Forum Starając się z pomocą medyczną scratching...kiedy?
Odpowiedz

scratching...kiedy?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca, 16:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałabym zapytać Was dziewczyny o doświadczenia ze scratchingiem. Do tej pory czytałam, że ten zabieg robi się w cyklu poprzedzającym transfer. Ale ostatnio na wizycie w Invicta powiedzieli mi ze od dwóch lat scratching robią zaraz po miesiączce w cyklu w którym jest zaplanowany transfer. Jakie sa Wasze doświadczenia. I pytam nie o skuteczność tej metody tylko kiedy była u Was wykonywana.

zapraszam do komentowania :)

ja: MTHFR A1298C homozygota, PAI-1 4G heterozygota, KIR Bx
    on: FDNA 5%, HBA 87%, HLA-C 12,15 (C1/C2)
  • Ewelina185b Ekspertka

Wysłany: 25 lipca, 17:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 2/ 3 dzień miesiączki i po dwóch tygodniach transfer. I teraz dzidziuś rośnie w brzuszku.Wlasnie 6 miesiąc się zaczyna. Poprzednio też tak miałam robione i też się zagniezdzil. Ale niestety nie rozwinęła się pępowina i była wada letalna i musiałam usunąć ciążę. A jak niemiałam scratchingu to żaden zarodek się niemogl się zagniezdzic a było ich w sumie 8 zarodków. A przy scretchingu się zagniezdzily.

Megi13 lubi tę wiadomość

Ewelina185b
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca, 17:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    Ja miałam w 2/ 3 dzień miesiączki i po dwóch tygodniach transfer. I teraz dzidziuś rośnie w brzuszku.Wlasnie 6 miesiąc się zaczyna. Poprzednio też tak miałam robione i też się zagniezdzil. Ale niestety nie rozwinęła się pępowina i była wada letalna i musiałam usunąć ciążę. A jak niemiałam scratchingu to żaden zarodek się niemogl się zagniezdzic a było ich w sumie 8 zarodków. A przy scretchingu się zagniezdzily.

o rany to mnie pocieszyłaś, bo naczytałam się ze to sie robi w cyklu poprzedzającym, teraz w invikcie ze w cyklu gdzie jest transfer i zgłupiałam :/

a mozesz powiedzieć gdzie sie leczysz? ile miałas podanych zarodków? rozumiem ze transfer miałaś na cyklu sztucznym?

pozdrowienia dla Ciebie i Dzidziusia w brzuszku :)

• Ewelina185b Ekspertka

Wysłany: 25 lipca, 17:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed scratchingiem bialam czasami 1 albo 2 zależy jak chciałam i tak się nie udawało. A na cyklu też byłam na naturalnym i sztucznym. W Poznaniu się lecze w medart. Jak scretching miałam to podawali mi po 1 jednym zarodku. A badalismy pod kątem genetycznym.

Ewelina185b
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca, 18:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    Przed scratchingiem bialam czasami 1 albo 2 zależy jak chciałam i tak się nie udawało. A na cyklu też byłam na naturalnym i sztucznym. W Poznaniu się lecze w medart. Jak scretching miałam to podawali mi po 1 jednym zarodku. A badalismy pod kątem genetycznym.

my tez mamy przebadane zarodki wiec mam o to spokojniejsza glowe :)

czy badałaś sie pod kontem immunologicznym, czy ten problem Ciebie nie dotyczy?

• Maenka Autorytet

Wysłany: 25 lipca, 18:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Megi, ja miałam scratching na początku bieżącego cyklu (czekam na @) i podchodzę do transferu w kolejnym, ale doktor powiedział, że jak chcemy to możemy podejść w tym samym, co był zabieg - to jest ok :). My po prostu mieliśmy jeszcze badanie immuno do powtórzenia. U mnie było tak, że miałam histero żeby podejrzeć jak to tam wszystko w środku wygląda ;) i podczas zabiegu doktor zdecydował, że troszkę tam zrobi "porządku" ;). Powodzenia!

Megi13 lubi tę wiadomość

👱‍♀️
    hiperprolaktynemia, prolactinoma, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7 (owulacje bywały); PCO; mutacja MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; styczeń 2019: NK 10.8%, białko S 75%, białko C 88% - wszystko ok; 27.06: histero - ok + scratching; czerwiec: NK 12.1%, homocysteina ok - 5.39; lipiec: NK 12,4%.

👨
    bardzo słabe parametry nasienia.

🌸01.2019: start 1szej procedury ivf. protokół długi.
    🌸19.02.2019: pick-up - 9 kumulusów, 3 dojrzałe komórki = 1 zarodek, 3 niedojrzałe komórki (rozwinięte w labie) = 3 blastki.
    🌸23.02.2019: ET morulki (4 doba) - :(
    🌸07.05.2019: FET blastki - :(
    🌸27.06.2019: histeroskopia - wszystko ok + scratching
    ...planowany transfer 21.08.
    ❄ na zimowisku
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maenka wrote:
    Hej Megi, ja miałam scratching na początku bieżącego cyklu (czekam na @) i podchodzę do transferu w kolejnym, ale doktor powiedział, że jak chcemy to możemy podejść w tym samym, co był zabieg - to jest ok :). My po prostu mieliśmy jeszcze badanie immuno do powtórzenia. U mnie było tak, że miałam histero żeby podejrzeć jak to tam wszystko w środku wygląda ;) i podczas zabiegu doktor zdecydował, że troszkę tam zrobi "porządku" ;). Powodzenia!

dzieki za odzew. To mi troche uklada w glowie :)

no i powodzenia przy transferze, trzymam kciuki :)
    jeszcze tylko zapytam gdzie sie leczysz?

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)