X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przeciwciała przeciwplemnikowe i test wrogości śluzu
Odpowiedz

Przeciwciała przeciwplemnikowe i test wrogości śluzu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stay Ekspertka
    Postów: 130 189

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś robiła te badania : Przeciwciała przeciwplemnikowe i test wrogości śluzu.

    Zastanawiam się właśnie nad ich zrobieniem ale do końca nie wiem , jak się je wykonuje.
    Test wrogości śluzu to chyba z pochwy po stosunku?!
    A przeciwciała przeciwplemnikowe z krwi ? Trzeba je robić zarówno u mężczyzny jak i kobiety ?

  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3668 4558

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Dziewczyny czy któraś robiła te badania : Przeciwciała przeciwplemnikowe i test wrogości śluzu.

    Zastanawiam się właśnie nad ich zrobieniem ale do końca nie wiem , jak się je wykonuje.
    Test wrogości śluzu to chyba z pochwy po stosunku?!
    A przeciwciała przeciwplemnikowe z krwi ? Trzeba je robić zarówno u mężczyzny jak i kobiety ?
    Przeciwciała przeciwpleminkowe mieliśmy robione razem z mężem z krwi oraz mąż z nasienia.
    Jeśli chodzi o drugie badanie - to ono się tam dosłownie nazywa? Bo może je też mieliśmy tylko pod inną nazwą.

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno❌histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3617 1851

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Dziewczyny czy któraś robiła te badania : Przeciwciała przeciwplemnikowe i test wrogości śluzu.

    Zastanawiam się właśnie nad ich zrobieniem ale do końca nie wiem , jak się je wykonuje.
    Test wrogości śluzu to chyba z pochwy po stosunku?!
    A przeciwciała przeciwplemnikowe z krwi ? Trzeba je robić zarówno u mężczyzny jak i kobiety ?

    Przeciwciała przeciwplemnikowe robiłam ja sama, mąż nie. Natomiast do testu wrogości śluzu u nas nie doszło że względu na małą ilość śluzu u mnie co było wskazaniem do inseminacji. Co do testu wrogości to lekarz mi tłumaczył że pobiera się śluz od kobiety i partner musi oddać nasienie wtedy na szkiełku sprawdzają czy plemniki przenikają przez śluz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2023, 08:42

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Stay Ekspertka
    Postów: 130 189

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Przeciwciała przeciwpleminkowe mieliśmy robione razem z mężem z krwi oraz mąż z nasienia.
    Jeśli chodzi o drugie badanie - to ono się tam dosłownie nazywa? Bo może je też mieliśmy tylko pod inną nazwą.
    Jest test wrogości śluzu albo PCT po stosunku. Doczytałam że częściej się robi ten PCT, pobierając wymaz z pochwy po stosunku w okolicach owulacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ