X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA)
Odpowiedz

Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maciejka Debiutantka
    Postów: 10 23

    Wysłany: 22 września 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    dziś odebrałam wyniki badań na obecność przeciwciał przeciwjądrowych - niestety wynik dodatni "stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:1000 dających na komórkach Hep-2 obraz świecenia ziarnisty, NIE stwierdzono przeciwciał przeciw antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, nRNP, Sm, Pm-Scl, Scl-70, Jo-1)".
    Poza tym mam wysoki wynik antyCCP.
    Wiem, że te wyniki mogą wskazywać na chorobę tkanki łącznej np. RZS. Żadnych objawów zewnętrznych nie mam.
    O dziecko staramy się już ponad rok. Bez rezultatów.
    Czy któraś z Was orientuje się, czy takie wyniki mogą być przyczyną niepłodności?
    Jakie leczenie się stosuje w takim przypadku?
    Proszę o pomoc.

    3jgxyx8dbwcrs0o6.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 22 września 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj masz wątek o tym, który założyłam.
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/ana-p-ciala,2471.html

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Maciejka Debiutantka
    Postów: 10 23

    Wysłany: 22 września 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo!

    3jgxyx8dbwcrs0o6.png
  • sylwanka26 Koleżanka
    Postów: 32 11

    Wysłany: 24 lutego 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej nadal sie starasz?
    u mnie tez zawyzony jest ten hormon a co za tym idzie kazda ciaza konczyla sie poronieniem gdyz ten wlasnie hormon atakuje plod myslac ze to choroba organizm sie broni
    ginekolog przepisala mi STERYDY "PREDNISOLONE" ktore mialam zaczac najwczesniej jak sie da czyli jak tylko dowiem sie o ciazy do 12tyg jej trwania
    dzis mam sliczna i zdrowa 6-miesieczna corke :) pozdrawiam

    sylwanka26
  • Monika_Rumin Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 lipca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wie w ktorej fazie cyklu zrobić badania ANA, komorki NK>???

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ