X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przeliczanie wielkości pęcherzyka
Odpowiedz

Przeliczanie wielkości pęcherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny

    Nigdzie nie mogę tego znaleźć! A większość z Was to ekspertki w wielu dziedzinach ;), wiec tu postanowiłam zapytać. Do tej pory na USG wielkości pecherzyka mialam ustalane w wymiarze: np. 22 mm. A teraz sobie przegladam ostatnie usg i widzę 25x14 mm- jak to przeliczyć? Help!

    Muszę zrobić edit i napisac ze sytuacja dotyczy cyklu stymulowanego zeby nie było ze w nieodpowiednim miejscu jest. I jeszcze jedno- jakie rozmiary moze osiagac ciałko żółte do 3 dpo? Rozkminiam moją sytuację i musze pozbierac parę info a dr google nie pomogł za bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2015, 13:24

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 lipca 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie przeliczasz. Pecherzyk nie jest idealnie okrągły, tylko eliptyczny i już.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie do konca, bo jak pytałam jakis czas temu lekarke przy takich własnie mierzeniach :" to ile w koncu ma w przyblizeniu ten pęcherzy" dostałam odpowiedź że X mm. Poza tym skoro lekarka potrafiła podać wielkość zwiotczałego pęcherzyka w normalnych dla mnie jednostkach, a wiadomo, zwiotczały nie jest równy, okrąglutki, to znaczy że jakoś się to jednak przelicza.

    Prośba o info tych, którzy wiedzą coś na ten temat.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 lipca 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm to zupełnie normalna jednostka. Możesz sobie usrednic oba wymiary jak tak bardzo chcesz i będzie 19,5mm. Tylko, że to nie daje pełnego obrazu. Wygląda jakby pecherzyk był idealne okrągły, a nie jest.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, chyba za dużo kombinuje.

    Dopytam lekarza na wizycie / w cyklu ciążowym stymulowanym miałam trzy pecherzyki i wymiary były podawane jak przy pecherzykach eliptycznych, a dziecko jest ;), wiec teoria o idealnie okrągłym pecherzyku chyba nie do konca prawdziwa./

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lipca 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinno się brać średnią z 3 wymiarów pecherzyka tak mi lekarz tłumaczył... czyli zmierzyć go wzdłuż wszerz i w poprzek. Ważne są te 3 wymiary (niestety rzadko lekarze tak mierzą) bo tak jak wspomniała Anatolka pęcherzyk nie jest idealnie okrągły. Ja np. miałam 18x21x15 wtedy wychodzi że ma 18 mm a jakby były zmierzone 2 wymiary np 18 i 15 bez trzeciego wymiaru to wartość się bardzo różni bo wychodzi 16,5 mm. Licząc tylko po dwa wymiary każda wartośc będzie inna.
    Lekarz mi tłumaczył że mierzenie pęcherzyka to podobnie jakbyśmy chcieli zmierzyć jajko :P bierzemy jajko mierzymy wzdłuż, wszerz a potem odwracamy jajko i mierzymy go w poprzek :)

    Mama_Ali lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ