X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Starając się z heparyną
Odpowiedz

Starając się z heparyną

Oceń ten wątek:
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 30 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny! Przejrzałam cały internet i szukam nadziei wśród Was :). Mam w tym cyklu zastrzyki z heparyny (straszne są) i szukam takich przypadków, w których heparyna pomogła zajść w ciążę. Wiem, że pomaga utrzymać, ale ja zajść nie mogę. Czy to kłucie ma sens?

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 30 listopada 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:42

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Ja miałam w zaleceniach, żeby po @ zacząć brać do spółki z acardem i wstrzymać się jak będzie kolejna @ (na czas krwawienia przerywam). Też się kłuję Neoparinem. Ciekawa jestem czy to pomoże... Mam też duphaston na drugą fazę cyklu.

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 30 listopada 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:42

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 30 listopada 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:50

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 30 listopada 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:50

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:51

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:51

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    Trzcina lubi tę wiadomość

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. 😊 To może ja się wypowiem. 😊

    O dziecko staraliśmy się 2 lata. Niby wszystko okej, niby nic w badaniach, aż w końcu mój ginekolog podczas jednego z badań zapytał mnie skąd mam ogromne sińce na nogach (wielokrotnie zgłaszałam to interniście, ale przyczyny nie znaleziono - taka moja uroda i tyle). Zlecił mi zatem badanie na trombofilie, która wykazała to, co w stopce. Z wywiadu wynikało też, ze mogę być obciążona genetycznie (tata miał rozległy zawał serca). W międzyczasie szłam do usunięcia zębów pod narkozą, więc anestezjolog zlecił mi cały panel krzepnięcia. Potem szybka wizyta u hematologa z całym katalogiem badań. Decyzja była taka, ze mam zacząć się strzykac po ustaniu miesiączki. I w ten oto sposób zaszłam w ciążę.

    Fakt, faktem, ze mogło się na to złożyć wiele innych, różnych czynników, ale dla mnie ta heparyna zrobiła robotę.

    Przy czym u mnie wyszło to nie tylko w badaniach genetycznych, ale również w badaniach z krwi.
    Z takich istotnych rzeczach, o których wiem teraz, a wcześniej uznawałam to za normalne to fakt, ze zawsze miałam skrzepy krwi w trakcie okresu. Odkąd bralam acard, te skrzepy zniknęły (acard zaczęłam brać wcześniej niż heparyne).

    Trzcina, smoothie lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Hej. 😊 To może ja się wypowiem. 😊

    O dziecko staraliśmy się 2 lata. Niby wszystko okej, niby nic w badaniach, aż w końcu mój ginekolog podczas jednego z badań zapytał mnie skąd mam ogromne sińce na nogach (wielokrotnie zgłaszałam to interniście, ale przyczyny nie znaleziono - taka moja uroda i tyle). Zlecił mi zatem badanie na trombofilie, która wykazała to, co w stopce. Z wywiadu wynikało też, ze mogę być obciążona genetycznie (tata miał rozległy zawał serca). W międzyczasie szłam do usunięcia zębów pod narkozą, więc anestezjolog zlecił mi cały panel krzepnięcia. Potem szybka wizyta u hematologa z całym katalogiem badań. Decyzja była taka, ze mam zacząć się strzykac po ustaniu miesiączki. I w ten oto sposób zaszłam w ciążę.

    Fakt, faktem, ze mogło się na to złożyć wiele innych, różnych czynników, ale dla mnie ta heparyna zrobiła robotę.

    Przy czym u mnie wyszło to nie tylko w badaniach genetycznych, ale również w badaniach z krwi.
    Z takich istotnych rzeczach, o których wiem teraz, a wcześniej uznawałam to za normalne to fakt, ze zawsze miałam skrzepy krwi w trakcie okresu. Odkąd bralam acard, te skrzepy zniknęły (acard zaczęłam brać wcześniej niż heparyne).

    Ohh, ile nadziei mi dajesz ❤️❤️❤️. Ja faktycznie @ od lat mam krótkie i ze skrzepami, ale myślałam, że to normalne, bo się błona śluzowa złuszcza i to jakieś jej fragmenty 😅. Bardzo Ci dziękuję za komentarz! Za 11 dni napiszę czy i u mnie zadziałało. Pomyślałam, że ten wątek przyda się w przyszłości takim desperatkom jak ja, które przeczytały cały internet w poszukiwaniu nadziei 😁.

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Ohh, ile nadziei mi dajesz ❤️❤️❤️. Ja faktycznie @ od lat mam krótkie i ze skrzepami, ale myślałam, że to normalne, bo się błona śluzowa złuszcza i to jakieś jej fragmenty 😅. Bardzo Ci dziękuję za komentarz! Za 11 dni napiszę czy i u mnie zadziałało. Pomyślałam, że ten wątek przyda się w przyszłości takim desperatkom jak ja, które przeczytały cały internet w poszukiwaniu nadziei 😁.

    Wiesz.. Jak ja zaczynałam (a wcale to dawno nie było) to jednak też miałam problem, zeby znaleźć kogoś, kto ma podobnie. Jasne. Dziewczyny brały heparyne, ale najczesniej po prostu z powodu poronien albo zapobiegawczo, czy profilaktycznie przy IVF.

    Ja też myslalam, ze taki okres jest normalny, ale jak potem przestałam te skrzepy mieć i zapytałam lekarza to mi powiedział, ze skrzepy mogą się zdarzyc, ale bardzo rzadko, a nie sporo i w prawie każdy dzień - człowiek się uczy całe zycie. Okazuje się, ze to, co nam się wydaje normalne, nie zawsze takie jest 😉 czekam z niecierpliwością.

    Nie bójcie się tych zastrzyków. Dacie radę! Pamiętajcie dla kogo to robicie 🥰

    Trzcina, smoothie lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:52

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Faktycznie, nie rozmawia się przy kawie jak wygląda nasz okres 🙈 i jak teraz sobie przypomnę przed 1 porodem (a młody ma już 9lat) to faktycznie było inaczej... Moja babcia zmarła na zawał serca, a ciocia ma kłopoty z krążeniem i leczy się u naczyniowa... I też nie mogła mieć dzieci... Hmm. Trochę to się zaczyna składać, ale przeczekam ten cykl i się przebadam pod tym kątem. A Wam udało się w pierwszym cyklu z heparyną? Wyobrażam sobie jaka to radość! Serdecznie gratuluję i dziękuję raz jeszcze za Twój komentarz. Bardzo cenny.

    Tak, to był pierwszy cykl z heparyna. Ja go skreślilam, bo mialam problem z wyznaczeniem owulacji, monitoring mi odwołali, mialam kolejne wizyty, badania. Pojechaliśmy z mężem na weekend do Zakopanego i jeszcze tam mowilam mu, ze nic z tego cyklu nie będzie, bo owulacja w 20/21dc u mnie to jakaś dupiata musi być. Jakie było moje zdziwienie, jak wróciłam z gór i ciągle kręciło mi się w głowie 😅 a jak zrobilam test to jeszcze gadalam, ze jakiś głupi i zepsuty pewnie.

    Także chyba w moim przypadku ta heparyna się właśnie przyczyniła do tego. I tak samo jak u Ciebie, dopiero po czasie, nawet do dziś, pewne rzeczy zaczynają się dopiero składać w logiczna całość.

    Dziekuje! Będę tu wpadać, może się na coś przydam. 😊

    Trzcina, smoothie lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się zajść w ciążę! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2021, 13:03

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 681 377

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak teraz czytam o tych skrzepach w czasie miesiączki, ja również mam i myślałam, ze jest to normalne. Co w takim razie powinnam zrobić? Jakie badania?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy którejś z was wyszła mutacja pai1 hetero? Ja ja mam biorę acard, ale on mi nie pomogą w zajściu w ciążę i zastanawiam się czy nie męczyć lekarza o heparyne 🙂

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ