Forum Starając się z pomocą medyczną scratching...kiedy?
Odpowiedz

scratching...kiedy?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca 2019, 16:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałabym zapytać Was dziewczyny o doświadczenia ze scratchingiem. Do tej pory czytałam, że ten zabieg robi się w cyklu poprzedzającym transfer. Ale ostatnio na wizycie w Invicta powiedzieli mi ze od dwóch lat scratching robią zaraz po miesiączce w cyklu w którym jest zaplanowany transfer. Jakie sa Wasze doświadczenia. I pytam nie o skuteczność tej metody tylko kiedy była u Was wykonywana.

zapraszam do komentowania :)

ja: MTHFR A1298C homozygota, PAI-1 4G heterozygota, KIR Bx
    on: FDNA 5%, HBA 87%, HLA-C 12,15 (C1/C2)
  • Ewelina185b Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2019, 17:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 2/ 3 dzień miesiączki i po dwóch tygodniach transfer. I teraz dzidziuś rośnie w brzuszku.Wlasnie 6 miesiąc się zaczyna. Poprzednio też tak miałam robione i też się zagniezdzil. Ale niestety nie rozwinęła się pępowina i była wada letalna i musiałam usunąć ciążę. A jak niemiałam scratchingu to żaden zarodek się niemogl się zagniezdzic a było ich w sumie 8 zarodków. A przy scretchingu się zagniezdzily.

Megi13, Molhi lubią tę wiadomość

Ewelina185b
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca 2019, 17:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    Ja miałam w 2/ 3 dzień miesiączki i po dwóch tygodniach transfer. I teraz dzidziuś rośnie w brzuszku.Wlasnie 6 miesiąc się zaczyna. Poprzednio też tak miałam robione i też się zagniezdzil. Ale niestety nie rozwinęła się pępowina i była wada letalna i musiałam usunąć ciążę. A jak niemiałam scratchingu to żaden zarodek się niemogl się zagniezdzic a było ich w sumie 8 zarodków. A przy scretchingu się zagniezdzily.

o rany to mnie pocieszyłaś, bo naczytałam się ze to sie robi w cyklu poprzedzającym, teraz w invikcie ze w cyklu gdzie jest transfer i zgłupiałam :/

a mozesz powiedzieć gdzie sie leczysz? ile miałas podanych zarodków? rozumiem ze transfer miałaś na cyklu sztucznym?

pozdrowienia dla Ciebie i Dzidziusia w brzuszku :)

• Ewelina185b Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2019, 17:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed scratchingiem bialam czasami 1 albo 2 zależy jak chciałam i tak się nie udawało. A na cyklu też byłam na naturalnym i sztucznym. W Poznaniu się lecze w medart. Jak scretching miałam to podawali mi po 1 jednym zarodku. A badalismy pod kątem genetycznym.

Ewelina185b
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca 2019, 18:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina185b wrote:
    Przed scratchingiem bialam czasami 1 albo 2 zależy jak chciałam i tak się nie udawało. A na cyklu też byłam na naturalnym i sztucznym. W Poznaniu się lecze w medart. Jak scretching miałam to podawali mi po 1 jednym zarodku. A badalismy pod kątem genetycznym.

my tez mamy przebadane zarodki wiec mam o to spokojniejsza glowe :)

czy badałaś sie pod kontem immunologicznym, czy ten problem Ciebie nie dotyczy?

• Maenka Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2019, 18:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Megi, ja miałam scratching na początku bieżącego cyklu (czekam na @) i podchodzę do transferu w kolejnym, ale doktor powiedział, że jak chcemy to możemy podejść w tym samym, co był zabieg - to jest ok :). My po prostu mieliśmy jeszcze badanie immuno do powtórzenia. U mnie było tak, że miałam histero żeby podejrzeć jak to tam wszystko w środku wygląda ;) i podczas zabiegu doktor zdecydował, że troszkę tam zrobi "porządku" ;). Powodzenia!

Megi13 lubi tę wiadomość

m3sxqqmzr2yat7k2.png

👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
  • Megi13 Koleżanka

Wysłany: 25 lipca 2019, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maenka wrote:
    Hej Megi, ja miałam scratching na początku bieżącego cyklu (czekam na @) i podchodzę do transferu w kolejnym, ale doktor powiedział, że jak chcemy to możemy podejść w tym samym, co był zabieg - to jest ok :). My po prostu mieliśmy jeszcze badanie immuno do powtórzenia. U mnie było tak, że miałam histero żeby podejrzeć jak to tam wszystko w środku wygląda ;) i podczas zabiegu doktor zdecydował, że troszkę tam zrobi "porządku" ;). Powodzenia!

dzieki za odzew. To mi troche uklada w glowie :)

no i powodzenia przy transferze, trzymam kciuki :)
    jeszcze tylko zapytam gdzie sie leczysz?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego