnego wyniki insulini i glukozy nie musze robić obciążenia.
    Czytałam na forum ze polskie (i hiszpańskie) normy tsh sa zawyżone i powinny byc max do 2,000...
    No i nie rozumiem dlaczego tsh mi rośnie w ciagu cyklu.

Wyniki mam niby w normie ale skoro w 21dc mój progesteron jest jaki jest to chyba jednak tak normalnie nie jest. Mój wykres tez jakimś normalny nie wyglada.
    Po prostu nie miałaś ovulacji w tym cyklu. Może się tak zdarzyć raz na jakiś czas. jeżeli zdarza sie często wtedy jest owszem problem i się go leczy. Miałaś monitoring robiony? Zgłoś się do lekarza około 12 dc na USG i sprawdź czy masz pęcherzyk. Jeżeli nie będzie to znaczy, że ovu nie będzie, więc i progesteron wyjdzie mały.

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 września 2014, 12:23

03.2017 AZ Invimed (-)
    Angelius Katowice AZ
  • rebe Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 12:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy pco to nie jest takie proste, zwłaszcza ze 5 ostatnich cykli miałam bezowu.
    Np kiedy sie jeszcze nie starałam miałam robione usg i wyszło ze wlasnie jajeczkowalam- to był 59(!!!) dzien cyku. Wiec w moi przypadku monitoring w 12dc w ogole nie ma sensu. Jest niezbędne natomiast cały szereg badań hormonalnych który pomoże znalezc przyczynę i ewentualnie wskazania do konkretnych leków.

Mam wizytę u mojej endo w przyszl tygodniu- prosić ja o jeszcze jakies skierowania? Cz myślicie ze to juz wszystko?

so0ybod.png
  • Sysiaaaaa Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 12:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    PCO nie da się wyregulować przyjmowaniem hormonów. Sama mam PCO. Dostałam od lekarza Clostylbegyt na wywołanie owulacji. Dzialaś beż zarzutu. Czasami miałam nawet po dwa pęcherzyki. Musisz trafić pod opiekę dobrego lekarza i już. Miałaś robione AMH? Potwierdza PCO
    A i jeszcze jedno. U mnie podczas brania CLO ovu była zawsze jak w zegarku i czasami już w 11 dc miałam dojrzałe pęcherzyki

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 września 2014, 12:58

03.2017 AZ Invimed (-)
    Angelius Katowice AZ
  • Lila84 Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 13:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj się za bardzo wynikiem TSH ( i tak jest w normie )
    Też kiedyś spanikowałam jak miałam na przełomie miesiąca skok z 2,5 na 3,8
    Mój endo mi wytłumaczył że TSH jest ruchome i wyniki mogą odbiegać od siebie, jeśli jednak podwyższony wynik się utrzymuje to należy zrobić dodatkowe badania.
    Ja tak trułam ostatnio mojemu endo że dał mi skierowania na TSH, FT3, FT4, anty TPO i anty TG :D chyba gość miał mnie już dosyć ;)

Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • rebe Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 13:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki...
    Mam zaplanowana stymulacja owu na listopad- grudzień, po wynikach partnera i sprawdzenia droznosci jajników...To mój pierwszy "czysty" cykl bez luteiny i dlatego jestem przerażona wynikami. Myślałam ze bedzie ok..
    Dziewczyny sporo piszą o badaniach obciążenia glukoza i ze normy tsh sa czesto zawyżane...czuje ze marnuje czas i ze do listopada nic naturalnie sie nie stanie wiec chce wykorzystać moment i prosić o wszystkie możliwe badania w przyszłym tygodniu

so0ybod.png
  • rebe Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 13:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila dzięki.
    anty TPO i anty TG mam na szczescie w normie..

so0ybod.png
  • Lila84 Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 13:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Lila dzięki.
    anty TPO i anty TG mam na szczescie w normie..
    To super :)
    Nic się nie martw, TSH przy następnym badaniu na pewno będzie niższe ;)

Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 12 września 2014, 17:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie lecze u endo kilkanascie lat, na ostatniej wizycie poruszylam temat TSH i nadal ona podtrzymuje ze normy polskie sa ok. Jedynie w ciazy trzeba monitorowac chociaz tez nie zawsze. Wiec ja tam jestem spokojna, nie ma co siac paniki jak masz badania w normie. A PCOS jak Ci zdiagnozowali, po czym? Bo u mnie badali testosteron i patrzyli na jajniki, tylko po tym Ci zdiagnozowali ze nie masz owulacji? Jak masz długie cykle to lekarz ginekolog powinien przepisac progesteron ja tak mam mimo ze mam w normie, bierzesz go 3 dni po owulacji...przez 10 dni, w 10 dniu robisz test i ewentualnie odstawiasz, pozniej masz @. Natomiast czy mialas zbadana prolaktyne? Estradiol? FSH, LH?

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 września 2014, 17:05

• rebe Autorytet

Wysłany: 12 września 2014, 17:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam te wszystkie badanie i wyszly OK.
    testosteron troszke zbyt blisko gornej normy, w nastepnym cyklu mam go sprawdzcic jeszcze raz (3dc).

PCOS zdiagnozowano mi na podstawie USG w roznych dniach cyklu (np 12 czy 19). w 19 dniu poprzedniego cyklu mialam lewy jajnik "normalny", a prawy napchany niepeknietymi pecherzykami i powiekszony. endometrium 3 mm wiec raczej slabo...

brak owulacji widze na wykresach, chociaz pamietam jak sie jeszcze nie staralam to na usg bylo widac owulacje w 59 dc...wlasnie, mam bardzo dugie i nieregularne cykle 40-70 dni, a kiedys pamietam ze w ogole nie miesiaczkowalam.

teraz natomiast sie mocno zdziwilam- jak codzien zrobilam sobie test owuacyjny i wyszedl mi bardzo dodatni:
    https://cdn.ovufriend.pl/cms/File/gallery_tests/b4a90dbb76f9a7ec7448d3e4519ea80d.jpg
    nie wiem czy to jest realne zwazywszy na niski progesteron trzy dni temu?
    No i wykres tez nie jest zbyt piekny, niby byl mikro spadek temperatury dzisiaj z36.43 na 36.32, ale to chyba za malo zeby sie cieszyc...
    zero sluzu, zero boli...

Wiadomość wyedytowana przez autora 12 września 2014, 17:32

so0ybod.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)