X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Słaba jakość nasienia , nasienie od dawcy
Odpowiedz

Słaba jakość nasienia , nasienie od dawcy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MartynaK Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 21 marca 2023, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Nie znalazłam takiego wątku więc zrobiłam nowy.
    Jesteśmy po 3 invitro. U mnie jest wszystko ok , jednak partner ma zbyt słabe nasienie. Przy ostatnim długim protokole udalo się wyhodować 10 komórek , jednak tylko dwie się zaplodnily. morfologia była na tyle słaba, że oba transfery się nie udały.
    Mam pytanie do osób z tym samym problemem. Czy macie sposób na poprawę nasienia ? Czy tylko nasienie dawcy wchodzi w grę ? Dajcie znać jeśli ktoś z was zdecydował się na dawce . Jak przekonać do tego partnera ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2023, 17:47

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1016 1540

    Wysłany: 21 marca 2023, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mieliście zastosowaną procedurę MACS do selekcji plemników?
    U mojego męża morfologia w 2021 1%, a w klinice zaraz po mojej punkcji wyszło 0%. Zastosowali MACS i 11 zarodków do 5 doby, z czego 6 blastek najwyższej jakości poszło do badania. Tylko jedna z nich miała wadę a reszta zdrowa

    💔 Puste jajo płodowe po PGT-A + PGT-M
    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42%
    🔴 KIR AA, brak 5 implantacyjnych
    🔴 Cytokiny
    🔴 Morfologia plemników 0-1%
    🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    18.01.2023 - punkcja 🐔🥚
    🐣 16 pobrano, 13 dojrzałych -> 11 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ --> czekamy na wyniki PGT-M + PGT-A
    ❄️❄️❄️ zdrowe 🧬

    10.05.2023 transfer (estrofem, cyclogest, agolutin, clexane)
    7 dpt beta 36 -> 13 dpt beta 287,4 -> 15 dpt beta 529 -> 21 dpt beta 1569 😔-> jest malutki pęcherzyk ciążowy w macicy
    29 dpt brak zarodka w pęcherzyku 💔

    🍀 24.04.2024 transfer 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, acard, cyclogest, agolutin)
    4dpt ⏸
    6dpt beta 44,5; progesteron 27
  • MartynaK Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 21 marca 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam o tym . Zaraz o tym poczytam. U nas 2% było poprawnych plemników.do tego ruchliwość jest znikoma. Nie mieliśmy badań genetycznych zarodków. Szukam jakiegoś rozwiązania by poprawić te parametry. Nie chce podchodzić do kolejnego protokołu bez żadnych zmian,bo wyjdzie na to samo.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1381 1647

    Wysłany: 21 marca 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:53

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1016 1540

    Wysłany: 21 marca 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartynaK wrote:
    Nie słyszałam o tym . Zaraz o tym poczytam. U nas 2% było poprawnych plemników.do tego ruchliwość jest znikoma. Nie mieliśmy badań genetycznych zarodków. Szukam jakiegoś rozwiązania by poprawić te parametry. Nie chce podchodzić do kolejnego protokołu bez żadnych zmian,bo wyjdzie na to samo.
    Mój mąż suplementowal się plus dieta i morfologia nie dość, że się nie poprawiła to jeszcze gorsza była. Za to reszta parametrów np. Ruchliwość się poprawiła, ale z tym problemu akurat nie było.
    Nam w klinice powiedziano, że spora część mężczyzn ma niską morfologię i nie ma na to lekarstwa, a ponadto nie wiadomo dlaczego. Może być to czynnik genetyczny i nic nie poradzisz. Tym bardziej jak wszystkie albo większość parametrów jest dobrych, a tylko ten jeden czy dwa takie kiepskie.
    U nas MACS zrobiło robotę także jest na to sposób :)

    💔 Puste jajo płodowe po PGT-A + PGT-M
    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42%
    🔴 KIR AA, brak 5 implantacyjnych
    🔴 Cytokiny
    🔴 Morfologia plemników 0-1%
    🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    18.01.2023 - punkcja 🐔🥚
    🐣 16 pobrano, 13 dojrzałych -> 11 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ --> czekamy na wyniki PGT-M + PGT-A
    ❄️❄️❄️ zdrowe 🧬

    10.05.2023 transfer (estrofem, cyclogest, agolutin, clexane)
    7 dpt beta 36 -> 13 dpt beta 287,4 -> 15 dpt beta 529 -> 21 dpt beta 1569 😔-> jest malutki pęcherzyk ciążowy w macicy
    29 dpt brak zarodka w pęcherzyku 💔

    🍀 24.04.2024 transfer 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, acard, cyclogest, agolutin)
    4dpt ⏸
    6dpt beta 44,5; progesteron 27
  • MartynaK Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 21 marca 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Mój mąż suplementowal się plus dieta i morfologia nie dość, że się nie poprawiła to jeszcze gorsza była. Za to reszta parametrów np. Ruchliwość się poprawiła, ale z tym problemu akurat nie było.
    Nam w klinice powiedziano, że spora część mężczyzn ma niską morfologię i nie ma na to lekarstwa, a ponadto nie wiadomo dlaczego. Może być to czynnik genetyczny i nic nie poradzisz. Tym bardziej jak wszystkie albo większość parametrów jest dobrych, a tylko ten jeden czy dwa takie kiepskie.
    U nas MACS zrobiło robotę także jest na to sposób :)
    I jak u was sytuacja ? Udało się ?

  • MartynaK Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 21 marca 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Wroc do glownej strony i tam jest cala sekcja "meskie sprawy". Tam Cie dziewczyny pokieruja jak dzialac.

    I absolutnie nie chce Cie straszyc, ale czasem tez z niejasnych przyczyn to komorki jajowe sa slabej jakosci. Mozna miec piekne wyniki, wychodowac bardzo duzo komorek, a potem niestety one sie zle zapladniaja, albo przestaja rozwijac po 3-ej dobie.
    Dziękuję. Zaraz przeszukam męskie sprawy

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1016 1540

    Wysłany: 21 marca 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartynaK wrote:
    I jak u was sytuacja ? Udało się ?
    11 zarodków do 5 doby, ostatecznie 6 blastek najwyższej jakości poszło do mrozenia i badania, tylko 1 z monosomią. Czekamy na pierwszy transfer, miał być wczoraj ale pecherzyk nie pękł...

    M1985 lubi tę wiadomość

    💔 Puste jajo płodowe po PGT-A + PGT-M
    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42%
    🔴 KIR AA, brak 5 implantacyjnych
    🔴 Cytokiny
    🔴 Morfologia plemników 0-1%
    🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    18.01.2023 - punkcja 🐔🥚
    🐣 16 pobrano, 13 dojrzałych -> 11 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ --> czekamy na wyniki PGT-M + PGT-A
    ❄️❄️❄️ zdrowe 🧬

    10.05.2023 transfer (estrofem, cyclogest, agolutin, clexane)
    7 dpt beta 36 -> 13 dpt beta 287,4 -> 15 dpt beta 529 -> 21 dpt beta 1569 😔-> jest malutki pęcherzyk ciążowy w macicy
    29 dpt brak zarodka w pęcherzyku 💔

    🍀 24.04.2024 transfer 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, acard, cyclogest, agolutin)
    4dpt ⏸
    6dpt beta 44,5; progesteron 27
  • M1985 Ekspertka
    Postów: 162 551

    Wysłany: 21 marca 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartynaK wrote:
    Hej. Nie znalazłam takiego wątku więc zrobiłam nowy.
    Jesteśmy po 3 invitro. U mnie jest wszystko ok , jednak partner ma zbyt słabe nasienie. Przy ostatnim długim protokole udalo się wyhodować 10 komórek , jednak tylko dwie się zaplodnily. morfologia była na tyle słaba, że oba transfery się nie udały.
    Mam pytanie do osób z tym samym problemem. Czy macie sposób na poprawę nasienia ? Czy tylko nasienie dawcy wchodzi w grę ? Dajcie znać jeśli ktoś z was zdecydował się na dawce . Jak przekonać do tego partnera ?

    Warto zrobić badanie MSOME, i fragmentacja DNA. Morfologia 0% nie jest wyrokiem. Plemniki 2 klasy są już ok do invitro.

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1016 1540

    Wysłany: 21 marca 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M1985 wrote:
    Warto zrobić badanie MSOME, i fragmentacja DNA. Morfologia 0% nie jest wyrokiem. Plemniki 2 klasy są już ok do invitro.
    I jeszcze kwestia taka, że jak jest niby 0% to na tyle milionów ile tam ich jest zawsze się jakieś znajdą. Nie podadzą wyniku z dokładnością do iluś liczb po przecinku więc się zaokrągla.
    Przy MACS oglądają bardzo dokładnie np. setkę plemników i wśród nich znajdują te bez wad w budowie. U nas było 0% A zarodki sa, więc totalnie nie jest to wyrokiem :)
    MartynaK dziwię się, że Wam tej metody nie zlecono. Tym bardziej przez aż 3 in vitro. U nas pierwsze podejście i od razu lekarz o tym powiedział

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2023, 21:24

    💔 Puste jajo płodowe po PGT-A + PGT-M
    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42%
    🔴 KIR AA, brak 5 implantacyjnych
    🔴 Cytokiny
    🔴 Morfologia plemników 0-1%
    🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    18.01.2023 - punkcja 🐔🥚
    🐣 16 pobrano, 13 dojrzałych -> 11 zapłodnionych
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ --> czekamy na wyniki PGT-M + PGT-A
    ❄️❄️❄️ zdrowe 🧬

    10.05.2023 transfer (estrofem, cyclogest, agolutin, clexane)
    7 dpt beta 36 -> 13 dpt beta 287,4 -> 15 dpt beta 529 -> 21 dpt beta 1569 😔-> jest malutki pęcherzyk ciążowy w macicy
    29 dpt brak zarodka w pęcherzyku 💔

    🍀 24.04.2024 transfer 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, acard, cyclogest, agolutin)
    4dpt ⏸
    6dpt beta 44,5; progesteron 27
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ