X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną starania o drugiego szkraba
Odpowiedz

starania o drugiego szkraba

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam prawie 5 - letniego synka. Od roku staramy się o drugiego malucha. Niestety bez powodzenia. Bardzo chciałbym poznać tu bratnie dusze, które są w podobnej sytuacji co ja. Piszę w tym dziale bo zapisaliśmy się na wstępną wizytę do kliniki niepłodności i po takim czasie starań na pewno nie obejdzie się bez leczenia. To tyle póki co o mnie bo nie chcę nikogo zanudzić :D Dajcie znać dziewczyny jeśli jesteście mniej więcej na tym etapie co ja, na pewno znajdziemy wspólne tematy do pogadania, nie tylko medyczne:D Pozdrawiam serdecznie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wejdz do odpowiednich tematów, na tym forum sa tematy ze wspomaganiem i w tych piszemy, jest dział o staraniach ogolny, wiekowy i tam sie pisze ogolnie :) bo inaczej bedziemy wątki dublowac i zasmiecac. Tez sie lecze w klinice i pisze w klilku tematach -np inseminacja itd.

  • Ginger84 Autorytet
    Postów: 2846 2157

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nemi wrote:
    Cześć, mam prawie 5 - letniego synka. Od roku staramy się o drugiego malucha. Niestety bez powodzenia. Bardzo chciałbym poznać tu bratnie dusze, które są w podobnej sytuacji co ja. Piszę w tym dziale bo zapisaliśmy się na wstępną wizytę do kliniki niepłodności i po takim czasie starań na pewno nie obejdzie się bez leczenia. To tyle póki co o mnie bo nie chcę nikogo zanudzić :D Dajcie znać dziewczyny jeśli jesteście mniej więcej na tym etapie co ja, na pewno znajdziemy wspólne tematy do pogadania, nie tylko medyczne:D Pozdrawiam serdecznie

    Witaj, ja mam 6-letniego synka :) Pierwsza ciąża bez problemu za pierwszym razem nudne 9 mc.. :) od kilku lat staraliśmy się o rodzeństwo.. niestety bez skutku.. okazalo się że mam niedrożne jajowody i w gre wchodzi jedynie in vitro.. i wlasnie na tym watku się udzielam.. Obecnie jestem po trzecim transferze zarodków.. jedno poonienie teraz czekam na testowanie..

    A jak u ciebie wygląda sytuacja? Pierwsza ciąża tez bez problemu? I czy robiliście już jakieś badania w celu wykrycia co może być przyczyną nieudanych prób?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2015, 12:48

    mhsvwn15uuvvbx5t.png
    mhsv6iyefqc96uk2.png

    Aniołek [*] 5 tc 11.2014
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 lutego 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, to bylo srednio mile... Nemi, jest preznie dzialajacy watek dla starajacych sie o rodzenstwo :) prosze link https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/starania-o-rodzenstwo,1725.html jest ich tyle, ze zwyczajnie moglas nie zauwazyc :) powodzenia :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ginger,
    Pewnie tak jak ja myślałaś, że z drugim dzidziusiem pójdzie dokładnie jak z pierwszym:D
    W ciążę zaszłam tak jak Ty w 1. cyklu starań 0_0 czyli zanim w ogóle zdążyłam się zestresować tematem... w trakcie ciąży wyszła u mnie niedoczynność tarczycy - pod koniec 1. trymestru więc mimo iż natychmiast zaczęłam brać leki to miałam już przechlapane do końca bo się zamartwiałam czy dziecku nic nie będzie z tego powodu. Synek na szczęście urodził się jako okaz zdrowia.
    Ale to już historia...
    Teraz po pół roku bezowocnych starań poszłam do gin, która prowadziła moją ciążę i zaproponowała mi dupka - to było gdzieś we wrześniu ub. roku. Chyba dało to efekty bo zobaczyłam w drugim cyklu z dupkiem //, beta z krwi też była pozytywna. Radość trwała krótko bo 10 dni po terminie @ zaczęłam plamić. Moja gin stwierdziła, że była to ciąża biochemiczna i zwiększyła dawkę dupka. Dla mnie to było za mało, więc mój R zrobił badanie nasienia i poszliśmy z wynikiem do urologa. Powiedział, parafrazując, że nie jest ani bardzo źle ani też rewelacyjnie dobrze:/ Co to w ogóle za opinia?
    Podsumowując - bo się już rozgadałam - zapisaliśmy się do kliniki bo chce żeby ktoś się nami porządnie i kompleksowo zajął.
    Mój mały był do tej pory obojętny w tym temacie ale dwa tygodnie temu wrócił z przedszkola i zapytał kiedy "załatwimy" z tatą drugie dziecko, coś mnie aż ścisnęło w dołku z żalu...
    Ginger mocno trzymam kciuki za //. Jak napisałaś DO 3 RAZY SZTUKA.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki śliczne Anatolka nie zwróciłam uwagi na ten wątek. Postaram się dostosować chociaż domyślam się, że dziewczyny tam piszą od miesięcy i znają się na wylot także każda Nowa zadaje oklepane i irytujące dla nich pytania:D

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 20 lutego 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nemi to nie jest tak jak myslisz-no nieraz trzeba przeleciec ze 50 stron(nie idz na łatwizne :P)i juz sie troche dowiedziec ale z zasady raczej kazda odpowie Ci na Twoje nurtujace Cie pytania :) Ja np tez ja Anatolka,bywam na IVF ale takze zdarzaja sie pytania "nie na temat" i jakos nie ma problemu z otrzymaniem odpowiedzi ;)
    Powodzenia :)

    nemi lubi tę wiadomość

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 22 lutego 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja także mam 5 letniego syna i w między czasie 2 poronienia za sobą, od ostatniego poronienia staramy się praktycznie od początku ale nie wychodzi, w między czasie byłam leczona luteiną co strasznie rozregulowało mi organizm, od grudnia zmieniłam gina i od 2 cykli występuje u mnie owulka ale bez powodzenia. od nowego cyklu zaczynam leczenie z clo i zobaczymy co będzie, także jestem pod kontrolą kliniki niepłodności ale to też ze względu na poronienia. trzymam kciuki za Was!

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kaśka13, ja jestem przed pierwszą wizytą w klinice. Nie mogę się doczekać ale też czuję obawę przed diagnozą. Nie wiem czego się spodziewać - pewnie listy badań do wykonania?
    Życzę Ci spełnienia planów :)

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 22 lutego 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja czekam na badanie kariotypu ale to ze względu na poronienia. jeśli chodzi o owulację i tego typu sprawy chwilowo jestem pod kontrolą ginekologa i na razie on zleca badania a przede wszystkim obserwuje cykl. mamy nadzieję, że w marcu nam się powiedzie :) obecnie czekam na @ i wtedy 5 dni z clo i zobaczymy jak tam moje pęcherzyki. a jak u Ciebie wygląda cykl? obserwujesz go u gina czy tylko temperatury? ja odkąd porzuciłam mierzenie czuję się psychicznie lepiej i się nie dołuję, że mi rośnie maleje itd.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, ja odwrotnie niż Ty dopiero od tego cyklu stwierdziłam że zacznę sprawdzać temp. Wcześniej się tym w ogóle nie przejmowałam. Byłam kilka cykli na usg i miałam potwierdzoną owulację. Z resztą co miesiąc mam bóle owulacyjne więc brak owu to chyba nie jest akurat mój problem. Ale tak naprawdę spisuję ten cykl na straty bo przez tyle miesięcy się nie udało więc w tym też nic z tego nie będzie. Dopóki ktoś mnie i mojego R nie przebada to nie ruszymy z miejsca a wizytę mam 10 marca dopiero. Doliczając badania wyniki i kolejne konsultację to pewnie najbliższe 2 cykle mam z głowy.

  • Kaśka13 Koleżanka
    Postów: 90 12

    Wysłany: 23 lutego 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no u nas wina leży po mojej stronie, ale jak nam nie wyjdzie w tym cyklu to mój robi sobie badania.

    02.2010 - synuś <3
    09.2013 - Aniołek 8 tc
    06.2014 - Aniołek 14 tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ