X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną refundacja IVF a partner bez prawa do ubezpieczenia w Polsce
Odpowiedz

refundacja IVF a partner bez prawa do ubezpieczenia w Polsce

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 29 września 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabiK wrote:
    Hej, leki do stymulacji sa jedynie refundowane a nie darmowe. Wszelkie badania sa bezplatne dopiero po zakwalifikowaniu do programu. Koszt komercyjnego podejscia to : od 5000zl zabieg, leki to zalezy od pacjentki, jakich dawek bedzie potrzebowac i jak dlugo. Srednio 1400-2500zl. Po transferze rowniez nalezy przyjmowac leki i tu tez jest roznie. Ja bralam Lutinus 110zl/op wystarczalo na tydz,ale potem doszedl Prolutex (zastrzyki) i to bylo juz 220zl za 7 zastrzykow,a musialam brac przez kilka tyg. Za mrozenie i przechowywanie zarodkow rowniez sie placi, w mojej klinice 700zl na rok. W sumie trzeba sie liczyc z kosztem od 10,000zl do nie wiadomo ile,bo to indywidualna sprawa :-(

    Gabi jak zwykle jesteś nieoceniona w konkretnych opisach:* jednak i Ciebie proszę abyś jak chłop krowie na rowie napisała czy piszesz o cenach leków w ramach komercyjnego ivf czy z refunfacją z MZ? :)
    zdrówka życzę Gabi, dbaj o kropka :*

    Wiecie dzwoniłam gdzie sie da do MZ(tylko mailowo), NFZ, różne kliniki i nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć ile mnie ivf wyniesie, jak was czytam to mimo wszystko trochę sie uspokajam:**

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 29 września 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana info dotyczy refundowanego ivf. Niestety nawet w tym przypadku nie wszystkie leki sa na liscie refundowanych a lekarze jak przepisuja to raczej nie patrza na to. Ale jak czytuje fora to zestaw jest dosc standardowy i powtarza sie gonal, bromergon,otrivelle, prolutex, lutinus, pregnyl itd. Ale masz absolutna racje,ze jako pacjentka ubezpieczona, nawet jesli podchodzisz komercyjnie to powinnas dostawac recepty z refundacja leku. Warto jednak pilnowac lekarza jak wypisuje :-)

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 29 września 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dziekuje serdecznie, zycze szybkiego i pomyslnego ivf. U mnie wszystko trwalo 2 tyg, od 28.07 (poczatek stymulacji) do 11.08 (transfer), blyskawiczna akcja :-))

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Jest łatwy myk żeby uniknąć opłaty dodatkowej. Sama nie byłam ubezpieczona ponad rok, żeby nie płacić idiotycznej kwoty prawie 2 tys za to, że chcę być ubezpieczona zarejestrowałam się w Urzędzie Pracy jako bezrobotna, stamtąd mam automatycznie ubezpieczenie. Po dwóch miesiącach się wyrejestrowałam i wykupiłam ubezpieczenie w NFZ bez żadnych opłat dodatkowych bo kontynuacja jest ;-) Niestety, taki mamy kraj więc kombinować trzeba ;-)

    my mamy dokladnie ten sam problem, wiec chyba najpierw trzeba bedzie zarejestrowac sie w PUP (ale tu tez nie jest latwo, bo teraz ciagle wzywaja na jakies kursy, a jak odmowisz, to groza wyrejestrowaniem z urzedu) a potem pojsc do NFZ, podpisac z nimi umowe i wtedy dopiero udac sie do ZUS i oplacic skladke (ok 370 zl) bo przypuscmy ktos, kto pracowal poza granicami panstwa polskiego np 5 lat - to nim by mogl sie dobrowolnie ubezpieczyc u nas w pl, musi uzupelnic ta luke w oplacaniu skladek, a za 5 lat to jest ok 6 tys zl (niedawno sie dowiadywalismy). Wiec nie dosc, ze czlowiek chce sie sam dobrowolnie ubezpieczyc i placic, to jeszcze barany robia problemy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2015, 16:55

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ