X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Starając się z heparyną
Odpowiedz

Starając się z heparyną

Oceń ten wątek:
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 30 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny! Przejrzałam cały internet i szukam nadziei wśród Was :). Mam w tym cyklu zastrzyki z heparyny (straszne są) i szukam takich przypadków, w których heparyna pomogła zajść w ciążę. Wiem, że pomaga utrzymać, ale ja zajść nie mogę. Czy to kłucie ma sens?

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 30 listopada 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:42

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Ja miałam w zaleceniach, żeby po @ zacząć brać do spółki z acardem i wstrzymać się jak będzie kolejna @ (na czas krwawienia przerywam). Też się kłuję Neoparinem. Ciekawa jestem czy to pomoże... Mam też duphaston na drugą fazę cyklu.

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 30 listopada 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:42

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 30 listopada 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:50

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 30 listopada 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:50

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:51

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    l

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:51

  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 13:43

    Trzcina lubi tę wiadomość

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. 😊 To może ja się wypowiem. 😊

    O dziecko staraliśmy się 2 lata. Niby wszystko okej, niby nic w badaniach, aż w końcu mój ginekolog podczas jednego z badań zapytał mnie skąd mam ogromne sińce na nogach (wielokrotnie zgłaszałam to interniście, ale przyczyny nie znaleziono - taka moja uroda i tyle). Zlecił mi zatem badanie na trombofilie, która wykazała to, co w stopce. Z wywiadu wynikało też, ze mogę być obciążona genetycznie (tata miał rozległy zawał serca). W międzyczasie szłam do usunięcia zębów pod narkozą, więc anestezjolog zlecił mi cały panel krzepnięcia. Potem szybka wizyta u hematologa z całym katalogiem badań. Decyzja była taka, ze mam zacząć się strzykac po ustaniu miesiączki. I w ten oto sposób zaszłam w ciążę.

    Fakt, faktem, ze mogło się na to złożyć wiele innych, różnych czynników, ale dla mnie ta heparyna zrobiła robotę.

    Przy czym u mnie wyszło to nie tylko w badaniach genetycznych, ale również w badaniach z krwi.
    Z takich istotnych rzeczach, o których wiem teraz, a wcześniej uznawałam to za normalne to fakt, ze zawsze miałam skrzepy krwi w trakcie okresu. Odkąd bralam acard, te skrzepy zniknęły (acard zaczęłam brać wcześniej niż heparyne).

    Trzcina, smoothie lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Hej. 😊 To może ja się wypowiem. 😊

    O dziecko staraliśmy się 2 lata. Niby wszystko okej, niby nic w badaniach, aż w końcu mój ginekolog podczas jednego z badań zapytał mnie skąd mam ogromne sińce na nogach (wielokrotnie zgłaszałam to interniście, ale przyczyny nie znaleziono - taka moja uroda i tyle). Zlecił mi zatem badanie na trombofilie, która wykazała to, co w stopce. Z wywiadu wynikało też, ze mogę być obciążona genetycznie (tata miał rozległy zawał serca). W międzyczasie szłam do usunięcia zębów pod narkozą, więc anestezjolog zlecił mi cały panel krzepnięcia. Potem szybka wizyta u hematologa z całym katalogiem badań. Decyzja była taka, ze mam zacząć się strzykac po ustaniu miesiączki. I w ten oto sposób zaszłam w ciążę.

    Fakt, faktem, ze mogło się na to złożyć wiele innych, różnych czynników, ale dla mnie ta heparyna zrobiła robotę.

    Przy czym u mnie wyszło to nie tylko w badaniach genetycznych, ale również w badaniach z krwi.
    Z takich istotnych rzeczach, o których wiem teraz, a wcześniej uznawałam to za normalne to fakt, ze zawsze miałam skrzepy krwi w trakcie okresu. Odkąd bralam acard, te skrzepy zniknęły (acard zaczęłam brać wcześniej niż heparyne).

    Ohh, ile nadziei mi dajesz ❤️❤️❤️. Ja faktycznie @ od lat mam krótkie i ze skrzepami, ale myślałam, że to normalne, bo się błona śluzowa złuszcza i to jakieś jej fragmenty 😅. Bardzo Ci dziękuję za komentarz! Za 11 dni napiszę czy i u mnie zadziałało. Pomyślałam, że ten wątek przyda się w przyszłości takim desperatkom jak ja, które przeczytały cały internet w poszukiwaniu nadziei 😁.

    Księgowa lubi tę wiadomość

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Ohh, ile nadziei mi dajesz ❤️❤️❤️. Ja faktycznie @ od lat mam krótkie i ze skrzepami, ale myślałam, że to normalne, bo się błona śluzowa złuszcza i to jakieś jej fragmenty 😅. Bardzo Ci dziękuję za komentarz! Za 11 dni napiszę czy i u mnie zadziałało. Pomyślałam, że ten wątek przyda się w przyszłości takim desperatkom jak ja, które przeczytały cały internet w poszukiwaniu nadziei 😁.

    Wiesz.. Jak ja zaczynałam (a wcale to dawno nie było) to jednak też miałam problem, zeby znaleźć kogoś, kto ma podobnie. Jasne. Dziewczyny brały heparyne, ale najczesniej po prostu z powodu poronien albo zapobiegawczo, czy profilaktycznie przy IVF.

    Ja też myslalam, ze taki okres jest normalny, ale jak potem przestałam te skrzepy mieć i zapytałam lekarza to mi powiedział, ze skrzepy mogą się zdarzyc, ale bardzo rzadko, a nie sporo i w prawie każdy dzień - człowiek się uczy całe zycie. Okazuje się, ze to, co nam się wydaje normalne, nie zawsze takie jest 😉 czekam z niecierpliwością.

    Nie bójcie się tych zastrzyków. Dacie radę! Pamiętajcie dla kogo to robicie 🥰

    Trzcina, smoothie lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:52

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Faktycznie, nie rozmawia się przy kawie jak wygląda nasz okres 🙈 i jak teraz sobie przypomnę przed 1 porodem (a młody ma już 9lat) to faktycznie było inaczej... Moja babcia zmarła na zawał serca, a ciocia ma kłopoty z krążeniem i leczy się u naczyniowa... I też nie mogła mieć dzieci... Hmm. Trochę to się zaczyna składać, ale przeczekam ten cykl i się przebadam pod tym kątem. A Wam udało się w pierwszym cyklu z heparyną? Wyobrażam sobie jaka to radość! Serdecznie gratuluję i dziękuję raz jeszcze za Twój komentarz. Bardzo cenny.

    Tak, to był pierwszy cykl z heparyna. Ja go skreślilam, bo mialam problem z wyznaczeniem owulacji, monitoring mi odwołali, mialam kolejne wizyty, badania. Pojechaliśmy z mężem na weekend do Zakopanego i jeszcze tam mowilam mu, ze nic z tego cyklu nie będzie, bo owulacja w 20/21dc u mnie to jakaś dupiata musi być. Jakie było moje zdziwienie, jak wróciłam z gór i ciągle kręciło mi się w głowie 😅 a jak zrobilam test to jeszcze gadalam, ze jakiś głupi i zepsuty pewnie.

    Także chyba w moim przypadku ta heparyna się właśnie przyczyniła do tego. I tak samo jak u Ciebie, dopiero po czasie, nawet do dziś, pewne rzeczy zaczynają się dopiero składać w logiczna całość.

    Dziekuje! Będę tu wpadać, może się na coś przydam. 😊

    Trzcina, smoothie lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się zajść w ciążę! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2021, 13:03

    Esperanza05 lubi tę wiadomość

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 682 377

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak teraz czytam o tych skrzepach w czasie miesiączki, ja również mam i myślałam, ze jest to normalne. Co w takim razie powinnam zrobić? Jakie badania?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    5 IVF beta 0 😢

    🙏🙏🙏
  • KoszulkaUlka Autorytet
    Postów: 588 153

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy którejś z was wyszła mutacja pai1 hetero? Ja ja mam biorę acard, ale on mi nie pomogą w zajściu w ciążę i zastanawiam się czy nie męczyć lekarza o heparyne 🙂

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ