X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Statystyki beta HCG
Odpowiedz

Statystyki beta HCG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc byłam dziś na USG i okazało się, że pęcherzyk podzielił się na dwa. Są dwa ciałka żółte i dwa mikro zarodki. W życiu nie wymyśliłabym takiego scenariusza. Mam tez zakaz robienia bhcg, bo na tym etapie miarodajne będzie tylko USG, do powtórzenia za około 10 dni. Wszystkie pozostałe parametry są ok (endometrium, kosmówka, szyjka).

    Na koniec mam taką myśl, że powinnyśmy wszystkie uzbroić się w większą cierpliwość, przestać panikować i zaufać lekarzom. I chyba też przestać dawać rady medyczne na forum - ostatnio przeczytałam, że w odpowiedzi na niskie wyniki bety ktoś poradził odstawienie leków, bo nic już z tego nie będzie i dziś myślę, że to bardzo nieodpowiedzialne, bo naprawdę każda z nas jest inna i pewnie mało która ciąża rozwija się książkowo.

    Od dwóch dni miałam najczarniejsze myśli, a teraz może okazać się, że urodzę dwoje dzieci 😮

    miele2012, Altair, daria_92, kwiatkibratki, Baby.baby86, Only.Hope lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale historia 😉 super gratulacje 😊 który to Twój dpt?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2022, 14:39

    ida lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miele2012 wrote:
    Ale historia 😉 super gratulacje 😊 który to Twój dpt?


    dziękuję kochana! 33 dpt

  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 2 października 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, ciekawa historia. Trzymam kciuki za pojawienie sie serc!

    Ja uwazam ze dobrze ze na forum na zadane pytanie dostaje sie odpowiedz.

    Natomiast rozumiem ze czasem czlowiek wcale nie chce informacji o statystyce a podniesienia na duchu. Wtedy o to wlasnie powinien poprosic a nie o opinie .

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 2 października 2022, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa84 wrote:
    Ida, ciekawa historia. Trzymam kciuki za pojawienie sie serc!

    Ja uwazam ze dobrze ze na forum na zadane pytanie dostaje sie odpowiedz.

    Natomiast rozumiem ze czasem czlowiek wcale nie chce informacji o statystyce a podniesienia na duchu. Wtedy o to wlasnie powinien poprosic a nie o opinie .

    Przy czym te odpowiedzi w wielu wypadkach nie są prawdziwymi danymi statystycznymi zebranymi w badaniach. Jeśli ktoś chce szukać statystyk, to w artykułach w recenzowanych czasopismach medycznych, a nie na forum. Kilka miesięcy czy nawet lat spędzonych w internecie z nikogo nie czyni eksperta.

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 2 października 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie ze z jakoscia porad zapewne bywa roznie. Ja herezji nie widzialam.

    Skoro wiedzy nalezy szukac w pismach naukowych to co wchodzimy na to forum i tu pytamy "co myslicie?"
    Bo stad ten watek.

    Rozumiem ze interesuje nas wlasnie opinia kogos kto tu spedzil troche czasu i czytal tu sporo. Czyli nie eksperta a hobbysty.

    A jak nam powie ekspert czyli lekarz zeby nie badac zarodkow genetycznie czy nie badac immunologii to go nie sluchamy :)

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 2 października 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A piszac "w wielu wypadkach" masz na mysli jakis konkretny temat i zwiazane z niem niprawidlowe "rady" forumek?

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Altair Autorytet
    Postów: 750 786

    Wysłany: 2 października 2022, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że chodzi o wymianę opinii i każdy ma prawo do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Jeśli któraś z nas jest przekonana, że zaszła w ciążę, bo na widok czarnego kota spluwa trzy razy przez lewe ramię, to któż zabroni? :) Natomiast słowo statystyka ma konkretne zastosowania i obserwacja iluś tam przypadków na forum nic nie ma wspólnego ze statystyką. To słowo bywa nadużywane w celu pokazania swojej opinii, przekonań, jako czegoś obiektywnego.

    A nieprawidłowe rady z internetu to temat rzeka, ale chyba nie ma co zaśmiecać tego wątku :)

    40 lat, kilka lat starań
    Gyncentrum Ostrawa:
    X 2021 - AZ, CB
    III 2022 - AZ, beta: 8dpt -7,4; 10dpt - 22; 15dpt-279, 17dpt - widoczny pęcherzyk, 21dpt-2594, 26dpt jest <3, badania prenatalne I, II i III trym - ok.
    XI 2022 - Synek już na świecie
  • calistas1 Koleżanka
    Postów: 264 5

    Wysłany: 2 października 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Ankieta jest anonimowa a Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję Ci bardzo serdecznie.

    https://forms.gle/9Z2f2GCsugid9aCp6

  • moniaaaa Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 5 października 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calistas1 wrote:
    Dzień dobry dziewczyny,
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Ankieta jest anonimowa a Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję Ci bardzo serdecznie.

    https://forms.gle/9Z2f2GCsugid9aCp6
    Bardzo proszę :) Powodzenia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2022, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊
    Postanowiłam do Was napisać o wsparcie 🙈3 października miałam pierwszy w życiu transfer 5dniowej blastki 4.1.1 i było podane pół ampułki Ovitrelle.Dziś w piątej dobie weryfikacja B-HCG 19.2 UI/I, estradiol 4037 pg/ml i progesteron 131,20 ng/ml. Moja głowa nie ogarnia,czy ta beta to tylko zastrzyk,czy coś więcej 🙈 lekarz powiedział,że teraz mam nie badać tylko czekać do kolejnej weryfikacji 13 października i,że mam się cieszyć, że w ogóle jakakowiek beta jest po transferze 😅
    Liczę na Wasze informacje kochane,macie na pewno większe doświadczenie ode mnie 😊

  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 8 października 2022, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu az do 13 każe Ci czekac? Jak zbadasz za 2 dni to bedziesz wiedziec czy rośnie. Na tą chwile trudno przesądzic czy to ovitrelle czy Kropek, mam nadzieje że Kropek :)

    Krakowska lubi tę wiadomość

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    Czemu az do 13 każe Ci czekac? Jak zbadasz za 2 dni to bedziesz wiedziec czy rośnie. Na tą chwile trudno przesądzic czy to ovitrelle czy Kropek, mam nadzieje że Kropek :)
    W mojej klinice mam zalecenie weryfikacji w 5 i 10 dniu transferu,stąd kazał czekać do 13go października 🙈 osobiście wydaje mi się wysoki wynik jak na działanie zastrzyku.No cóż pozostaje czekać,tylko cierpliwości brak 🤣

  • moniaaaa Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 8 października 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie połowa zastrzyku utrzymywała się zawsze przez 7 dni. Oczywiście trzymam kciuki !!!!

  • facebook Ekspertka
    Postów: 422 59

    Wysłany: 8 października 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    Ja się dziś cieszyłam bo zobaczyłam na teście druga kreskę. Jestem 2 dni po terminie @ robilam ten sam test w dniu @ i nic nie było. Dziś zrobiłam z 3go moczu. Wyszła lekka kreska czerwona. Nie zastanawiając się dlugo pojechałam na bete wyszła <0.10. Nie wiem czy jest jeszcze jakas szansa :(
    Taka sama kreskę widziałam 2 lata temu gdzie beta wyniosła 17.76

    * 06-09/20 stymulacja clo+ duphaston
    * 10/20 poronienie w 6tc
    * V leiden, mthfr c677T,mthfr a1298C, pai-1
    * droznosc 12/20, 05/21
    *Kir bx (brak -2ds3,2ds4norm,3ds1)
    *01-04/21 - clo + duphaston
    * 07- ... - lametta

    -letrox-bicaps b complex--magnella magnez-polocard-dostinex-
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 8 października 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test ma nizsza wiarygodnosc niz badania krwi.
    Producent pisze tez na ulotce ze intensywnosc kreski o niczym nie swiadczy.

    Natomiast jesli ma Cie to uspokoic to powtorz badania krwi. Mam nadzieje ze to blad labu ale mysle ze szanse na to sa niewielkie :(

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • gosinka Autorytet
    Postów: 644 1064

    Wysłany: 12 października 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    FET blastki 3.1.2 na naturalnym cyklu, 6dpt beta 0,5. Już pozamiatane, prawda? ☹️

    🚺 35 🚹 40
    ▶️27.05.22 start I IVF Invicta - p.długi
    3 🥚- 2 blastki 4.2.2 i 3.1.2
    12.07.22 ET blastka 4.2.2 ❌️ CB
    05.10.22 FET blastka 3.1.2 ❌️ CB
    ▶️07.01.2023 start II IVF Invicta - p.krotki
    6 🥚- 1 blastka 5.2.2 (PGT-A: ❌️)
    ▶️11.05.2023 start III IVF Bocian - p.krótki
    6 🥚 - 0 blastek ❌️
    ▶️ 06.2023 start IV IVF Invicta - p.krótki
    3 🥚 - 2 blastki 5.1.1 (5 doba) i 5.2.3 (6 doba) - PGT-A ✅️
    05.10.2023 FET cykl N 5.1.1 i 5.2.3
    wlew 20g ivig, akupunktura, Accofil, Glucophage XR 1000mg, Clexane 40mg, Estrofem, Luteina
    beta 6dpt-27, 9dpt-165, 12dpt-429, 15dpt-1427, 25 dpt - mamy ❤️
    12+5 USG prenatalne + pappa + Sanco - ryzyka niskie, synek 💙
    20+2 prenatalne - 364g zdrowego dziecka

    preg.png
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 12 października 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczesnie ten test zrobilas. Kurde moze costam sie rozpedza. Ale mala ta wartosc.
    Ja najwczesniej 7dpt robilam sikance. Malo kto robi bety na tym etapie wiec niewiadomo jakie sa :)

  • gosinka Autorytet
    Postów: 644 1064

    Wysłany: 12 października 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa84 wrote:
    Wczesnie ten test zrobilas. Kurde moze costam sie rozpedza. Ale mala ta wartosc.
    Ja najwczesniej 7dpt robilam sikance. Malo kto robi bety na tym etapie wiec niewiadomo jakie sa :)

    Takie miałam zalecenia z kliniki, pierwsza weryfikacja 6dpt, druga i ostatnia 10dpt. Wiecie jak to jest, do ostatniej chwili ma się nadzieję, że coś się zmieni...

    🚺 35 🚹 40
    ▶️27.05.22 start I IVF Invicta - p.długi
    3 🥚- 2 blastki 4.2.2 i 3.1.2
    12.07.22 ET blastka 4.2.2 ❌️ CB
    05.10.22 FET blastka 3.1.2 ❌️ CB
    ▶️07.01.2023 start II IVF Invicta - p.krotki
    6 🥚- 1 blastka 5.2.2 (PGT-A: ❌️)
    ▶️11.05.2023 start III IVF Bocian - p.krótki
    6 🥚 - 0 blastek ❌️
    ▶️ 06.2023 start IV IVF Invicta - p.krótki
    3 🥚 - 2 blastki 5.1.1 (5 doba) i 5.2.3 (6 doba) - PGT-A ✅️
    05.10.2023 FET cykl N 5.1.1 i 5.2.3
    wlew 20g ivig, akupunktura, Accofil, Glucophage XR 1000mg, Clexane 40mg, Estrofem, Luteina
    beta 6dpt-27, 9dpt-165, 12dpt-429, 15dpt-1427, 25 dpt - mamy ❤️
    12+5 USG prenatalne + pappa + Sanco - ryzyka niskie, synek 💙
    20+2 prenatalne - 364g zdrowego dziecka

    preg.png
  • Nowa84 Ekspertka
    Postów: 181 120

    Wysłany: 12 października 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja bym miala nadzieje. 0.5 to nie 0. Moze wlasnie zaskoczyl zarod i stad rosnie. Ale bylaby to pozna implantacja. No nic ,czekajmy :)
    Trzymam kciuki :)

    gosinka lubi tę wiadomość

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ