X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przenoszenie komórek jajowych między klinikami
Odpowiedz

Przenoszenie komórek jajowych między klinikami

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • CathyCat Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Jestem po dwóch nieudanych IVF. Leczyłam się w klinice o małym doświadczeniu, funkcjonują dopiero od kilku lat i wszystko robią w ciemno, IVF bez wnikania w jakiekolwiek badania. wszystko taśmowo, zarodki transferowane po punkcji standardowo w 3 dobie, brak jakichkolwiek informacji o jakości zarodków... Podchodząc do krio wiedziałam tylko tyle, że jest to wczesna blastocysta, bez żadnych numeracji, nie mam pojęcia nawet jakie stadium 🧐 bo nie udzielają takich szczegółów 😕 ponoć lepszy zarodek wybrali na ET, a gorszy zarodek do FET. oczywiście dwa transfery nieudane, brak zarodków, zostały same zamrożone oocyty... Chcę zmienić klinikę. I tu moje pytania:

    1. Czy można przenosić oocyty między klinikami, czy moja klinika ma prawo się nie zgodzić?
    2. Czy to są duże koszty?
    3. Czy transport wpływa jakkolwiek na przeżywalność komórek?
    4. Która klinikę polecacie w Warszawie?

    Proszę o jakiekolwiek informacje! 🙏

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CathyCat myślę że w takim przypadku lepiej podejść do całej procedury od nowa w innej klinice. Przy kolejnym podejściu będzie możliwość zapłodnienia wszystkich pobranych komórek i transferu tych najlepszych, a z tymi odmrożonymi oocytami różnie to bywa.

  • CathyCat Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morawa wrote:
    CathyCat myślę że w takim przypadku lepiej podejść do całej procedury od nowa w innej klinice. Przy kolejnym podejściu będzie możliwość zapłodnienia wszystkich pobranych komórek i transferu tych najlepszych, a z tymi odmrożonymi oocytami różnie to bywa.

    Zdaję sobie sprawę, że z mrożonych może nic nie wyjść, ale równie dobrze mogą się nie odmrozić w mojej macierzystej klinice, a zależy nam, żeby zapłodnić od nowa w innym laboratorium, tam, gdzie ktokolwiek sprawuje kontrolę nad ich rozwojem i jeśli zarodki są marnej klasy to powiedzą a nie zataja informacje 🥺

    A może lepiej przenieść zarodki? W nowej klinice ocenia czy będą one rokować do transferu? Zależy nam, aby transfer i sam dobór leków po transferze przeprowadziła klinika z Warszawy.

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Czy można przenosić oocyty między klinikami, czy moja klinika ma prawo się nie zgodzić?
    Nie słyszałam o przenoszeniu samych oocytów, ale o zarodkach już tak. Chyba nawet jest to prawnie zdefiniowane, istnieją pewne procedury.
    Generalnie nie można zacząć kolejnej procedury, dopóki się nie wykorzysta się wszystkich zarodków, więc jak chcesz zmienić klinikę, to poprzednia klinika MUSI wydać zarodki.
    Kiedyś pytałam w Invimedzie, czy jest możliwość przeniesienia zarodka (do innej placówki) i powiedzieli, że to nie ulega dyskusji, mój materiał biologiczny, więc oni się dostosowują. Na szczęście mnie temat nie dotyczył, najwygodniej jest przenieść się po wykorzystaniu zarodków.


    2. Czy to są duże koszty?
    Niektóre kliniki rezygnują z kosztu transportu (np. Klinika Bocian pisze o bezpłatnym transporcie, z kolei np. Fertimedica pisze o 350 zł za przygotowanie materiału biologicznego do transportu w Polsce, czyli teoretycznie, jakbyś przenosiła z F do B, to płacisz F 350 zł i w B nic).


    3. Czy transport wpływa jakkolwiek na przeżywalność komórek?
    Jeśli jest zrobiony zgodnie z procedurami i w odpowiednim czasie, to nie powinno mieć wpływu. Czasem jednak mogą się zdarzyć wypadki losowe (np. jakiś wielki wypadek na trasie transportu, zawał serca osoby transportującej itd.), które spowodują rozmrożenie materiału. Ale równie dobrze, przy rozmrażaniu w klinice może się coś stać. Na przykład, zamrożone zarodki nie zawsze się da rozmrozić.


    4. Która klinikę polecacie w Warszawie?
    Ja nie polecę żadnej, za to temat:

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/jaka-klinike-w-warszawie-polecacie,21612.html

    Tutaj jest kilka wypowiedzi na temat konkretnych zachowań klinik, plusów i minusów. Mogę od siebie dodać, że ja najmocniej się zastanawiałam przy zmianie z Invimedu nad Novum i Gametą.


    Tutaj wszystko, co znalazłam:
    artykuł o przenoszeniu zarodków - https://plodnosc.pl/transport-zarodkow-z-jednej-kliniki-do-drugiej-jak-przebiega-czy-jest-bezpieczny/
    Klinika Bocian o bezpłatnym transporcie - https://klinikabocian.pl/wiedza/artykul/Bezplatny-transport-zarodkow-do-Kliniki-Bocian
    Na forum embriologicznym Novum jest wspomniane, że ktoś próbował zarodki przenieść - https://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/pytanie/2141/

    Czyli po prostu, spróbuj zadzwonić do swojej obecnej kliniki i nawet bez przedstawiania się zapytać o możliwości.

    Emily0723 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ