X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Reprofit Ostrava
Odpowiedz

Reprofit Ostrava

Oceń ten wątek:
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3134 4684

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Kochane czy do Ostravy trzeba nabywać winietę??

    Jeżeli będziesz jechała od Cieszyna to nie trzeba mieć. Od innych stron nie wiem.

    Desire87 lubi tę wiadomość

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    preg.png
  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę jechała od strony Gorzyce, Gorzyczki.

  • Giosiek Autorytet
    Postów: 766 1530

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Będę jechała od strony Gorzyce, Gorzyczki.
    Nie, ta trasa nie jest płatna.

    Desire87 lubi tę wiadomość

    age.png

    Starania od 06.2012
    Dwie kliniki w DE (2016-2019): 3 IUI, 1x IVF, 4x ICSI (6 zarodków, 4 transfery)
    Eurofertil Ostrava (2020-2022): 2x ICSI (6 zarodków, 5 transferów - 1x cb i poronienie zatrzymane 14 tc/18 tc)
    Reprofit Brno (2023):
    1x ICSI (5 zarodków, 2 transfery - 1x cb i Princess na świecie 😍)
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1201 692

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beetle przykro z powodu kotka!

    Mati W. Trzymamy mocno kciuki 🙏

    Mati W. lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • The_sleeping_beauty Autorytet
    Postów: 753 1288

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was jest w stanie rozszyfrować wyniki testu ERA?

    https://zapodaj.net/153481ce25164.jpg.html

    Moje wyniki wyglądały tak jak wyniki Gosiek. Poproś zeby dali Ci oryginał wyniku z Hiszpanii gdzie robią ten test

    age.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2853 2745

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Będę jechała od strony Gorzyce, Gorzyczki.

    Tu nie trzeba.

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1686 2106

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was jest w stanie rozszyfrować wyniki testu ERA?

    https://zapodaj.net/153481ce25164.jpg.html

    Ja też nie pomogę. Mój wynik wyglądał tak jak Gosiek i The_sleeping_beauty.

    A to nie jest przypadkiem badanie w Invicie, gdzie materiał pobierają dwa razy (czyli de facto nie jest to ERA - bo to badanie robi i opisuje laboratorium w Hiszpanii).

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Ja też nie pomogę. Mój wynik wyglądał tak jak Gosiek i The_sleeping_beauty.

    A to nie jest przypadkiem badanie w Invicie, gdzie materiał pobierają dwa razy (czyli de facto nie jest to ERA - bo to badanie robi i opisuje laboratorium w Hiszpanii).

    Tal dokładnie to wyniki z Invicty

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1686 2106

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Tal dokładnie to wyniki z Invicty

    To w takim razie nie jest ten "prawdziwy" test ERA, tylko jakieś ich badanie, które opracowali na swoje wewnętrzne potrzeby. Nie pomogę z interpretacją, niestety.

    Badanie receptywności endometrium z określeniem godziny podania zarodka w stadium blastocysty robią 2 laboratoria w Europie:
    - Test ERA - opracowuje Igenomix w Hiszpanii (https://www.igenomix.eu/)
    - Test beReady - opracowuje laboratorium w Estonii (https://www.beready.ee/)

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • mlia Autorytet
    Postów: 878 1736

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up jak się czujesz? Mam nadzieję że dół minął i wiara w Perełeczkę jest silna 💪
    Milvaa ty w czwartek jedziesz na usg, dobrze pamiętam?
    Dla wszystkich oczekujących na wyniki ✊✊✊✊
    W tym wszystkim to chyba było dla mnie najgorsze.

    Sasanka55.., Mati W., mała, Monika29, Magra3 lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, ze temat proga byl walkowany juz setki razy, dlatego wybaczcie, ze znowu o to pytam, ale troche sie wystraszylam...

    Dzis jest moj 2dpt na cyklu naturalnym, stymulowanym Gonalem-F. 2 dni przed transferem prog wynosil 13.2 ng/ml. Dzis, 2dpt 14 ng/ml. Przyjmuje jedynie utrogestan 200 dopochwowo x 1.
    Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji, czy moze Wasz progesteron w tym dniu byl rakieta? Napisalam do Reprofitu i czekam na odp. Troche mnie ten wynik dobil, bo choc dopiero wczesnie, to pomyslalam, ze skoro nie rosnie, to nic sie nie zadzialo :(

  • Lilkam Autorytet
    Postów: 268 557

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh dziewczyny, ja też na chwilę odcięta byłam od forum, ale u mnie chyba już koniec...dziś dostałam plamienia brązowego a w dodatku czuje taki delikatny tępy ból w okolicy lędźwi i przód ud. W moich poprzednich ciążach takie brązowe plamienia zwiastowały właśnie zatrzymanie ciąży 😭😭

    Starania od 2018
    I in-vitro 2020- (poronienie 7tc) brak ❄️
    II in-vitro 2020 (poronienie 7tc) 2❄️
    2021 transfer ❄️ beta 0
    2021 transfer ❄️ beta 0
    III in-vitro 2022 brak zarodków
    IV in vitro 2022 brak zarodków
    V in- vitro 2022 1 zarodek, beta 0
    2023 decyzja o AZ
    20.02.2023 I transfer w Reprofit, beta 0,99😭
    15.05.2023 II transfer w Reprofit
    7dpt beta 44,51 prog 11,60
    9dpt beta 104,43 prog 39,00
    11dpt beta 295,40 prog 41,10
    14dpt beta 1460 prog 25,00
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1406 3247

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    I gave up jak się czujesz? Mam nadzieję że dół minął i wiara w Perełeczkę jest silna 💪
    Milvaa ty w czwartek jedziesz na usg, dobrze pamiętam?
    Dla wszystkich oczekujących na wyniki ✊✊✊✊
    W tym wszystkim to chyba było dla mnie najgorsze.


    Dziękuję, że pytasz. Po ostatniej becie, gdzie wzrost był o 140% i w 16 dpt wynosił 421 postanowiłam, że nic już nie sprawdzam i czekam na usg, które ma wyznaczone na dzień 15 czerwca. Meczy mnie potwornie zgaga i ból brzucha jak na @ (takie napady). Od czasu do czasu ćmienie glowa. Doszukuję się, czy piersi bolą mniej, czy bardziej. Staram się myśleć pozytywnie, ale gdzieś tam z tyłu głowy mam ten wpis Milvy, no a teraz widzę, że Lilkam też coś napisała. Korci mnie bardzo, żeby jutro (21 dpt) sprawdzić betę, ale nie wiem. Myślę i tym wszystkim i śnią mi się ciągle jakieś wózki dziecinne, pępowiny, noworodki, białe psy... Wierzę w swoją Perełkę, bo bardzo marzę by ze mną została. To czekanie jednak ... wykańcza zwłaszcza, gdy człowiek spotyka na swojej drodze same niepowodzenia w tym temacie. Cały czas wierzę, że MAJ jest mój i liczę na to, że na usg zobaczę piekny "pierścionek z brylantem", a nie "czarną dziurę".

    mlia lubi tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜

    Za każdym razem, gdy patrzę na swoje dziecię, jestem wdzięczna losowi za ten piękny dar w postaci mojego syna i za tę możliwość nazywania siebie jego mamą i przyznam szczerze, że kocham tego swojego Księcia ponad wszystko 💜
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1406 3247

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za wszystkie transfrujące 🤞🤞🤞🤞🤞🤞🤞

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜

    Za każdym razem, gdy patrzę na swoje dziecię, jestem wdzięczna losowi za ten piękny dar w postaci mojego syna i za tę możliwość nazywania siebie jego mamą i przyznam szczerze, że kocham tego swojego Księcia ponad wszystko 💜
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1406 3247

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze, że robią mi się duże siniaki po heparynie i po agolutinie. Na tyłku już ledwo siedzę 🤣 Masuję te miejsca po domięśniowych, ale jest ciężko. Do tej pory był kod morsa "..........." , a teraz robią się siniory. Wyglądam jakby mąż mnie torturował 🙈

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜

    Za każdym razem, gdy patrzę na swoje dziecię, jestem wdzięczna losowi za ten piękny dar w postaci mojego syna i za tę możliwość nazywania siebie jego mamą i przyznam szczerze, że kocham tego swojego Księcia ponad wszystko 💜
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1715 3147

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilkam wrote:
    Eh dziewczyny, ja też na chwilę odcięta byłam od forum, ale u mnie chyba już koniec...dziś dostałam plamienia brązowego a w dodatku czuje taki delikatny tępy ból w okolicy lędźwi i przód ud. W moich poprzednich ciążach takie brązowe plamienia zwiastowały właśnie zatrzymanie ciąży 😭😭

    Lilkam, dużo odpoczywaj i postaraj się leżeć. Kiedy masz wizytę u lekarza? Wierzę, że będzie dobrze ✊✊

    I give up, oby ten czas do wizyty 15.06 szybko zleciał. Trzymam kciuki za Twoją Perełkę ✊✊

    Bardzo współczuję Wam tego stresu bo wiem ile zdrowia to kosztuje. Liczę na to, że usłyszycie od lekarzy dobre wieści i będziemy mogły razem świętować udane, majowe transfery 🍀🍀🍀

    Monika29 lubi tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • mlia Autorytet
    Postów: 878 1736

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gave up wrote:
    Dziękuję, że pytasz. Po ostatniej becie, gdzie wzrost był o 140% i w 16 dpt wynosił 421 postanowiłam, że nic już nie sprawdzam i czekam na usg, które ma wyznaczone na dzień 15 czerwca. Meczy mnie potwornie zgaga i ból brzucha jak na @ (takie napady). Od czasu do czasu ćmienie glowa. Doszukuję się, czy piersi bolą mniej, czy bardziej. Staram się myśleć pozytywnie, ale gdzieś tam z tyłu głowy mam ten wpis Milvy, no a teraz widzę, że Lilkam też coś napisała. Korci mnie bardzo, żeby jutro (21 dpt) sprawdzić betę, ale nie wiem. Myślę i tym wszystkim i śnią mi się ciągle jakieś wózki dziecinne, pępowiny, noworodki, białe psy... Wierzę w swoją Perełkę, bo bardzo marzę by ze mną została. To czekanie jednak ... wykańcza zwłaszcza, gdy człowiek spotyka na swojej drodze same niepowodzenia w tym temacie. Cały czas wierzę, że MAJ jest mój i liczę na to, że na usg zobaczę piekny "pierścionek z brylantem", a nie "czarną dziurę".
    Pamiętaj że każda z nas jest inna, piersi mnie w ogóle nie bolały ani nic, dopiero po 12 tc ale to tylko w nocy. Zgaga pewnie od proga. Ale to dobrze bo znaczy że poziom właściwy. Wysyłam dużo pozytywnych emocji w twoją stronę 🥰
    Czy będziesz sprawdzać jutro czy poczekasz do 15.06 jesteśmy z tobą! ✊✊✊✊

    I gave up lubi tę wiadomość

    age.png
  • mlia Autorytet
    Postów: 878 1736

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilkam wrote:
    Eh dziewczyny, ja też na chwilę odcięta byłam od forum, ale u mnie chyba już koniec...dziś dostałam plamienia brązowego a w dodatku czuje taki delikatny tępy ból w okolicy lędźwi i przód ud. W moich poprzednich ciążach takie brązowe plamienia zwiastowały właśnie zatrzymanie ciąży 😭😭
    Może sprawdź poziom proga? Pamiętam że mimo plamienia beta mi rosła po pierwszym transferze. Trzymaj się ciepło 💛💛💛

    age.png
  • mała Autorytet
    Postów: 2783 3862

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55.. wrote:
    Dziewczyny, wiem, ze temat proga byl walkowany juz setki razy, dlatego wybaczcie, ze znowu o to pytam, ale troche sie wystraszylam...

    Dzis jest moj 2dpt na cyklu naturalnym, stymulowanym Gonalem-F. 2 dni przed transferem prog wynosil 13.2 ng/ml. Dzis, 2dpt 14 ng/ml. Przyjmuje jedynie utrogestan 200 dopochwowo x 1.
    Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji, czy moze Wasz progesteron w tym dniu byl rakieta? Napisalam do Reprofitu i czekam na odp. Troche mnie ten wynik dobil, bo choc dopiero wczesnie, to pomyslalam, ze skoro nie rosnie, to nic sie nie zadzialo :(
    Sasanko wydaje mi się, że Czechy powinny coś dołożyć. To jest najlepszy moment, żeby jeszcze podbić ten progesteron. On oczywiście nie jest bardzo zły ale w mojej opinii mógłby być trochę lepszy. Tylko to zdecydowanie lekarz musi podjąć decyzję co i ile dorzucić, bo przy cyklu naturalnym jest trochę inaczej, za duże dawki podobno upośledzają ciałko żółte i wtedy robi się tak jakby cykl sztuczny. I najważniejsze, stres negatywnie wpływa na produkcję progesteronu więc musisz znaleźć jakiś sposób, żeby delikatnie się odstresować.
    Trzymam kciuki, żeby Kropuś pięknie się wgryzał ✊🍀

    Sasanka55.., Salome lubią tę wiadomość

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1406 3247

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    Pamiętaj że każda z nas jest inna, piersi mnie w ogóle nie bolały ani nic, dopiero po 12 tc ale to tylko w nocy. Zgaga pewnie od proga. Ale to dobrze bo znaczy że poziom właściwy. Wysyłam dużo pozytywnych emocji w twoją stronę 🥰
    Czy będziesz sprawdzać jutro czy poczekasz do 15.06 jesteśmy z tobą! ✊✊✊✊



    Sęk w tym, że zaczęły już boleć i być troszkę nabrzmiałe. Czasem w nocy budzi mnie nawet delikatny ból. W ciągu dnia tak mniej i macam się jak szalona, czy to ustaje, czy też nie. Jest to zwykłe świrowanie po prostu 🤫 I tak wiem, że co ma być to będzie i wpływu nie mam już na to żadnego. Co do proga to miałam 29, a ostatnio 19. Czechy odpisały, że nie ma co zwiększać dawek, bo zarodek musi po prostu wywalczyć swoje życie. Napewno sprawdzę jutro proga, ale co z betą? - nie wiem. Może lepiej nie dokładać sobie stresu, skoro to jeszcze tyle czekania do tego 15.06 🙈 Myślę, że lepiej przeżyć ten czas z nadzieją na lepsze jutro.

    mlia, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜

    Za każdym razem, gdy patrzę na swoje dziecię, jestem wdzięczna losowi za ten piękny dar w postaci mojego syna i za tę możliwość nazywania siebie jego mamą i przyznam szczerze, że kocham tego swojego Księcia ponad wszystko 💜
‹‹ 616 617 618 619 620 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ