X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną tarczyca - Wyniki
Odpowiedz

tarczyca - Wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 11 września 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, prosilabym o interpretacje moich wyników bardziej doświadczone dziewczyny, wizytę u lekarza mam za dwa tygodnie.

    Wyniki z 3dc:
    TSH 1,60 norma 0.27-4.20
    FT3 3,52 norma 2.04-4.40
    FT4 1.26 norma 0.93-1.71
    LH 10.29
    FSH 5.88
    Prolaktyna 19 norma 4.79-23.30

    Wyniki z 5dc:
    Prolaktyna 28 norma 4.79-23.30
    Anty TPO - <9 IU/ml norma 0.00-34.00

    Czy Anty TPO skoro wynik mieści sie w normach jest ok, bo wyczytalam ze u zdrowego czlowieka w ogole nie powinny te przeciwciała występowac. Oraz czy to normalne ze prolaktyna wzrosla z 19 do 28 w 3 dni?:(

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do aTPO to jest w normie i tu nie ma się do czego przyczepić, może po prostu laboratorium w taki sposób oznacza niski wynik. Natomiast co do prolaktyny to raczej nie pomogę, bo na tym się nie znam, ale może wystąpił jakiś czynnik, który zakłócił wynik? prolaktyna jest na to bardzo wrażliwa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz wysoki stosunek LH:FSH.
    Powyżej 1,6 może świadczyć o PCO.
    Prolaktyna jest wysoka. Warto poobserwować wynik przez kilka cykli.
    Ale 1x w ciągu cyklu wystarczy zbadać. Nie ma sensu tego robić w odstępie 2 dni.
    2-5dc to odpowiedni czas na to badanie.
    Wysoka prolaktyna może być przyczyną bezowulacyjnych cykli.

    Przyjrzałabym się AMH, androstedionowi, testosteronowi, 17-OH-progesteron, bo bardzo często idą w parze przy wysokiej prolaktynie. I te badania również w 2-5dc.

    Ja w przeciągu 5 dni miałam prolaktynę na poziomie 37 -> 28, potem po 3tyg. brania Norprolacu (najłagodniejsze skutki uboczne z lekarstw), prolaktyna spadła do 8. Teraz co miesiąc badam i przez dwa cykle była na poziomie 15-18.

    Przed badaniem trzeba zachować wstrzemięźliwość z <3, nie można stymulować piersi, sutków. Pobudza to hormony i prolaktyna będzie zafałszowana.
    Trzeba się wystrzegać wysiłku, stresu i zmęczenia. Najlepiej wynik robić do 4h od obudzenia się- do godziny 10, gdyż wtedy wyniki są najbardziej wiarygodne.

  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 14 września 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 dziekuje za odpowiedz:-) co do stosunku LH do FSH to faktycznie jest wysoki, gdzies slyszalam ze powinien oscylowac w granicach 1. Choc co do PCO nie mam zadnych typowych objawiw, z obrazu usg Jajnikow tez jest ok. Mozna to jkos zbic? Czy przy takim stosunku zajscie w ciaze bedzie trudne?

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba pilnować hormonów co cykl, bo na podstawie jednego badania nikt żadnej tezy nie postawi. I warto chodzić na monitoringi.
    Jeśli stosunek jest większy niż ta 1, to może nie dochodzić do owulacji, a nawet o tym nie wiesz.
    Ja przez 6 cykli miałam inne problemy, które na razie "tępię".
    A w 7 wyszedł mi prawy jajnik PCO i to też się pokazało po czasie.
    Nie każde badanie da jednolity obraz sytuacji.

    Przy PCO szczególnie ważna jest objętość jajnika, obraz, sprawdzanie progesteronu po owulacji, prolaktyna i ogólnie estradiol, lh, fsh.
    Ale mogło się to przytrafić jednorazowo, że masz taki wynik. Dlatego dobrze przez kilka cykli sobie postanowić, że w porównywalnych dniach będziesz się badać i przynajmniej po 3 cyklach można wyciągnąć jakieś wnioski.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ