X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Skrajnie niskie AMH
Odpowiedz

Skrajnie niskie AMH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kate33 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 marca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, po kilku latach starań postanowiłam zdiagnozować problem. Zrobiłam badania i straciłam całkowicie nadzieje, laboratorium oznaczyło amh <0.01 ng/ml, estradiol 18.5 pg/ml, prolaktyna 8.53 ng/ml, fsh 25,9 qiU/ml. Załamałam się tym amh, które jest tak niskie że nawet laboratorium nie oznaczyło a mam dopiero 33 lata. Czy to możliwe że jestem po menopauzie a nawet tego nie poczułam? Czy komuś z takim wynikiem udało się zajść w ciążę, chociażby poprzez invitro? Czy to już naprawdę wyrok i całkowity brak szans?

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8538 7432

    Wysłany: 13 marca, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate33 wrote:
    Witam, po kilku latach starań postanowiłam zdiagnozować problem. Zrobiłam badania i straciłam całkowicie nadzieje, laboratorium oznaczyło amh <0.01 ng/ml, estradiol 18.5 pg/ml, prolaktyna 8.53 ng/ml, fsh 25,9 qiU/ml. Załamałam się tym amh, które jest tak niskie że nawet laboratorium nie oznaczyło a mam dopiero 33 lata. Czy to możliwe że jestem po menopauzie a nawet tego nie poczułam? Czy komuś z takim wynikiem udało się zajść w ciążę, chociażby poprzez invitro? Czy to już naprawdę wyrok i całkowity brak szans?

    Tak jest to możliwe że przedwcześnie wygasły jajniki.
    Dopóki nie spróbujesz stymulacji jajników to nie wiadomo czy wyhodujesz jakieś wartościowe jajeczka. Napewno warto spróbować, dobrze się przygotować. Poszukać wątków o niskim amh co dziewczyny stosowały żeby próbować podnieść wynik, bierz suplementy i do invitro podejdź już przygotowana z każdej strony.
    Jeśli nie będzie efektów to możesz zostać mamą przez adopcje komórki jajowej.

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • marcowa2023 Debiutantka
    Postów: 13 9

    Wysłany: 13 marca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana mnie podniosło się amh co prawda z 0.60 na 0.90 stosując tabketki DHEA ejot czy jakoś tak zapytaj lekarza tylko pierw zbadaj poziom .. po ivf znowu spadło do 0.69 poczytaj też o komorze hiperbarycznej. Amh lubi się wahać powtórz wynik. Głowa do góry 🍀

  • Promyczek 2024 Znajoma
    Postów: 29 4

    Wysłany: 14 marca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam niskie amh 0.08 mi dr powiedział o in vitro z komorka dawczyni a o zwykłym in vitro mówił że się nie uda i to strata pieniedzy

  • Estrella Autorytet
    Postów: 1811 1807

    Wysłany: 14 marca, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcowa2023 wrote:
    Kochana mnie podniosło się amh co prawda z 0.60 na 0.90 stosując tabketki DHEA ejot czy jakoś tak zapytaj lekarza tylko pierw zbadaj poziom .. po ivf znowu spadło do 0.69 poczytaj też o komorze hiperbarycznej. Amh lubi się wahać powtórz wynik. Głowa do góry 🍀

    Możesz przybliżyć temat tej kolory hiperbarycznej?

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • Justyna90 Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 14 marca, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje amh w pierwszym badaniu wynosiło 0.16, również się załamałam, wdrożyłam suplementacja i poprawiłam dietę, po dwóch miesiącach uroslo do 0.34 - bez szału ale zawsze coś.
    Ginekolog kazał nie przejmować się aż tak bardzo tym amh, bo nie jest ono tak do konca wyznacznikiem i z niskim również można mieć owulację - w dwóch ostatnich cyklach ja potwierdziłam badając progesteron oraz na monitoringu, także nie załamuj się!
    Do zapłodnienia wystarczy jedna dobra komórka jajowa, dlatego warto o nią zawalczyć, zwłaszcza, że jesteś jeszcze młodą osoba.
    W pierwszej kolejności wyrównaj hormony - pamiętaj, że ich wynik może się diametralnie zmienić w kolejnym cyklu, tutaj nie ma reguły.
    Wierzę, że odpowiednio dobrane leczenie sprawi, że Twoje wyniki się poprawią.
    Bardzo polecam zaobserwować na instagramie stworzone do tego konta, aby poprawiać naszą plodnosc - mozna bardzo dużo odpowiedzi znaleźć.

    👫33
    Starania od 12/2023
    Amh 0.34 ❗️
    Prolaktyna 24.7 ❗️
  • marcowa2023 Debiutantka
    Postów: 13 9

    Wysłany: 14 marca, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella wrote:
    Możesz przybliżyć temat tej kolory hiperbarycznej?

    Wpisz w google i poczytaj moja lekarka to proponowała plus akupunktura
    "Czy komora hiperbaryczna pomaga na płodność?"
    Zwiększanie sukcesu zapłodnienia in vitro: U kobiet poddawanych zapłodnieniu in vitro, zwłaszcza tych, które miały już za sobą nieudane próby, stwierdzono, że HBOT jest całkiem korzystny . Zaobserwowano, że poprawia jakość zarodków i zwiększa szansę na pomyślną ciążę.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ