X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną refundacja invitro Warszawa
Odpowiedz

refundacja invitro Warszawa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 24 października 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałabym zapytać jak wygląda kwestia refundacji invitro w Warszawie, jakie to są w ogóle koszty? W którym momencie się płaci? rozpoczęcia procedury czy dopiero po transferze? Chciałabym jakoś sobie to poukładać w głowie bo mam znikomą wiedzę na ten temat i dosyć ograniczone finanse :( jak wygląda też koszt leków do stymulacji? jaka to jest kwota dla kobiet poniżej 40 roku. Czy do procedury z refundacją można przystąpić od razu czy czeka się kilka miesiecy na kwalifikację? Przepraszam za duzo pytań ale jestem totalnie zielona w tym temacie. Będę wdzięczna za infomację.

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • Awry1990 Przyjaciółka
    Postów: 69 52

    Wysłany: 24 października 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero swoją procedurę rozpoczęłam.
    Jestem w trakcie stymulacji do invitro.
    I na moim przykładzie mogę powiedzieć że po kwalifikacji przez lekarza tzn. Sprawdzenia wyników AMH i po informacjach po 3inseminacjach i po naszych wynikach lekarz od razu nas zakwalifikował do invitro i powiedział o możliwości skorzystania z dofinansowania i na tej wizycie przedstawil nam informacje co będzie dodatkowo płatne.
    Jak na razie dodatkowo płatne są leki, dodatkowe badania i na pewno do kupimy dodatkowe procedury którym będziemy się poddawali dla wyselekcjonowana najlepszego żołnierza.

    Start starań 09.2018r
    02-06.2021 monitoring
    07-09.2021 3 razy inseminacji 👎
    11.2021IVF 10🥚 3zapłodnione, 1 zarodek transferowwny, reszta padła
    👎
    02.2022IVF 12🥚6 zapłodnionych, do 3doby dotrwały tylko 4, 2zarodki transferowane, reszta padła

    O6. 2022IVF 10🥚6 zapłodnionych, do 5doby dotrwały tylko 1zarodki transferowane, reszta padła

    01.2024 pozytywny test ⏸ naturalne
    02.2024 poronienie- zarodek zatrzymał się 6tyg💔

    Ona 90r👩‍🦱:
    Jajowody drożne +
    Hormony w normie +
    Anna2 -pod obserwacja reaumatologa
    Pa1, MTHR homozygotyczne±
    Kariotyp - prawidłowy

    On 👦91r
    Słaba morfologia<1%
    Kariotyp -prawidłowy
  • kalima Przyjaciółka
    Postów: 107 90

    Wysłany: 24 października 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 mogę ci powiedzieć jak wyglądają płatności w Novum, nie wiem czy każda klinika ma taki sam system. Kwalifikację do procedury masz podczas wizyty, wtedy też wypełniasz deklarację do miasta że mieszkasz w Warszawie dłużej niż 2 lata (jest ot tylko deklaracja) dodatkowo musisz spełnić też warunki: ukończone 25 lat i nie więcej niż 40 lat, para pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim, para poddała się wcześniejszemu leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiada bezpośrednie wskazanie do zapłodnienia pozaustrojowego. Za wizytę kwalifikacyjna płacisz 250zł, ty i partner/mąż musicie zrobić też badania (ja robiłam w ramach pakiety z pracy, możesz próbować na NFZ w najgorszym wypadku dodatkowo za wszystko płacicie). Nie masz torbieli itp i wszystko jest ok, następna wizyty to wizyty stymulacyjna (200zł) na której masz rozpisane leki na całą stymulację. W zależności od reakcji jajników na stymulację wizyty masz co 2-3 dni (nie płacisz za wizyty ani za badania robione w Novum przed wizytą E2 i progesteron). W razie potrzeby masz mieniane dawki leków. Potem jest punkcja, wtedy płacisz 690zł (za punkcję, zapłodnienie u mnie było to ICSI, i hodowlę do 2 lub 5 doby). Jeśli lekarz uzna, że hodują zarodki do 2 doby a ty będziesz chciała do 5 to jest to dodatkowo płatne wtedy. Następnie masz transfer (jeśli masz krótki protokół ) płatny 910zł (transfer oraz opłata za zamrożenie pozostałych zarodków jeśli są i roczna opłata za przechowywanie). Przed wizytą masz USG. Tyle mi wyszło z dofinansowania. Refundacja leków do stymulacji jest ogólnopolska i dostajesz ją jeśli spełnisz warunki: wiek poniżej 40 roku życia, wynik badania FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu AMH powyżej 0,7 ng/ml. Należy również pamiętać, że refundacją są objęte tylko 3 cykle. Ja miałam stymulację Gonal F, Menopur, Ovitrelle - 950zł. Potem estrofem, luteina, lutnus (od punkcji do pierwszego testowania bety) - 500zł.

    38l: endometrioza IV st., IO, niedoczynność tarczycy, AMH 1.77, torbiele endometrialne, problemy z grubością endometrium

    2020- 3 cykle stymulowane - lametta, pregnyl, duphaston - beta<5

    26.08.21 - start IVF
    08.09.21 - punkcja - 6 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 zapłodnione
    ❄️❄️❄️ cl.7.1, cl.8.1, cl.9.1 - wszystkie z 2 doby

    10.09.21 - ET cl.4.1 (endometrium 5,6)
    11 dpt - beta 76.9 mIU/ml, 13 dpt - beta 126 mIU/ml, 17 dpt - beta 524,5 mIU/ml, 19 dpt - beta 747,6 mIU/ml, 25 dpt - beta 1619 mIU/ml - puste jajo, 31 dpt - beta 4095 mIU/ml - poronienie zatrzymane, 55 dpt - indukcja poronienia

    2022 - próby podejścia do crio (słabe endo, niepękające pęcherzyki, torbiel endometrialna)

    03.12.22 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 9 (lametta, accofil, protulex, lutinus, luteina)
    11 dpt - beta 2,3

    15.03.23 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 7 (lametta, prolutex, neoparin, acard, encorton, estrofen, lutinus, luteina)
  • kalima Przyjaciółka
    Postów: 107 90

    Wysłany: 24 października 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oczywiście leków do stymulacji jest kilka, nie wszystkie refundowane, różne ceny są też w różnych aptekach. tutaj mogą być dużo wyższe koszty jeśli będziesz potrzebowała większych dawek. Akurat ciężko jest się tutaj przygotować finansowo póki nie rozpoczniesz stymulacji.

    38l: endometrioza IV st., IO, niedoczynność tarczycy, AMH 1.77, torbiele endometrialne, problemy z grubością endometrium

    2020- 3 cykle stymulowane - lametta, pregnyl, duphaston - beta<5

    26.08.21 - start IVF
    08.09.21 - punkcja - 6 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 zapłodnione
    ❄️❄️❄️ cl.7.1, cl.8.1, cl.9.1 - wszystkie z 2 doby

    10.09.21 - ET cl.4.1 (endometrium 5,6)
    11 dpt - beta 76.9 mIU/ml, 13 dpt - beta 126 mIU/ml, 17 dpt - beta 524,5 mIU/ml, 19 dpt - beta 747,6 mIU/ml, 25 dpt - beta 1619 mIU/ml - puste jajo, 31 dpt - beta 4095 mIU/ml - poronienie zatrzymane, 55 dpt - indukcja poronienia

    2022 - próby podejścia do crio (słabe endo, niepękające pęcherzyki, torbiel endometrialna)

    03.12.22 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 9 (lametta, accofil, protulex, lutinus, luteina)
    11 dpt - beta 2,3

    15.03.23 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 7 (lametta, prolutex, neoparin, acard, encorton, estrofen, lutinus, luteina)
  • Lara7777 Przyjaciółka
    Postów: 143 35

    Wysłany: 24 października 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalima wrote:
    Lara7777 mogę ci powiedzieć jak wyglądają płatności w Novum, nie wiem czy każda klinika ma taki sam system. Kwalifikację do procedury masz podczas wizyty, wtedy też wypełniasz deklarację do miasta że mieszkasz w Warszawie dłużej niż 2 lata (jest ot tylko deklaracja) dodatkowo musisz spełnić też warunki: ukończone 25 lat i nie więcej niż 40 lat, para pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim, para poddała się wcześniejszemu leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiada bezpośrednie wskazanie do zapłodnienia pozaustrojowego. Za wizytę kwalifikacyjna płacisz 250zł, ty i partner/mąż musicie zrobić też badania (ja robiłam w ramach pakiety z pracy, możesz próbować na NFZ w najgorszym wypadku dodatkowo za wszystko płacicie). Nie masz torbieli itp i wszystko jest ok, następna wizyty to wizyty stymulacyjna (200zł) na której masz rozpisane leki na całą stymulację. W zależności od reakcji jajników na stymulację wizyty masz co 2-3 dni (nie płacisz za wizyty ani za badania robione w Novum przed wizytą E2 i progesteron). W razie potrzeby masz mieniane dawki leków. Potem jest punkcja, wtedy płacisz 690zł (za punkcję, zapłodnienie u mnie było to ICSI, i hodowlę do 2 lub 5 doby). Jeśli lekarz uzna, że hodują zarodki do 2 doby a ty będziesz chciała do 5 to jest to dodatkowo płatne wtedy. Następnie masz transfer (jeśli masz krótki protokół ) płatny 910zł (transfer oraz opłata za zamrożenie pozostałych zarodków jeśli są i roczna opłata za przechowywanie). Przed wizytą masz USG. Tyle mi wyszło z dofinansowania. Refundacja leków do stymulacji jest ogólnopolska i dostajesz ją jeśli spełnisz warunki: wiek poniżej 40 roku życia, wynik badania FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu AMH powyżej 0,7 ng/ml. Należy również pamiętać, że refundacją są objęte tylko 3 cykle. Ja miałam stymulację Gonal F, Menopur, Ovitrelle - 950zł. Potem estrofem, luteina, lutnus (od punkcji do pierwszego testowania bety) - 500zł.

    Kalima - bardzo ci dziękuje za wyczerpujący opis :)

    Czy możesz jeszcze napisać ile czekaliście na ruszanie procedury od momentu 1 wizyty? czy to można wtedy zacząć już w kolejnym cyklu czy trzeba czekać?

    Wiek - 40 lat
    Amh - 0.8
    Starania od 2018

    06.2020 - histeroskopia usunięcie polipa

    09.2021 - 1xIUI- beta 0

    12.2021 - 1 procedura IVF, pobrano 5 komórek, uzyskano 3 zarodki
    Transfer (lutinus, luteina, acard) - beta 0

    01.2022 - biopsja endo - brak stanu zapalnego

    02.2022 - crio 2 zarodkow (neoparin, acard, lutinus, progesteron besins), beta 0

    09.2022 - laparoskopia, wycięcie niewielkich ognisk endometriozy z wiazadeł k-m

    03.2023 - 2 procedura IVF, pobrano 3 komórki, tylko 1 zarodek z 5 doby
    Transfer (prograf, neoparin, glucophage 500, acard, lutinus, progesteron besins)
    7dpt - beta hcg - 8.7, 9dpt - beta hcg - 10.4 , 12dpt - 2.4💔

    07.2023: Dr Pasnik: Allo Mlr - 22.5, Cross match - 24.8 - Tarivid i metronizadol przez 10 dni

    08.2023 - 3 procedura IVF (dlugi protokół - menopur 225, recovelle 12) 7 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 dojrzałe, nie zapłodniła się żadna 😥😥
  • kalima Przyjaciółka
    Postów: 107 90

    Wysłany: 24 października 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara7777 wrote:
    Kalima - bardzo ci dziękuje za wyczerpujący opis :)

    Czy możesz jeszcze napisać ile czekaliście na ruszanie procedury od momentu 1 wizyty? czy to można wtedy zacząć już w kolejnym cyklu czy trzeba czekać?
    Jak przyszłam na wizytę kwalifikacyjna to teoretycznie mogłam od razu ruszać to znaczy od 2 dc, ale że miałam torbiel to pierwszy cykl byłam na tabletkach anty i ruszyliśmy od kolejnego. Ja też chodziłam wcześniej tam, więc ta wizyta kwalifikacyjna to była tylko formalność.

    38l: endometrioza IV st., IO, niedoczynność tarczycy, AMH 1.77, torbiele endometrialne, problemy z grubością endometrium

    2020- 3 cykle stymulowane - lametta, pregnyl, duphaston - beta<5

    26.08.21 - start IVF
    08.09.21 - punkcja - 6 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 zapłodnione
    ❄️❄️❄️ cl.7.1, cl.8.1, cl.9.1 - wszystkie z 2 doby

    10.09.21 - ET cl.4.1 (endometrium 5,6)
    11 dpt - beta 76.9 mIU/ml, 13 dpt - beta 126 mIU/ml, 17 dpt - beta 524,5 mIU/ml, 19 dpt - beta 747,6 mIU/ml, 25 dpt - beta 1619 mIU/ml - puste jajo, 31 dpt - beta 4095 mIU/ml - poronienie zatrzymane, 55 dpt - indukcja poronienia

    2022 - próby podejścia do crio (słabe endo, niepękające pęcherzyki, torbiel endometrialna)

    03.12.22 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 9 (lametta, accofil, protulex, lutinus, luteina)
    11 dpt - beta 2,3

    15.03.23 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 7 (lametta, prolutex, neoparin, acard, encorton, estrofen, lutinus, luteina)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ