X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 2 listopada 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Sylwia, no to zaczynasz od tego co ja :) Ta metoda bezinwazyjna to jest sonoHSG. A jeśli sono zawiedzie to wtedy zdecydowanie co innego, ale co to nie wiem. Ja niedługo mam sono i boję się, że mam tam coś niedrożne. Zobaczymy co pokaże badanie i co dalej zaproponuje Pani Doktor.

    Jeśli nie drożne, to zostaje laparoskopia :) ale głowa do góry. Też chodzę do dr Homy i nie boję się, ufam jej i wiem że wie co robi.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 2 listopada 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    No nie do końca, bo można też próbować udrożnić przez zwykłe HSG. Ale na to chyba bym się nie zdecydowała.

    Raczej jak robia sonoHSG to potem już nie robią zwykłego HSG, ale to moje zdanie. :) a Ty Janess kiedy do lekarki idziesz? ja na własną rękę w 16-17dc wezmę luteinę. By przyspieszyć badania.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 3 listopada 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Wg mnie sono nie wyklucza zwykłego HSG. Z tego co się dowiedziałam to sono jest takim bardzo podstawowym badaniem i raczej pokazuje czy coś się dzieje i tyle. Nie daje możliwości udrożnienia. Ale ja mogę się nie znać :)

    Ja bym tego nie robiła. Możesz sobie tylko zaszkodzić. Przyspieszenie zabiegu o 1-2tyg nie jest warte ryzyka.

    Wykluczać może i nie wyklucza, zależy co się znajdzie przy sonoHSG, bo jak zrosty to napewno tylko laparoskopia. Ale ja też się zbytnio nie znam :) w sumie u gr HOmy też jestem świeżk bo od maja/czerwca :)
    Janess ale ja wógóle moge nie dostać @. Mam tak zjebany organizm że tylko wywołanie mnie ratuje. Nawet po laparo lekarka mówiła że dostane sama, bo błona dwuwarstwowa. I nie dostałam @ sama od siebie.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki Pani DR powiedziala ze jak nie uda sie normalnie sprawdzic na wizycie u niej przez usg to wtedy laparoskopowo ale wolalaby nie bo juz 2 operacjhe w tym roku przeszlam i nie chce znowu zebym miala, a jak zapytalam co bedzie jak jajowod bedzie niedrozny odpowiedziala, ze in vitro....
    takze nie wiem jak to jest co i jak, uwierzylam jej.

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 3 listopada 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Wg mnie sono nie wyklucza zwykłego HSG. Z tego co się dowiedziałam to sono jest takim bardzo podstawowym badaniem i raczej pokazuje czy coś się dzieje i tyle. Nie daje możliwości udrożnienia. Ale ja mogę się nie znać :)

    Ja bym tego nie robiła. Możesz sobie tylko zaszkodzić. Przyspieszenie zabiegu o 1-2tyg nie jest warte ryzyka.
    nie zaszkodzi sobie luteiną. jedyny negatywny skutek to może być zablokowanie owulacji. a jesli faktycznie ma nieregularne okresy, to jeszcze sobie pomoże.

    Bikini31 lubi tę wiadomość

    age.png
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Dziewczynki Pani DR powiedziala ze jak nie uda sie normalnie sprawdzic na wizycie u niej przez usg to wtedy laparoskopowo ale wolalaby nie bo juz 2 operacjhe w tym roku przeszlam i nie chce znowu zebym miala, a jak zapytalam co bedzie jak jajowod bedzie niedrozny odpowiedziala, ze in vitro....
    takze nie wiem jak to jest co i jak, uwierzylam jej.

    kochana mnie to samo powtórzyła, że jeśli będę miała zrosty w macicy i w jajowodach to tylko in vitro...na co miałaś operacje? poważne? ja 20 lat temu miałam wyrostek i zalaną otrzewną, I wiemy już że w jamie otrzewnej sa masywne zrosty wewnątrzotrzewnowe...

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 3 listopada 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    nie zaszkodzi sobie luteiną. jedyny negatywny skutek to może być zablokowanie owulacji. a jesli faktycznie ma nieregularne okresy, to jeszcze sobie pomoże.

    Lipa, mało powiedziane że mam nieregularne @, ja bez luteiny pewnie bym nie dostała :@ :(. Więc nic nie tracę a wiem że mam wtedy 29-30dniowe cykle.

    lipa lubi tę wiadomość

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 3 listopada 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Lipa, mało powiedziane że mam nieregularne @, ja bez luteiny pewnie bym nie dostała :@ :(. Więc nic nie tracę a wiem że mam wtedy 29-30dniowe cykle.

    Ja od dwoch lat praktycznie non stop na dupku albo luteinie. Rozumiem Cie

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    kochana mnie to samo powtórzyła, że jeśli będę miała zrosty w macicy i w jajowodach to tylko in vitro...na co miałaś operacje? poważne? ja 20 lat temu miałam wyrostek i zalaną otrzewną, I wiemy już że w jamie otrzewnej sa masywne zrosty wewnątrzotrzewnowe...


    4 lata temu ciaza pozamaciczna, w tym roku w styczniu ucuniecia guza razem z tarczyca lewym platem i ciesnia, miesiac temu mialam krwotok w jamie otrzewnej ciaza pozamaciczna pekla i usuniety lewy jajowod... a to badanie sprawdzenie droznosci bardzo boli ?? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja po sono czułam się w miarę ok , sam zabieg jak dla mnie nie był bardzo bolesny tak jak pisałam , jedynie uczucie ucisku rozpierania no nie wiem jak to określić ale sekundkę dosłownie no może dwie :) więc wszystko do zniesienia , miesiączki u mnie dużo bardziej bolesne i dokuczliwe , po południu po zabiegu troszkę plamiłam ( wszystko w granicach normy ) i trochę bolała mnie głowa więc przespałam aż do wieczora aczkolwiek nie łączyłabym tego z samym badaniem ...
    Więc naprawdę nie ma się czego bać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2016, 14:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi ! :)

  • MIJA35 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 listopada 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam pytanie czy któraś z Was leczy się w parensie u dr Magonia? Jakie macie wrażenia.
    My się leczymy od pół roku, jak na razie nie możemy narzekać, jestem po laparoskopi i teraz będziemy przygotowywać się do iui. Martwi mnie to że opinie na temat dr i kliniki nie są zbyt przyjemne, bardzo będę wdzięczna na odp.

    Mija
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 4 listopada 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    4 lata temu ciaza pozamaciczna, w tym roku w styczniu ucuniecia guza razem z tarczyca lewym platem i ciesnia, miesiac temu mialam krwotok w jamie otrzewnej ciaza pozamaciczna pekla i usuniety lewy jajowod... a to badanie sprawdzenie droznosci bardzo boli ?? :(

    Nie wiem kochana czy boli bo będę miała pod narkozą. To też masz duże ryzyko zrostów :(

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 4 listopada 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess Ty już po Hsg? Napisz jak było i co lekarka mówiła i co Ci wyszło :) może być na pw

    Bikini31 lubi tę wiadomość

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Mania 123 Koleżanka
    Postów: 59 16

    Wysłany: 5 listopada 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mija ja na chwilę obecną mam bardzo mieszane co do Parensu i dr Magonia. Nie powiem bo raz nam się udało u niego zajść w ciążę przez zwykłe symulacje.niestety ciąża obumarla. Obecnie jesteśmy po 5 iui i dalej ciaxy brak. Wydaje mi się że Parens idzie na ilość a nie na jakość. U wszystkich ten sam schemat zero zlecanych badan, żeby coś potwierdzić lub wykluczyć. Sama szukam po necie i na własną rękę robię badania. Za pochwalna opinia Lipy pojechałam na konsultacje do dr Chrostowskiego do Krakowa. Od razu zlecił badania i przedstawił plan dalszego działania. Zlecił 2 zasadnicze badania,które powiedzą co dalej. Na chwilę obecną trzymam się Krakowa.a co do osoby dr potwierdzam opinie bardzo rzeczowego, posiadającego wielka wiedzę a przede wszystkim bardzo miłego i życzliwego człowieka mającego czas dla pacjenta a nie nerwowego spoglądającego na zegarek

    lipa lubi tę wiadomość

    Mania 123
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 5 listopada 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mania a ten dr Chrostowski to w której klinice przyjmuje?

  • Mania 123 Koleżanka
    Postów: 59 16

    Wysłany: 5 listopada 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artvimed w Krakowie

    Mania 123
  • Mania 123 Koleżanka
    Postów: 59 16

    Wysłany: 5 listopada 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ukrywam że dojazdy są uciążliwe tym bardziej jak się pracuje i trzeba kombinować. Parens jednak na miejscu więc logistycznie łatwiej jest pogodzić to z pracą.

    Mania 123
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 6 listopada 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania ja wcześniej leczyłam się w Novum, więc wyobraź sobie, 4 godz. jazdy w jedną stronę! Miałam dość! Kraków jakby nie było jest o wiele wiele bliżej :)

  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 7 listopada 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakich gin polecacie? Chcę skonsultować wyniki lub zmienic lekarza ( u mnie hormony lekko nieprawidłowe a u m. oligospermia). Słyszałam dużo dobrego o dr Homa, a co z pozostałymi lekarzami bezpośrednio w klinikach?

    Planujemy z M. odbyć też pierwszą wizytę w klinice i również nie mam pojęcia do której się udać. I czy jest możliwość wizyt na nfz, czy tylko prywatnie.

    Będę wdzieczna za info :)/

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ