X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną scratching...kiedy?
Odpowiedz

scratching...kiedy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megi13 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 25 lipca 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałabym zapytać Was dziewczyny o doświadczenia ze scratchingiem. Do tej pory czytałam, że ten zabieg robi się w cyklu poprzedzającym transfer. Ale ostatnio na wizycie w Invicta powiedzieli mi ze od dwóch lat scratching robią zaraz po miesiączce w cyklu w którym jest zaplanowany transfer. Jakie sa Wasze doświadczenia. I pytam nie o skuteczność tej metody tylko kiedy była u Was wykonywana.

    zapraszam do komentowania :)

    Krakowska lubi tę wiadomość

    ja: MTHFR A1298C homozygota, PAI-1 4G heterozygota, KIR Bx
    on: FDNA 5%, HBA 87%, HLA-C 12,15 (C1/C2)
  • Ewelina185b Autorytet
    Postów: 255 380

    Wysłany: 25 lipca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 2/ 3 dzień miesiączki i po dwóch tygodniach transfer. I teraz dzidziuś rośnie w brzuszku.Wlasnie 6 miesiąc się zaczyna. Poprzednio też tak miałam robione i też się zagniezdzil. Ale niestety nie rozwinęła się pępowina i była wada letalna i musiałam usunąć ciążę. A jak niemiałam scratchingu to żaden zarodek się niemogl się zagniezdzic a było ich w sumie 8 zarodków. A przy scretchingu się zagniezdzily.

    Megi13, Molhi, Krakowska, Margo777 lubią tę wiadomość

    Ewelina185b
  • Megi13 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 25 lipca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    Ja miałam w 2/ 3 dzień miesiączki i po dwóch tygodniach transfer. I teraz dzidziuś rośnie w brzuszku.Wlasnie 6 miesiąc się zaczyna. Poprzednio też tak miałam robione i też się zagniezdzil. Ale niestety nie rozwinęła się pępowina i była wada letalna i musiałam usunąć ciążę. A jak niemiałam scratchingu to żaden zarodek się niemogl się zagniezdzic a było ich w sumie 8 zarodków. A przy scretchingu się zagniezdzily.

    o rany to mnie pocieszyłaś, bo naczytałam się ze to sie robi w cyklu poprzedzającym, teraz w invikcie ze w cyklu gdzie jest transfer i zgłupiałam :/

    a mozesz powiedzieć gdzie sie leczysz? ile miałas podanych zarodków? rozumiem ze transfer miałaś na cyklu sztucznym?

    pozdrowienia dla Ciebie i Dzidziusia w brzuszku :)

    ja: MTHFR A1298C homozygota, PAI-1 4G heterozygota, KIR Bx
    on: FDNA 5%, HBA 87%, HLA-C 12,15 (C1/C2)
  • Ewelina185b Autorytet
    Postów: 255 380

    Wysłany: 25 lipca 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed scratchingiem bialam czasami 1 albo 2 zależy jak chciałam i tak się nie udawało. A na cyklu też byłam na naturalnym i sztucznym. W Poznaniu się lecze w medart. Jak scretching miałam to podawali mi po 1 jednym zarodku. A badalismy pod kątem genetycznym.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    Ewelina185b
  • Megi13 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    Przed scratchingiem bialam czasami 1 albo 2 zależy jak chciałam i tak się nie udawało. A na cyklu też byłam na naturalnym i sztucznym. W Poznaniu się lecze w medart. Jak scretching miałam to podawali mi po 1 jednym zarodku. A badalismy pod kątem genetycznym.

    my tez mamy przebadane zarodki wiec mam o to spokojniejsza glowe :)

    czy badałaś sie pod kontem immunologicznym, czy ten problem Ciebie nie dotyczy?

    ja: MTHFR A1298C homozygota, PAI-1 4G heterozygota, KIR Bx
    on: FDNA 5%, HBA 87%, HLA-C 12,15 (C1/C2)
  • Maenka Autorytet
    Postów: 1648 1987

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Megi, ja miałam scratching na początku bieżącego cyklu (czekam na @) i podchodzę do transferu w kolejnym, ale doktor powiedział, że jak chcemy to możemy podejść w tym samym, co był zabieg - to jest ok :). My po prostu mieliśmy jeszcze badanie immuno do powtórzenia. U mnie było tak, że miałam histero żeby podejrzeć jak to tam wszystko w środku wygląda ;) i podczas zabiegu doktor zdecydował, że troszkę tam zrobi "porządku" ;). Powodzenia!

    Megi13 lubi tę wiadomość

    m3sxqqmzr2yat7k2.png

    👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

    ✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

    ✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
    02.2021: mamy nasz cud ❤
  • Megi13 Koleżanka
    Postów: 58 18

    Wysłany: 25 lipca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maenka wrote:
    Hej Megi, ja miałam scratching na początku bieżącego cyklu (czekam na @) i podchodzę do transferu w kolejnym, ale doktor powiedział, że jak chcemy to możemy podejść w tym samym, co był zabieg - to jest ok :). My po prostu mieliśmy jeszcze badanie immuno do powtórzenia. U mnie było tak, że miałam histero żeby podejrzeć jak to tam wszystko w środku wygląda ;) i podczas zabiegu doktor zdecydował, że troszkę tam zrobi "porządku" ;). Powodzenia!

    dzieki za odzew. To mi troche uklada w glowie :)

    no i powodzenia przy transferze, trzymam kciuki :)
    jeszcze tylko zapytam gdzie sie leczysz?

    TylkoLepiej lubi tę wiadomość

    ja: MTHFR A1298C homozygota, PAI-1 4G heterozygota, KIR Bx
    on: FDNA 5%, HBA 87%, HLA-C 12,15 (C1/C2)
  • TylkoLepiej Autorytet
    Postów: 251 162

    Wysłany: 11 października 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mieć dopiero w 20 dniu cyklu? ;(

  • agaguska Autorytet
    Postów: 359 764

    Wysłany: 11 października 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TylkoLepiej wrote:
    Ja mam mieć dopiero w 20 dniu cyklu? ;(

    Ja miałam scratching w 24 dc, a transfer w następnym 20 dc. Transfer udany 😉

    TylkoLepiej lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2017
    I IUI luty 2020- cp
    II IUI kwiecień 2020- bhcg 0
    III IUI maj 2020- bhcg 0

    In vitro:
    punkcja grudzień 2020 IMSI+ fertile chip: 5 blastocyst i 4 oocyty, hiperstymulacja
    I transfer ❄️ 4AA 25.01.21- cb
    II transfer ❄️ 3AA 01.03.21- 6t4d 💔
    III transfer ❄️ 3AA 14.06.21- bhcg 0
    IV transfer ❄️❄️ 2/3BB 23.08.21 (scratching endometrium, intralipid, neoparin, encorton)
    9 dpt bhcg- 72
    11 dpt bhcg-194
    14 dpt malutki pęcherzyk
    35 dpt jest serduszko i 1.42 cm maleństwa 😍
    10 tydzień 3.3 cm
    13 tydzień 7.19 cm dziewczynka? 🤭
    16 tydzień harmony- zdrowa córeczka 🥰
    11.05.2022- nasz cud Igunia już jest z nami 😍
  • TylkoLepiej Autorytet
    Postów: 251 162

    Wysłany: 11 października 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaguska wrote:
    Ja miałam scratching w 24 dc, a transfer w następnym 20 dc. Transfer udany 😉

    Ooo to ciesze z Tobą;))
    A wiesz od czego zależy w którym dniu robia? Bo na stronie mojej kliniki pisze: 17-20 dzien, ale czytałam też ze później. A znowu dziewczyny u gory pisaly, że w 2?

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1199 2035

    Wysłany: 11 października 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam kiedyś badania, z których wynikało, że scratching w cyklu poprzedzającym daje więcej pozytywnych skutków niż w obecnym. Niestety nie mogę ich znaleźć :-(.
    Za to takie informacje:
    https://klinikabocian.pl/wiedza/artykul/Scratching-endometrium-w-leczeniu-in-vitro
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7294834/
    "Usually, in the luteal phase of the cycle preceding IVF, the endometrium is “scratched” with a small catheter, 3 mm in width, known as the Pipelle®"

    Generalnie lepsza jest histeroskopia z pobraniem wycinka (bo przy okazji zobaczą jej aktualny stan rzeczywisty), a działanie obu zabiegów daje pozytywne wyniki na 3-6 cykli. Czyli wtedy najlepiej transferować.

    TylkoLepiej lubi tę wiadomość

  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 390 227

    Wysłany: 11 października 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w cyklu poprzedzającym transfer, ale do transferu nie doszło, wiec w kolejnym cyklu miałam znowu scratching, aby znów był w cyklu poprzedzającym transfer i w kolejnym cyklu już miałam transfer, który się udał za pierwszym razem.

    TylkoLepiej lubi tę wiadomość

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Kolorowanki Ekspertka
    Postów: 207 176

    Wysłany: 11 października 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam w cyklu poprzednim, tranafer w kolejnym udany.

    TylkoLepiej lubi tę wiadomość

    2.08. ❄️ cykl naturalny
    10dpt bhcg 189
    14dpt bhcg 956

    12.04.2022 Michalinka ❤️
  • Helena_ Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 lipca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry.

    Czy jest tu więcej Pań, które miały scratching w tym samym cyklu, co transfer?
    My co prawda podchodzimy do drugiej IUI (pierwsza nieudana) i dzisiaj w 7dc. Była wykonana biopsja z endometrium i scratching. W tym samym cyklu mamy jeszcze podejść do IUI. Ale wszędzie są informacje, że wykonuje się to w cyklu poprzedzającym i już nie wiem, czy jest sens podchodzić w tym cyklu do IUI... :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ