Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną problem po duphastonie
Odpowiedz

problem po duphastonie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz w zyciu nie dostalam okresu w planowanym terminie wiec w 50dc dostalam od giną dupka na wywołanie. Bralam przez 5 dni 2 tabletki, odczekalam dziesięć dni i okres nie przyszedł, wiec giną kazał wybrać jeszcze kolejne dni dupka. Wiec wzielam tabletkę i na drugi dzień pojawiło się plamienie ( na papierze) wiec odstawilam tabletki wg zaleceń lekarza bo okres się juz zaczyna, tylko ze to plamienie trwa od trzech dni i się nie rozkreca. Czy ja mam to uważać za okres? Dodatkowo 5dc mam wziąć clo. Tylko jak wiedzieć kiedy jest 5dc jak nie wiem czy to jest okres. Mam nadzieje ze nie pogmatwalam:) licze ze ktoś mi cos tu doradzi:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    Pierwszy raz w zyciu nie dostalam okresu w planowanym terminie wiec w 50dc dostalam od giną dupka na wywołanie. Bralam przez 5 dni 2 tabletki, odczekalam dziesięć dni i okres nie przyszedł, wiec giną kazał wybrać jeszcze kolejne dni dupka. Wiec wzielam tabletkę i na drugi dzień pojawiło się plamienie ( na papierze) wiec odstawilam tabletki wg zaleceń lekarza bo okres się juz zaczyna, tylko ze to plamienie trwa od trzech dni i się nie rozkreca. Czy ja mam to uważać za okres? Dodatkowo 5dc mam wziąć clo. Tylko jak wiedzieć kiedy jest 5dc jak nie wiem czy to jest okres. Mam nadzieje ze nie pogmatwalam:) licze ze ktoś mi cos tu doradzi:)
    czy mialas usg? Jezeli mialas usg i jest czysto, to teraz liczyc plamienie jako 1 dzien okresu. Dhupaston sie powinno brac 10 dni, 5 dni to za mało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam USG wszystko w porządku,czyli liczyć normalnie jako okres? Bo zawsze mam obfity, a teraz podpaska czysta jedynie na papierze jest krew.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    Miałam USG wszystko w porządku,czyli liczyć normalnie jako okres? Bo zawsze mam obfity, a teraz podpaska czysta jedynie na papierze jest krew.
    to licz jako okres.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    czy mialas usg? Jezeli mialas usg i jest czysto, to teraz liczyc plamienie jako 1 dzien okresu. Dhupaston sie powinno brac 10 dni, 5 dni to za mało.
    Niekoniecznie 10 dni bierze się dupka..rożnie jak poczytać na forum lekarze wypisują..czasem 5,7 a czasem 10dni.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ja dobrze zrobilam ze jak tylko zobaczylam trochę krwi od razu odtawilam dupka???
    Dzwonilam do giną i kazał to plamie nie liczyć jako 1dc ale teraz znowu nic nie na papierze.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    A czy ja dobrze zrobilam ze jak tylko zobaczylam trochę krwi od razu odtawilam dupka???
    Dzwonilam do giną i kazał to plamie nie liczyć jako 1dc ale teraz znowu nic nie na papierze.
    no generalnie jesli duphaston ginn kaze brac az do plamienia/krwawienia to tak własnie si robi jak Ty. Ja po owu brałam 10 dni akurat ale 1 tabletkę (szkoły są różne, Ty brałaś dwie ale 5 dni, więc po odstawieniu spadek powinien spowodować @. Mnie się nie zdarzyło, żebym max 3 dni po odstawieniu nie zaczęła krwawić. Generalnie uważa się, że plamienie to nie @ i dni ginowie każą liczyć do krwawienia, pojawienia się czystej krwi.Ale ja np. po clo miałam mmniej obfitą @ i dziewczyny tez raczej inne zauważają ten objaw, że jest skąpiej i krócej, więc może własnie tak u Ciebie było. Skoro gin kazała liczyć, to słuchaj lekarza.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4599

    Wysłany: 21 maja 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszy cykl na Duphastonie wyglądał podobnie tzn krwawienie po nim - jeden dzień plamienia i koniec. W ogóle miałam skąpą miesiączkę bardzo go biorąc...

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 maja 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja biorąc dupka za każdym razem miałam strasznie obfity i bolący okres ale ro strasznie aż sie zwijałam z bólu.
    A moze to ciąża i lekkie plamienie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki juz dostalam normalnego okresu tylko teraz nie wiem jak liczyć cykl bo w 5dc muszę wziąć clo. 1 i 2 dc plemienia i 3dc okres chyba tak policzek i za dwa dni weźmie clo

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    Dziewczynki juz dostalam normalnego okresu tylko teraz nie wiem jak liczyć cykl bo w 5dc muszę wziąć clo. 1 i 2 dc plemienia i 3dc okres chyba tak policzek i za dwa dni weźmie clo
    ! dc liczy się od normalnego krwawienia, skoro zaczęłas jednak krwawić normalnie to plamienia nie licz.

    Gucik lubi tę wiadomość

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam liczyć dzisiaj 1dc dopiero?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ