X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Szczepienie na Covid
Odpowiedz

Szczepienie na Covid

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bianka Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 6 maja 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity wrote:
    Tez mnie nurtuje ten temat szczególnie że w mojej pracy jest nacisk na szczepienia. Przy kolejnej wizycie zamierzam zapytać swojego gina o zdanie 🙂
    Gdybyś mogła daj znać co powiedział. Ja zapytam mojego we wtorek, ale chętnie poznam opinie większej liczby lekarzy :)

    Starania od października 2020r. z przerwami.
    Od samego początku starań Clostilbegyt 1 tabl. dziennie, od 2 miesięcy 2 tabl., a mimo to zawsze 1 pęcherzyk.
    😩:
    - niedoczynność tarczycy,
    - wrogi śluz,
    - problemy z owulacją,
    - nieregularne cykle,
    😁:
    - przeciwciał przeciwplemnikowych w krwi brak,
    - jajowody drożne,
    - nasienie męża dobre,

    1.IUI- 16.09.2021- ☹️ (clo + ovitrelle)
    2.IUI- 2.12.2021 🙏🏻 (clo+ovitrelle)
  • alauda Autorytet
    Postów: 2425 1772

    Wysłany: 6 maja 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie jestem w 14tc i moja lekarka powiedziała, że spokojnie mogę się zaszczepić. Doradziła jednak aby poczekać aż minie 20 tydzień.

    Bianka lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 6 maja 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po 2 dawkach, lekarka mi pozwoliła, powiedziała, że teraz raczej jest to na plus... Dla mnie to też plus bo przy moich staraniach już nie wymagają odemnie testów....

    Bianka lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Bianka Koleżanka
    Postów: 42 16

    Wysłany: 6 maja 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Ja obecnie jestem w 14tc i moja lekarka powiedziała, że spokojnie mogę się zaszczepić. Doradziła jednak aby poczekać aż minie 20 tydzień.
    O dzięki za info, ale jednak kurcze, że do 20tc czekać... Ja się zastanawiam, co jeśli bym się zaszczepila i w tym samym miesiącu zaszła w ciążę? Druga dawka wypadnie wtedy na samym początku ciąży, czyli tak jak niby odradzają lekarze. Dlatego nie wiem co robić 🤦🏻‍♀️

    Starania od października 2020r. z przerwami.
    Od samego początku starań Clostilbegyt 1 tabl. dziennie, od 2 miesięcy 2 tabl., a mimo to zawsze 1 pęcherzyk.
    😩:
    - niedoczynność tarczycy,
    - wrogi śluz,
    - problemy z owulacją,
    - nieregularne cykle,
    😁:
    - przeciwciał przeciwplemnikowych w krwi brak,
    - jajowody drożne,
    - nasienie męża dobre,

    1.IUI- 16.09.2021- ☹️ (clo + ovitrelle)
    2.IUI- 2.12.2021 🙏🏻 (clo+ovitrelle)
  • alauda Autorytet
    Postów: 2425 1772

    Wysłany: 6 maja 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka wrote:
    O dzięki za info, ale jednak kurcze, że do 20tc czekać... Ja się zastanawiam, co jeśli bym się zaszczepila i w tym samym miesiącu zaszła w ciążę? Druga dawka wypadnie wtedy na samym początku ciąży, czyli tak jak niby odradzają lekarze. Dlatego nie wiem co robić 🤦🏻‍♀️

    Lekarze ogólnie zalecają szczepienie się dopiero po zakończeniu procesu organogenezy, czyli po 12 tc.
    Ale czytałam na zagranicznych stronach, ze są kobiety, które zaszczepiły się jeszcze nie wiedząc, ze są w ciąży i nie stwierdzono u nich żadnych komplikacji. Dzieci również rozwijają się prawidłowo.

    Dodam jeszcze, ze z tego co wyczytałam i również potwierdziła to moja lekarka, ze jeśli chcę się zaszczepić, to powinnam zdecydować się albo na Pfizera albo Modernę.

    Bianka lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 23 sierpnia 2021, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawy artykuł o kwestii koronawirusa i leczenia medyczną marihuaną:
    https://centrum-mk.pl/czy-marihuana-pomoze-w-walce-z-koronawirusem

    Na pewno nie jest wskazana w ostrej fazie.

    Swoją droga dziewczyny jakie macie podejście do szczepień na koronawirusa? Zaszczepiłyscie sobie czy czekacie na więcej informacji o możliwych powikłaniach poszczepiennych?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2021, 07:40

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja konsultowałam się w sprawie szczepień trzema lekarzami - każdy z nich mówił żeby się szczepić.

    Po pełnym szczepieniu lekarz zalecił odczekanie 2 miesiące przed procedurą IVF.

    MyŚliwa, MDW lubią tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tylko niektórym dziewczynom te odczekanie 2 miesięcy może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

    Na przykład po histeroskopii - zadrapanie endometrium ma właściwości pro-implantacyjne ok 3 miesięcy (3 cykli). Są takie przypadki, że czekanie nie pomaga, stąd też warto zapytać lekarza, który zna historię choroby i któremu ufasz.

  • AnAnna Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój immunolog wręcz nakazał się szczepić. Zalecił Pfizer, gdyż druga dawka mogła być podana po 21 dniach. Johnson dopiero "wchodził". Ogólnie 14 kwietnia miałam pierwszą dawkę, drugą 20 maja (zabrakło szczepionek), punkcję 23 czerwca, a transfer zarodka 28 czerwca. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2021, 21:05

  • Bellakawa Ekspertka
    Postów: 150 127

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie namawiali wszyscy prowadzący mnie lekarze, immunolog, diabetolig, ginekolog i endokrynolog. Pełna strachu o dziecko ale też właśnie z troski o nie zaszczepilam się w ciąży. Pierwsza dawka 31tc, druga 34tc.
    Doskwierał mi tylko ból ręki i lekki jej obrzęk. Mam nadzieję że przekażę synkowi tysiące przeciwciał, bo to że przekażę jest prwne i już naukowo udowodnione.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2021, 21:21

    f2w3dqk3ufds5p3l.png
  • rozalix Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to opinie lekarzy są bardzo rożne. Niektórzy zalecają aby szczepić niektórzy nie. Podobnie jest z kobietami w ciaży.
    Wielu lekarzy namawia kobiety w ciązy do zaszczepienia. Niektórzy jednak uważają, ze szczepienie nie jest jeszcze na tyle sprawdzone, aby ciężarna była w stanie się zaszczepić.

    Moja znajoma jednak jest w trakcie starania sie i jednak postanowiła się zaszczepić. Ciekawa jestem czy medyczna marihuana znajdzie zastosowanie w walce z covid https://centrum-mk.pl/rodzaje-konopi-gatunki-marihuany-kompendium

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2021, 07:09

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem tak, szczepionka na bank ratuje życie, gdybym wiedziała wcześniej, ze po szczepionce moje AMH spadnie do 0 i nie będę reagować na żadne leki do stymulacji to bym się wstrzymała do kiedy nie mam zamrożonych zarodków.

    Co jest denerwujące to, to ze oni nigdzie nie piszą o skutkach ubocznych w stylu: brak owulacji, zmiana cyklu (skrócenie lub wydłużenie) okazjonalne krwawienia, itd. A tu tylko same superlatywy. Dla osoby która podchodzi do in vitro i traci nadzieje z dwoma ukłuciami igły po szczepieniu ( a wcześniej amh bylo ok) to jak strzał w stopę lub gorzej.

    MyŚliwa, Aniaaaa lubią tę wiadomość

  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , to ,że szczepionki mają wpływ na wyniki u kobiet to już wiadomo. Ja się absolutnie nie dam zaszczepić, ale może wiecie czy u waszych partnerów pomieszały sie wyniki po szczepieniu? Niestety mój będzie przymuszony w pracy do zaszczepienia :(

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    Dziewczyny , to ,że szczepionki mają wpływ na wyniki u kobiet to już wiadomo. Ja się absolutnie nie dam zaszczepić, ale może wiecie czy u waszych partnerów pomieszały sie wyniki po szczepieniu? Niestety mój będzie przymuszony w pracy do zaszczepienia :(
    Nie, po szczepieniu wyniki były takie same jak przed bo akurat badaliśmy. Czytałam że covid negatywnie wpływa na nasienie, szczególnie jak ktoś ciężko przechodzi. Mąż bierze suplementy I z miesiąca na miesiąc ma coraz lepsze wyniki więc nie sądzę że szczepionka coś zmieniła. Ale wiadomo każdy organizm reaguje inaczej i nie ma reguły.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możesz napisać czym się szczepił (która firma)

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
  • EwelaKrk86 Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    Dziewczyny , to ,że szczepionki mają wpływ na wyniki u kobiet to już wiadomo. Ja się absolutnie nie dam zaszczepić, ale może wiecie czy u waszych partnerów pomieszały sie wyniki po szczepieniu? Niestety mój będzie przymuszony w pracy do zaszczepienia :(
    U mnie po szczepieniu spadla prolaktyna do normy. Zbijalam bromergonem i dostinexem. U męza przy suplementach tez poprawa. W naszym wypadku szczepienie nie wplynelo na wyniki, oboje po 2 dawkach i ja dodatkowo ozdrowieniec. Szczepieni bylismy Astra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2021, 20:32

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    A możesz napisać czym się szczepił (która firma)
    Johnson

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ