X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Przerwa w stymulacjach owulacji
Odpowiedz

Przerwa w stymulacjach owulacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 22 listopada 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Mam pytanie do dziewczyn, które miały stymulowane conajmniej 4 cykle.
    Po ilu miesiącach miałyście przerwę w stymulacji? Na jak długo? Czym byłyście stymulowane i w jakich dawkach (tj. czy były to silne stymulacje).
    Czy w cyklu z odstawienia jest szansa zajść w ciąże, jeśli własne owulacje ma się słabe? Może po kilku stymulacjach jajniki pozostają pobudzone?

    Kończę 4 stymulację. Martwię się, że lekarz zarządzi przerwę. Będę zdołowana, że następna szansa na ciąże jest nie za miesiąc, a np. za 3 miesiące.
    Oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo najważniejsze, ale wiecie jak to jest...czekać :(

  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam 3 stymulację ( dwa clo, jeden letrozolem) po nim zalecana 3 miesięczna przerwa i na nowo stymulacja
    Zaczynam 2 stymulację po przerwie, łącznie to będzie już 5 stymulacja na razie zaczynam robić się obojętna, niż pełna nadziei

  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w przerwie od stymulacji jak wyglądały Twoje owulacje?

    Mam nadzieje, że w końcu się miło zaskoczysz! Lepsza miła niespodzianka, niż gorzkie rozczarowanie

  • Dwójka Ekspertka
    Postów: 200 75

    Wysłany: 23 listopada 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz mówił że 6 cykli ,z tym że pierwszy na ,,rozruch,, wiec taki zerowy czy li w sumie 7. Jestem juz po 6 i zero efektu. Pracuje tylko jeden jajnik wiec szanse sie zmniejszają bo nie każdego miesiąca jest możliwość. Bez leków nie ma szans na owulacje.

  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwójka, a cały czas jesteś stymulowana jednym lekiem?
    Czasami czytam, że dziewczyny zachodzą w ciąże w cyklach z odstawienia. Ciekawi mnie jak to się dzieje

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Dwójka, a cały czas jesteś stymulowana jednym lekiem?
    Czasami czytam, że dziewczyny zachodzą w ciąże w cyklach z odstawienia. Ciekawi mnie jak to się dzieje
    Normalnie.
    Jak jest owu to.zachodza
    Zdrowa para ma tylko ok.30% szans w każdym cyklu
    Organizm to nie matematyka

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Cześć! Mam pytanie do dziewczyn, które miały stymulowane conajmniej 4 cykle.
    Po ilu miesiącach miałyście przerwę w stymulacji? Na jak długo? Czym byłyście stymulowane i w jakich dawkach (tj. czy były to silne stymulacje).
    Czy w cyklu z odstawienia jest szansa zajść w ciąże, jeśli własne owulacje ma się słabe? Może po kilku stymulacjach jajniki pozostają pobudzone?

    Kończę 4 stymulację. Martwię się, że lekarz zarządzi przerwę. Będę zdołowana, że następna szansa na ciąże jest nie za miesiąc, a np. za 3 miesiące.
    Oczywiście zdrowie i bezpieczeństwo najważniejsze, ale wiecie jak to jest...czekać :(
    Ja miałam po 3 (dwukrotnie) i za każdym razem w 3 cs udało się.
    Zaleca się maks.6 cykli stymulacji
    Jeśli po 6 mcach maksymalizacji szans nie ma ciąży to podejmuje się bardziej skuteczne działania.
    Przed stymulacja koniecznie trzeba sprawdzić drożność jajowodów I nasienie.
    No i monitorowaniu cykle na usg.
    Aż do pęknięcia pęcherzyka

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super temat poruszony bo też mnie to nurtuje. Ja właśnie jestem w połowie 4 stymulacji,
    1 lipiec 2x clo, 1 x estrofem, 2 x duphaston 2 pęcherzyki które pękły,
    Następnie miałam 2 cykle przerwy z uwagi na wakacje zaplanowane,
    Koniec września ten sam schemat leczenia, 2 pęcherzyki z czego jeden nie peknal, na szczęście nie trzeba było iść do szpitala
    Październik 1 pęcherzyk który peknal,
    Teraz zalecił na jutro ovitrelle i mam 2 pęcherzyki.

    Co do 2 cyklów które miałam z przerwa to muszę powiedzieć że czułam owulacje i wszystko było jak w zegarku, więc coś te tabletki normują. Mam znajomą której lekarz powiedział że bez in vitro dziecka nje będzie miała, in vitro się nie udało, ona po 2 cyklach sama zaszła. Także myślę że głowa dużo tutaj robi, czytałam że dobre jest słuchanie afirmacji na yt dotyczących ciąży. Ale nie próbowałam jeszcze :)

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 24 listopada 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki, poszukam tych afirmacji:)

    Szkoda, że w tych cyklach z odstawienia nie miałaś usg. Ja właściwie tak samo słabo odczuwałam owulacje przed stymulacją (pęcherzyki pękały bardzo małe), jak odczuwam teraz (pecherzyki pękają mi przy 18-20 mm).

  • Dwójka Ekspertka
    Postów: 200 75

    Wysłany: 24 listopada 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Dwójka, a cały czas jesteś stymulowana jednym lekiem?
    Czasami czytam, że dziewczyny zachodzą w ciąże w cyklach z odstawienia. Ciekawi mnie jak to się dzieje
    Pierwszy cykl był z clostilbegyt jedna tabletka,nic nie ruszyło, lekarz zmienił mi na lamette najpierw jedna tabletka,teraz dwa cylke podwójna dawka. Pęcherzyk dojrzewa jeden, ale nie zachodzę w ciążę. Jak i w tym cyklu sie nie uda to pewnie będzie proponowane jakieś inne rozwiązanie.

  • Evelyn13 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 listopada 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było między 6 a 8 stymulacji owulacji. Najpierw lametta, potem Clostilbegyt, później w cyklu łączonym oba leki plus zastrzyki gonalu i ovitrelle. Pęcherzyki się pojawiały za każdym razem, jednak dalej nam się nie udało zajść w ciążę. Dwukrotnie zdarzyło się, że pęcherzyk nie pękł i pojawiły się cysty/torbiele. Tym razem doktor zalecił miesięczną przerwę w stymulacji. Nigdy wcześniej żaden doktor (miałam dwóch) nie zalecił przerwy w stymulacji. Dostałam skierowanie na kolejne badania (drożność jajowodów (sono hsg), biopsja endometrium i histeroskopia).

    Staraczka od stycznia '21 chora na PCOS.
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2865 2258

    Wysłany: 28 listopada 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście stymulowane z powodu braku owulacji? Czy żeby "wzmocnic"?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka, ja żeby wzmocnić. Moje pecherzyki bez stymulacji pękają, gdy są za małe

    Podobno Clo działa jeszcze przez dwa miesiące po odstawieniu. Kilkukrotnie spotkałam się z takim stwierdzeniem na grupach na fb

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2021, 21:36

  • Dwójka Ekspertka
    Postów: 200 75

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelyn13 wrote:
    U mnie było między 6 a 8 stymulacji owulacji. Najpierw lametta, potem Clostilbegyt, później w cyklu łączonym oba leki plus zastrzyki gonalu i ovitrelle. Pęcherzyki się pojawiały za każdym razem, jednak dalej nam się nie udało zajść w ciążę. Dwukrotnie zdarzyło się, że pęcherzyk nie pękł i pojawiły się cysty/torbiele. Tym razem doktor zalecił miesięczną przerwę w stymulacji. Nigdy wcześniej żaden doktor (miałam dwóch) nie zalecił przerwy w stymulacji. Dostałam skierowanie na kolejne badania (drożność jajowodów (sono hsg), biopsja endometrium i histeroskopia).
    Ja również miałam najpierw stymulacje clostilbegyt, później lamettą, a w kolejnych łączone. Nie w każdym cyklu tworzył się pęcherzyk. Niestety do tej pory nie udało sie zajść w ciążę . Zobaczę czy doktor każe zrobić przerwe, bo to juz 7 cykli i nic.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ