X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną problem po duphastonie
Odpowiedz

problem po duphastonie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz w zyciu nie dostalam okresu w planowanym terminie wiec w 50dc dostalam od giną dupka na wywołanie. Bralam przez 5 dni 2 tabletki, odczekalam dziesięć dni i okres nie przyszedł, wiec giną kazał wybrać jeszcze kolejne dni dupka. Wiec wzielam tabletkę i na drugi dzień pojawiło się plamienie ( na papierze) wiec odstawilam tabletki wg zaleceń lekarza bo okres się juz zaczyna, tylko ze to plamienie trwa od trzech dni i się nie rozkreca. Czy ja mam to uważać za okres? Dodatkowo 5dc mam wziąć clo. Tylko jak wiedzieć kiedy jest 5dc jak nie wiem czy to jest okres. Mam nadzieje ze nie pogmatwalam:) licze ze ktoś mi cos tu doradzi:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    Pierwszy raz w zyciu nie dostalam okresu w planowanym terminie wiec w 50dc dostalam od giną dupka na wywołanie. Bralam przez 5 dni 2 tabletki, odczekalam dziesięć dni i okres nie przyszedł, wiec giną kazał wybrać jeszcze kolejne dni dupka. Wiec wzielam tabletkę i na drugi dzień pojawiło się plamienie ( na papierze) wiec odstawilam tabletki wg zaleceń lekarza bo okres się juz zaczyna, tylko ze to plamienie trwa od trzech dni i się nie rozkreca. Czy ja mam to uważać za okres? Dodatkowo 5dc mam wziąć clo. Tylko jak wiedzieć kiedy jest 5dc jak nie wiem czy to jest okres. Mam nadzieje ze nie pogmatwalam:) licze ze ktoś mi cos tu doradzi:)
    czy mialas usg? Jezeli mialas usg i jest czysto, to teraz liczyc plamienie jako 1 dzien okresu. Dhupaston sie powinno brac 10 dni, 5 dni to za mało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam USG wszystko w porządku,czyli liczyć normalnie jako okres? Bo zawsze mam obfity, a teraz podpaska czysta jedynie na papierze jest krew.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    Miałam USG wszystko w porządku,czyli liczyć normalnie jako okres? Bo zawsze mam obfity, a teraz podpaska czysta jedynie na papierze jest krew.
    to licz jako okres.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    czy mialas usg? Jezeli mialas usg i jest czysto, to teraz liczyc plamienie jako 1 dzien okresu. Dhupaston sie powinno brac 10 dni, 5 dni to za mało.
    Niekoniecznie 10 dni bierze się dupka..rożnie jak poczytać na forum lekarze wypisują..czasem 5,7 a czasem 10dni.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ja dobrze zrobilam ze jak tylko zobaczylam trochę krwi od razu odtawilam dupka???
    Dzwonilam do giną i kazał to plamie nie liczyć jako 1dc ale teraz znowu nic nie na papierze.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    A czy ja dobrze zrobilam ze jak tylko zobaczylam trochę krwi od razu odtawilam dupka???
    Dzwonilam do giną i kazał to plamie nie liczyć jako 1dc ale teraz znowu nic nie na papierze.
    no generalnie jesli duphaston ginn kaze brac az do plamienia/krwawienia to tak własnie si robi jak Ty. Ja po owu brałam 10 dni akurat ale 1 tabletkę (szkoły są różne, Ty brałaś dwie ale 5 dni, więc po odstawieniu spadek powinien spowodować @. Mnie się nie zdarzyło, żebym max 3 dni po odstawieniu nie zaczęła krwawić. Generalnie uważa się, że plamienie to nie @ i dni ginowie każą liczyć do krwawienia, pojawienia się czystej krwi.Ale ja np. po clo miałam mmniej obfitą @ i dziewczyny tez raczej inne zauważają ten objaw, że jest skąpiej i krócej, więc może własnie tak u Ciebie było. Skoro gin kazała liczyć, to słuchaj lekarza.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 21 maja 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszy cykl na Duphastonie wyglądał podobnie tzn krwawienie po nim - jeden dzień plamienia i koniec. W ogóle miałam skąpą miesiączkę bardzo go biorąc...

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 maja 2015, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja biorąc dupka za każdym razem miałam strasznie obfity i bolący okres ale ro strasznie aż sie zwijałam z bólu.
    A moze to ciąża i lekkie plamienie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki juz dostalam normalnego okresu tylko teraz nie wiem jak liczyć cykl bo w 5dc muszę wziąć clo. 1 i 2 dc plemienia i 3dc okres chyba tak policzek i za dwa dni weźmie clo

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maialen wrote:
    Dziewczynki juz dostalam normalnego okresu tylko teraz nie wiem jak liczyć cykl bo w 5dc muszę wziąć clo. 1 i 2 dc plemienia i 3dc okres chyba tak policzek i za dwa dni weźmie clo
    ! dc liczy się od normalnego krwawienia, skoro zaczęłas jednak krwawić normalnie to plamienia nie licz.

    Gucik lubi tę wiadomość

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam liczyć dzisiaj 1dc dopiero?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ