X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Program prokreacyjny ul.Kopernika Kraków
Odpowiedz

Program prokreacyjny ul.Kopernika Kraków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ekraków Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 6 marca 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny czy są tutaj osoby które biorą udział w programie prokreacyjnym przy ul.Kopernika 23 w Krakowie ? Miałabym pytanie odnośnie badań i SonoHsg wykonywanego właśnie tam :) pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2022, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja brałam udział w takim programie 2 lata temu. Na początku zestaw badań podstawowych laboratoryjnych dla obojga, monitoring cyklu plus hsg. Mąż miał konsultacje z urologiem. Akurat u mnie hsg nie wyszło bo był problem z przedostaniem się kontrastu i miałam histerolaparoskopie i dopiero wtedy się okazało że mam wadę macicy. Nikt wcześniej podczas badania jej nie zauważył... Program zakończyłam po roku tylko z tą wiedzą bez żadnych dalszych kroków, a potem poszliśmy do prywatnej kliniki.

  • Ekraków Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 6 marca 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucsi dzięki za odpowiedz.Ja już miałam wszystkie badania ,został mi tylko monitoring i drożność niestety trwa to wszystko już pół roku bo w posiewach ciagle coś wychodziło , teraz czekam na to SonoHSG mam termin i się mega boje:( samego badania a bardziej wyników.Jestem wykończona całym tym procesem psychicznie , szkoda że nie odpisało więcej osób biorących udział… czy ogólnie da się tutaj wyszukiwać posty bo nie mogę zlokalizować lupki(tylko dla konta premium?)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekraków wrote:
    Lucsi dzięki za odpowiedz.Ja już miałam wszystkie badania ,został mi tylko monitoring i drożność niestety trwa to wszystko już pół roku bo w posiewach ciagle coś wychodziło , teraz czekam na to SonoHSG mam termin i się mega boje:( samego badania a bardziej wyników.Jestem wykończona całym tym procesem psychicznie , szkoda że nie odpisało więcej osób biorących udział… czy ogólnie da się tutaj wyszukiwać posty bo nie mogę zlokalizować lupki(tylko dla konta premium?)

    Niestety trochę to trwa bo trzeba zapisywać się z dużym wyprzedzeniem tam a wiadomo że trudno dokładnie przewidzieć kolejny cykl niestety co do dnia. Też nie mam pojęcia czy da się tu prościej przeszukać posty. Póki co z takim tematem się tu nie spotkałam. 😊

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1010 489

    Wysłany: 8 marca 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem nadal w programie :)
    Już nie trzeba zapisywać się z dużym wyprzedzeniem, choć zależy na co. Ja zazwyczaj pisałam maila jak mi się okres zaczął, że chciałabym na to i na to wtedy i wtedy i nie było problemu.
    Ja mam monitoring jeszcze i koniec.
    Też żałuje, że nie ma lupki!!

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Evelyanne Ekspertka
    Postów: 208 248

    Wysłany: 8 marca 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, również jestem w tym programie i to na podobnym etapie. Jeszcze przed HSG więc o tym badaniu nie jestem w stanie nic powiedzieć. Ekraków wysyłali Twojego męża/partnera do urolog?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2022, 21:33

    ❌endometrioza 3/4 st. DIE | adenomioza | niedoczynność tarczycy | hiperinsulinemia | MTHFR i PAI hetero |
    czerwiec 2021r laparoskopowe usunięcie torbieli z obu jajników
    On
    ❌ obniżona ruchliwość

    10-12.2022r IVF-ICSI Artvimed
    ➡10 kumulusów > 6 dojrzałych > 4 zapłodnione > ❄️❄️❄️❄️
    ➡transfer ❄️ 5.1.1 +embryoglue (c. sztuczny)
    beta 8dpt: 213 < 10dpt: 555 < 14dpt: 2201
    ➡ 25dpt mamy ❤
    ➡ syn 08.09.2023r. ❤

    starania od 2020 r.
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 8 marca 2022, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam od lekarza skierowanie by tam się zapisać, dostaliśmy termin na 22 marca. Ale na te chwile rezygnujemy bo już przeszliśmy wszystkie etapy jakby bokiem ;)
    Mój lekarz ginekolog pracuje na Kopernika dostałam skierowanie na pobyt diagnostyczny 4 dniowy i tam miałam Usg i wszytskoe badania hormonalne zrobione. Przy wypisie dostałam skierowanie na HSG HyCoSy które udało się zrobić w kolejnym cyklu i miałam robione właśnie w lutym.
    A mężowi zrobiłam wszystkie badania prywatnie bo my mamy niepłodność wtórna mi zależało na tym by zrobić to wszystko szybciej, mąż nie może tak w pracy brać wolnego.
    No i jak byłam na drożności to pani doktor, która robiła pną się właśnie zajmuje ta poradnia i mówiła, ze w sumie już nie mamy po co iść do tej poradni bo wszystkie badania mamy zrobione.


    age.png
    age.png
  • Ekraków Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 11 marca 2022, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj miałam przedostatnie badanie po 5 miesiącach , bo ciagle wychodziło coś w posiewach koszmarne wyczekiwanie na kolejny krok . Wykańczające walka o zdrowie ciągle jakieś globulki, antybiotyki.mianowicie SonoHsg .Obecnie został tylko monitoring cyklu, do tej pory wszystkie moje parametry w normie .Męża seminogram wykazał pewne odstępstwa od normy (wynik poza widełkami od do)aczkolwiek po konsultacji z urologiem(prywatnie w programie nie mają) lekarz nie stwierdził nieprawidłowości które mogłoby być powodem trudności w poczęciu. Podobno niektóre Panie przechodzą sonohsg bezproblemowo dla mnie to badanie było ciężkie , polecam zażyć przed środek znieczulający-rozkurczający niektóre poradnie tak zalecają tutaj nie zalecono mi aby coś zażywać ( żałuje ze tego nie zrobiłam na szczęście wzięłam ze sobą nospe i zażyłam po) Opieka podczas badania rewelacyjna wszystko przebiegało w miłej, profesjonalnej atmosferze czułam się 100% zaopiekowana .Drogie koleżanki czy jeśli w programów nic wam nie wyjdzie w sensie odstępstwa od normy kierujecie się dalej na wizytę w poradni tez tam? Czy macie jakiś plan ?

  • Ekraków Znajoma
    Postów: 22 5

    Wysłany: 11 marca 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelyanne wrote:
    Hej, również jestem w tym programie i to na podobnym etapie. Jeszcze przed HSG więc o tym badaniu nie jestem w stanie nic powiedzieć. Ekraków wysyłali Twojego męża/partnera do urolog?
    Tak wysłali po odebraniu wyników seminogramu aby wykluczył jakieś stany zapalne które moja mieć wpływ na wyniki.Swoja drogą pakiet dla kobiet super można dużo zaoszczędzić dzięki temu programowi aczkolwiek opieka dla mężczyzn jest totalnie słaba podobno nawet ogólnie w tej głównej „poradni leczenia niepłodności” nie mają urologa.

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1010 489

    Wysłany: 13 marca 2022, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ekraków wrote:
    Ja dzisiaj miałam przedostatnie badanie po 5 miesiącach , bo ciagle wychodziło coś w posiewach koszmarne wyczekiwanie na kolejny krok . Wykańczające walka o zdrowie ciągle jakieś globulki, antybiotyki.mianowicie SonoHsg .Obecnie został tylko monitoring cyklu, do tej pory wszystkie moje parametry w normie .Męża seminogram wykazał pewne odstępstwa od normy (wynik poza widełkami od do)aczkolwiek po konsultacji z urologiem(prywatnie w programie nie mają) lekarz nie stwierdził nieprawidłowości które mogłoby być powodem trudności w poczęciu. Podobno niektóre Panie przechodzą sonohsg bezproblemowo dla mnie to badanie było ciężkie , polecam zażyć przed środek znieczulający-rozkurczający niektóre poradnie tak zalecają tutaj nie zalecono mi aby coś zażywać ( żałuje ze tego nie zrobiłam na szczęście wzięłam ze sobą nospe i zażyłam po) Opieka podczas badania rewelacyjna wszystko przebiegało w miłej, profesjonalnej atmosferze czułam się 100% zaopiekowana .Drogie koleżanki czy jeśli w programów nic wam nie wyjdzie w sensie odstępstwa od normy kierujecie się dalej na wizytę w poradni tez tam? Czy macie jakiś plan ?
    Ja chodzę do ginekologa gdzie indziej, tu w programie tylko zaoszczędzam na badaniach ;)

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 13 marca 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mogę się dowiedzieć jacy lekarze tam pracują?

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1010 489

    Wysłany: 13 marca 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Czy mogę się dowiedzieć jacy lekarze tam pracują?
    Ja trafiłam na 5 różnych ale nie pamiętam nazwisk

    Paulina12345 lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 14 marca 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam informacje, ze nie ma zapisów do lekarzy. Przyjmują różni.

    age.png
    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1010 489

    Wysłany: 14 marca 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby nie ma, ale jak się dogadasz z lekarzem w jakie dni pracuje, to możesz na te dni się zapisywać.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2023, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałabym poznać wasze opinie o programie.
    Czy waszym zdaniem warto? Niestety w okolicy nie mam żadnej placówki realizującej ten program, wizytę mam na grudzień, 200 km ode mnie.
    Jak wygląda pierwsza wizyta?
    Czy zlecają bez problemu badania?
    Czy trzeba je realizować w laboratorium tego konkretnego szpitala?
    Zastanawiam się czy warto jeździć taki szmat drogi czy lepiej zapłacić i znaleźć coś w pobliżu. Długo się czeka na kolejną wizytę?
    Dajcie znać jakie macie wrażenia i jakie badania wam wykonano.
    Mamy już wykonane badania hormonalne typu panel tarczycowy, prolaktyna, FSH, LH, testosteron itp. monitoring cyklu i badanie nasienia.
    Zależałoby nam ewentualnie na badaniu drożności jajowodów, AMH, jakichś badaniach pod kątem immunologii i ewentualnie IUI jeśli byłaby taka potrzeba.

    Pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ