X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Suplementacja wspomagajaca zajscie w ciaze
Odpowiedz

Suplementacja wspomagajaca zajscie w ciaze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karoooolaaajna. Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 25 lipca 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dokladnie chodzi mi o.inofem. czy ktoras z Was zazywala lub zazywa? Jak efekty? Staram sie juz od 1,5 roku i nic.niby.nie mam pco ale cos jest nie tak. Inofem kupilam na wlasna reke i najpierw probuje sama sobie pomoc. Jesli to nie zda egz to biore sie za komkretne leczenie. Pozdrawiam Was staraczki.

    karolaaajna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Inofem, ale mam za sobą już IN VITRO, także pakiet badań zrobionych, jeszcze trochę przede mną i wydaje mi się, że jeśli 1,5 roku się staracie to musi być jakiś głębszy problem, na który suplement diety nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi ;-) Radzę zbadać tarczycę, bo to będzie pierwsze co ci zleci ginekolog, a poza tym hormony ;-)
    Powodzenia!

  • tanka Ekspertka
    Postów: 136 194

    Wysłany: 26 lipca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inofem, inofolic czy ovarin to suple, które na pewno nie zaszkodzą. Niemniej jednak 1,5roku bezowocnych starań, to juz powód do poważniejszej diagnostyki.

    Suple te mają pomóc nie tylko przy PCO, ale także poprawić jakość komórek jajowych. Ja też je brałam, jako przygotowanie do in vitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 09:50

    starania od 2014 - ciężki czynnik męski
    07.2016 I IVF
    21.07.16 szczęśliwy transfer <3 <3 <3
    b4446b047f.png

  • karoooolaaajna. Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 26 lipca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poł roku temu robiłam badania. tsh mialam 2 wiec bez tragedi. Lekko podwyższona prolaktyna po obciązeniu. Musze teraz zrobić świeże badania na pewno. Na razie nie mieliśmy ciśnienia na dziecko dlatego sie tym nie przejmowałam. Teraz jak przez kolejne 3 miesiące nic nie będzie idziemy sie badać oboje. :) dzięki dziewczyny. A czy któraś z Was miala lepsze wyniki badań hormonalnych po samym inofemie? wiem że nie zaszkodzi ale czy jest w stanie pomóc? ;/

    karolaaajna
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 26 lipca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoooolaaajna. ja biorę inofolic 3 mies i hormony nie uregulowały się. podwyższony testosteron i LH 3x wyższe niż FSH ... Jeszcze nie byłam u gina - wizyta dopiero za miesiąc wiec mały stres jest

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajna powiem Ci, że jak już się zaczniecie badać, to nawet to co jest normą nie jest ok w przypadku starań ;-) Na przykład ja miałam TSH w normie (też ok 2), ale zarówno ginekolog, do której chodziłam wcześniej i moja obecna zarządziły, że przy staraniach muszę zjechać do 1. Ponadto na przykład biorę leki na cukrzycę, chociaż wcale jej nie mam, ale gin uznała, że na coś tam działa i mam brać.
    A poza tym problemem może być równie dobrze nasienie Twojego partnera więc bez badań tak naprawdę ani rusz! ;-)
    Powodzenia!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    karoooolaaajna. ja biorę inofolic 3 mies i hormony nie uregulowały się. podwyższony testosteron i LH 3x wyższe niż FSH ... Jeszcze nie byłam u gina - wizyta dopiero za miesiąc wiec mały stres jest

    A w którym dniu cyklu badałaś? Na pewno będziesz miała problemy z zajściem w ciążę przy takim stosunku LH do FSH, u mnie ten stosunek wynosi prawie 2, a powinien wynosić 1. Ale to już gin zwróci na to uwagę i będzie dobrze ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 15:02

  • karoooolaaajna. Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 26 lipca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    karoooolaaajna. ja biorę inofolic 3 mies i hormony nie uregulowały się. podwyższony testosteron i LH 3x wyższe niż FSH ... Jeszcze nie byłam u gina - wizyta dopiero za miesiąc wiec mały stres jest


    a bierzesz jedną czy dwie saszetki?
    kurcze to dziwna sprawa ze nic nie drgnęło. Ja w czwartek ide na tsh, antytpo i progesteron- to będzie mój 21 dzień cyklu. ile się już starasz?

    karolaaajna
  • karoooolaaajna. Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 26 lipca 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA wrote:
    Karolajna powiem Ci, że jak już się zaczniecie badać, to nawet to co jest normą nie jest ok w przypadku starań ;-) Na przykład ja miałam TSH w normie (też ok 2), ale zarówno ginekolog, do której chodziłam wcześniej i moja obecna zarządziły, że przy staraniach muszę zjechać do 1. Ponadto na przykład biorę leki na cukrzycę, chociaż wcale jej nie mam, ale gin uznała, że na coś tam działa i mam brać.
    A poza tym problemem może być równie dobrze nasienie Twojego partnera więc bez badań tak naprawdę ani rusz! ;-)
    Powodzenia!

    wiem, ale faceta jest cięzko zmusić do pójścia na badania... upierdliwiec. ale obiecal ze pojdzie jak do listopada nie bedzie fasolka. eh. Tak to jest z ttymi hormonami.. tylko dziwi mnie że zachodzą w ciąże dziewczyny z podwyższoną prolaktyna, z podwyższony tsh z pcos. i jak to wszystko wytlumaczyc. Nigdy nie bralam tabletek anty, w miare rozsadnie sie odżywiam i w życiu sie nie spodziewalam że zajście w ciąże może być aż tak cięzkie...

    karolaaajna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mój na szczęście wszystko dzielnie znosi :) jak już będziecie robić badanie nasienia to zróbcie również posiew bo to wam też prędzej czy później zlecą. Tak to już jest z tymi ciążami, że czasem mimo iż nie ma szans to maluch się pojawia a jak niby jest wszystko ok to ciąży nie ma, ale co zrobić? Można walczyć póki są możliwości i ta walka często przynosi efekty co widać zresztą na tym forum ;)
    Karo pamiętaj, że inofem to tylko suplement diety a nie cudowny lek po którym hormony się ustabilizują :) ja biorę ponad rok a w ciąży nadal nie jestem mimo inseminacji , in vitro i tony leków, które na co dzień przyjmuję :)

  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 26 lipca 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karoooolaaajna. wrote:
    a bierzesz jedną czy dwie saszetki?
    kurcze to dziwna sprawa ze nic nie drgnęło. Ja w czwartek ide na tsh, antytpo i progesteron- to będzie mój 21 dzień cyklu. ile się już starasz?


    Jedną, tak gino zalecił ale pewnie zmienie na dwie. Staramy się około roku ( z przerwami bo mąż czasem w delegacje wyjeżdża i nie ma jak ;)). A mi kazał zrobić wszystkie badania 6 dnia cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 16:19

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 26 lipca 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA wrote:
    A w którym dniu cyklu badałaś? Na pewno będziesz miała problemy z zajściem w ciążę przy takim stosunku LH do FSH, u mnie ten stosunek wynosi prawie 2, a powinien wynosić 1. Ale to już gin zwróci na to uwagę i będzie dobrze ;-)


    W 6 tym wszystkie badania. Trochę się zdziwiłam jak gino taki termin wyznaczył. A powiedz mi jak to regulujesz? Ja mam jeszcze do tego podwyższony lekko testosteron. Wczoraj odebrałam wyniki i aż oczy mi z orbit wyszły :)

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • karoooolaaajna. Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 26 lipca 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny piszą że biorą po dwie saszetki dziennie, ze jest to dawka terapeutyczna.

    dzięki MedA za dobre rady. Trzymam kciuki. Moja ciocia 6 lat temu urodzila bliźniaki z in vitro w wieku 43lat (problem był u niej). Dzieciaki są cudowne. Wiem,że mozna. Ważne by walczyć. Damy rade :*

    chyba spokój nas może uratować, wiara i racjonalne działanie. A no i korztystanie z przyjemnoości. Trzymam kciuki! :D

    karolaaajna
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 26 lipca 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja się przerzucam na 2 dziennie. Może dlatego że dość drobna jestem to lekarz zalecił 1 :P. Powodzenia dziewczyny :).

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ