X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Procedura invitro A używki
Odpowiedz

Procedura invitro A używki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy przygotowując się do invitro i przyjmując zastrzyki trzeba zrezygnować całkowicie z alkoholu i papierosów?

  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem, z papierosów trzeba zrezygnować bezwzględnie! Co do alkoholu - okazjonalne wypiciem małego kieliszka wina dopuszczam, ale nie częściej niż raz w tygodniu raz na 2 tyg.

    Ogólnie rezygnacja z alko i fajek powinna wyjść na zdrowie 🙂

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • bz10 Autorytet
    Postów: 1693 1683

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 wrote:
    Hej czy przygotowując się do invitro i przyjmując zastrzyki trzeba zrezygnować całkowicie z alkoholu i papierosów?
    Papierosy powodują niedotlenienie, przygotowujemy się do przyjęcia zarodka wiec chcemy zeby macica była super ukrwiona i cały organizm jak najlepiej działał. Kiepski pomysł z paleniem fajek nie tylko przy stymulacji ale w ogóle 😉 a winko można popijać na rozluźnienie

    5 lat starań, niedoczynność tarczycy, hashimoto, wysoka prolaktyna, endometrioza IIst.13.XI transfer 2BB :-(, 04.II crio 2AB :-( , crio 04.04, 5dpt-23,2; 7dpt-70; 9dpt-209; 19dpt- 6194; 26dpt ❤️ :-) l22n4z17e4pubq4y.png
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alkohol okazjonalnie pije a papierosy to jeden dziennie

  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam kiedyś od jednego z lekarzy,że macie potrzebuje co najmniej pół roku na regenerację po papierosach.Nic nie mówiła ile sztuk dziennie.

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A winko pół lampki na endo może ładnie podzialac.

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 wrote:
    Alkohol okazjonalnie pije a papierosy to jeden dziennie

    Rzuć w cholerę fajki! Napewno sobie tym nie zaszkodzisz. A jeśli zajdziesz w ciążę to tym bardziej będziesz musiała zrezygnować.

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem jak ciężko rzucić, bo sama paliłam przez 15 lat paczkę dziennie, ale od kiedy zaczęliśmy się starać to rzuciłam. Udało mi się z desmoksanem.

    Palenie na pewno ma wpływ na stymulację. Czytałam o tym, że gdy palisz musisz mieć większą dawkę leku.

    Picia nie pochwalam, nawet na endo czy rozluźnienie. Lekarze są tu zgodni, że osoby starające się powinni odstawic alkohol. Równiez, kawę i czarną herbatę bo mogą powodować skurcze.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ