X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Starania przy PCOS
Odpowiedz

Starania przy PCOS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sarenka Autorytet
    Postów: 721 1121

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny z PCOS zachęcam do dyskusji jak w tytule. Jak wyglądają wasze starania: jak długo trwają, czy wam się udało, czym się wspomagacie, jaki rodzaj leczenia proponują lekarze, wasze prywatne przemyślenia w tych kwestiach. Wszystko. Sama mam PCOS, staram się z mężem od lipca 2021 i na razie nic. Na początku przez 2 cykle piłam zioła ojca Sroki. Potem lekarz zalecił przez 3 miesiące brać ovarin (podobno sporo dziewczyn zaszło dzięki temu w ciążę), kończę właśnie 2 opakowanie i szczerze nie zauważyłam jakichś dużych zmian. Sama zastanawiam się co mogłabym zmienić/dodać do diety i suplementów. Jakie są wasze doświadczenia? Dajcie znać. Miło byłoby mieć w 1 miejscu sporo świeżych informacji na ten temat.

    Starania od 2021

    👱‍♀️ 34 lata
    PCOS❌️ MTHFR ❌️ Hormony✅️
    AMH- 12,79 (03.22)🤯
    Zespół antyfosfolipidowy ✅️
    Homocysteina- 18.87 umol/l (01.24) 🤯
    10.07 umol/l (02.24) 😒 11.12 umol/l (03.24)🤬
    Hipoglikemia reaktywna 😵‍💫

    👦 32 lat
    Ciężka postać oligozoospermii- brak możliwości wykonania morfologii😔
    Kariotyp✅️

    Marzec 2022 1 wizyta w klinice
    19/07/22 start stymulacji
    30/07/22 punkcja
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ Blastocyst 🥰
    1.FET 02/09/22 9tc poronienie zatrzymane 💔🖤
    2.FET 22/12/22cb 😭
    3.FET 06/22 ?? 🤞🤞

    Walczę o obniżenie homocysteiny💊💊💊
  • Susanne Autorytet
    Postów: 2574 3487

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sarenka!
    Tu więcej na temat diety/suplementów przy pcos:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/pcos-dieta,22518.html
    Co dou suplementów typu ovarin, trzeba im dać więcej czasu (min 6 miesięcy), ale osobiście uważam, że na rynku są dostępne lepsze suple z inozytolem. Przy pcos zalecana dawka to 4g/dzień.

    🧘‍♀️ “Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain.”



    2/2022 23cs 💔 PJP

    37cs
    21.04 ✨ IUI ✨

    Chłopiec 💙

    age.png
  • Plisia Koleżanka
    Postów: 36 19

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie przy PCOS w ogóle nie było pęcherzyka dominującego i owulacji. Dostaję lamette 2x1 i dzięki temu owulacja występuje ale póki co po 9 miesiącach jeszcze ciąży nie ma. Jestem właśnie po 3 IUI i czekam na wynik w lutym 😉

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1182 1391

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też mam pcos, staramy się od 2018 roku. Jeśli chodzi o samo pcos, to u mnie ten temat szybko udało się "ogarnąć". Po wyregulowaniu hormonów (3-4 miesiące) lekarz przepisał clostylbegyt + ovitrell. Test pozytywny. Niestety okazało się, że to cp. Po tym jak doszłam do siebie dostałam letrozl + ovitrell, niestety znów ta sama historia i cp. Konsekwencją obu cp były niedrożne jajowody, które na szczęście udało się udrożnić. Niestety teraz pojawiły się kolejne problemy, więc walczymy dalej.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Inna Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 marca 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) zagląda ktoś tutaj jeszcze ? :)

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • OvuFriend

    Wysłany: 11 września 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz zdiagnozowane PCOS? Otrzymaj abonament Premium do aplikacji OvuFriend lub darmowy voucher na wybrane badania! 🎁

    Jeśli masz medycznie stwierdzone PCOS potwierdzone jednym z poniższych:
    ➡️diagnozą / opinią lekarską na piśmie,
    ➡️wypisem ze szpitala,
    ➡️USG jajników z opisem,
    ➡️ badaniami laboratoryjnymi.

    … koniecznie odezwij się do nas na [email protected] w tytule wpisując „MAM PCOS”. Odpowiemy jeszcze tego samego dnia i przydzielimy Ci prezent. ❤️

    Ważne: jeśli na wcześniejszych etapach, udostępniłaś nam swoje wyniki badań - zignoruj ten komunikat.

    Czekamy na Wasze wiadomości! 🙂

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ