X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Paucia Autorytet
    Postów: 1389 1943

    Wysłany: 31 marca 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniusia tak mogło być. Generalnie estradiol bada się w 3-5 dniu cyklu. Wtedy jest najbardziej wiarygodnie :)
    Progesteron jest całkiem oki :)

    Aniusia93 lubi tę wiadomość

    12.2021r - 💒
    11.2022r - początek starań o pierwsze 👶
    03. 2023 - CB 4t 💔
    29.05.2023 - ⏸️ (naturalny cykl) 🙏🍀🤞💕
    30.05.2023 - Beta HCG - 305,8 🙏🍀💖
    6.06.2023 - Beta HCG - 5071,6 🙏🍀💖🌞🤞
    14.06.2023 - Kruszynka z serduszkiem ❤️🙏🍀🤞☀️😍
    07.07.2023 - 3,41 cm maluszka 😍❤️🤞🍀🙏☀️❤️
    20.09.2023 - połówkowe, 451 g chłopczyka, niskie ryzyka ❤️🍀🙏
    17.11.2023 - 3 prenatalne ♥️🤞🍀☀️🥰 1600 g Skarba 🩵♥️
    preg.png[/url]
  • Karol.ina32 Debiutantka
    Postów: 12 9

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 11 dzień po Ovitrelle. Nie wytrzymałam i zrobiłam test. Jest druga kreska i to całkiem wyraźna tylko czy to nie jest jeszcze zastrzyk… https://naforum.zapodaj.net/0f713b91d347.jpg.html

    👩🏻 32
    10.2021 Nowotwór złośliwy tarczycy
    07.2022 Początek starań o dziecko…
  • Paucia Autorytet
    Postów: 1389 1943

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może być jeszcze zastrzyk. Może się utrzymywać do 14 dni. Ja pierwszy test robiłam zwykle 12 dni po i w ostatnim szczęśliwym cyklu był cień cienia,a z następnym dniem coraz ciemniejszy. 13 dnia szłam na betę,a potem po 48 godzinach. Jeśli będzie przyrost - jesteś w ciąży! ❤️ Trzymam kciuki 🤞😁

    12.2021r - 💒
    11.2022r - początek starań o pierwsze 👶
    03. 2023 - CB 4t 💔
    29.05.2023 - ⏸️ (naturalny cykl) 🙏🍀🤞💕
    30.05.2023 - Beta HCG - 305,8 🙏🍀💖
    6.06.2023 - Beta HCG - 5071,6 🙏🍀💖🌞🤞
    14.06.2023 - Kruszynka z serduszkiem ❤️🙏🍀🤞☀️😍
    07.07.2023 - 3,41 cm maluszka 😍❤️🤞🍀🙏☀️❤️
    20.09.2023 - połówkowe, 451 g chłopczyka, niskie ryzyka ❤️🍀🙏
    17.11.2023 - 3 prenatalne ♥️🤞🍀☀️🥰 1600 g Skarba 🩵♥️
    preg.png[/url]
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appa wrote:
    No wlasnie bardzo zastanawiam sie nad IUI. Bo tez szkoda mi czasu. Co prawda zaczelismy dopiero w lutym od lekarza wiec nie ma co sie spodziewac. Ale jestem troche zla ze to tak dlugo trwa. Te suplementy cos pomaga na to nasienie. U nas raczej bedzie ciężko to poprawic bo maz pali ciężko mu rzucic i przez to wszystko ze wyszlo ze to bardziej jego wina jeszcze gorzej mu rzucic.
    Trzeba mieć świadomość że IUI nie daje wielkich szans, statystyki są jakie są, ale lepiej żałować że się spróbowało niż nie robić nic.
    Nam do pierwszej IUI w sumie szło mozolnie bo po drodze miałam ureaplasme, drożność, histeroskopie, podejrzenie cmv.
    Jeśli chodzi o suplementy to każdy jest inny, dziewczyny czasem piszą że pomagają, w naszym przypadku po pierwszych suplementach u innego lekarza była lipa. Nasienie poprawiło się jak mąż zmienił pracę, ma więcej ruchu, odstawił mocne alkohole, zjada dużo orzechów i pije witaminę c. Z paleniem też jest problem, raz rzuca i nie pali, później wraca, ale powroty już są w mniejszym stopniu więc myślę że w końcu się uda rzucić. Teraz stosujemy suplement kolejny, ale to bardziej na moją prośbę niż z zalecenia lekarza, chciałam żeby coś popróbować jeszcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2023, 10:00

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appa wrote:
    Tak wiem tylko lekarz dziwnie stwierdzil ze nie jest zle i zeby suplementowac. Na nastpnej wizycie musze spytac o plan dzialania zebym wiedziala na czym stoje
    A gdzie się leczycie jeśli można zapytać? Historia jak u nas, pierwsze badanie nasienia, wizyta wtedy u urologa w klinice, diagnoza "nie ma tragedii, potrzebny jest tylko jeden" , suplement za 300zl i badanie za 3m-c. Efekt był zerowy 😒

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgos1984 wrote:
    Hej. Testujesz beta 7.04 to dużo pożniej niż 28dc? Ja miałam 18.03 zastrzyk i dzisiaj mamy 30.03 i 29dc....
    Napisz mi proszę ile dni po zastrzyku idziesz na baterie?
    Malgos, przepraszam że dopiero odpisuje, ale trochę było zamieszania. Już tłumaczę, jak pierwsze IUI nie wyszło, beta niska to wizyta w 2dc, stymulacja lametta 3-7dc (zmiana z clo), w 8dc już monitoring, w 9dc Ovi, w 11dc już IUI, w 12dc potwierdzenie że pękł pęcherzyk.
    Datami to wygląda tak, że 1dc to 11.03, więc nie chce być inaczej 07.04 będzie 28dc.
    Dr nie mówi nigdy ile dni po zastrzyku robimy betę, tylko że w dniu planowanej miesiączki. Mimo, że teraz zastrzyk był szybko, dr nie zmienił terminu bety.
    U Ciebie zastrzyk podobnie patrząc na date, z tym że w zupełnie innym dniu cyklu. Mój zastrzyk był wyjątkowo szybko, to chyba przez stymualcjie 🤔
    Robiłaś już betę? 🤞🤞🤞

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Appa Przyjaciółka
    Postów: 116 208

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    A gdzie się leczycie jeśli można zapytać? Historia jak u nas, pierwsze badanie nasienia, wizyta wtedy u urologa w klinice, diagnoza "nie ma tragedii, potrzebny jest tylko jeden" , suplement za 300zl i badanie za 3m-c. Efekt był zerowy 😒

    Zdecydowalismy sie na bocian lodz bo najblizej. Na pierwszej wizycie wszystkie badania. Pozniej w kolejnym droznosc badana i poki co tylko to. Na pierwszej wizycie tez dostalam recepte na zastrzyk zeby sprawdzic czy jedt owulacja. Poki co proby tylko naturalne. Teraz bo droznosci mamy probowac bez zastrzyku. Ale ogolnie czuje ze to akurat nie w tym tkwi problem. Chociaz czekamy jeszcze na wyniki kariotypow.

  • Malgos1984 Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Malgos, przepraszam że dopiero odpisuje, ale trochę było zamieszania. Już tłumaczę, jak pierwsze IUI nie wyszło, beta niska to wizyta w 2dc, stymulacja lametta 3-7dc (zmiana z clo), w 8dc już monitoring, w 9dc Ovi, w 11dc już IUI, w 12dc potwierdzenie że pękł pęcherzyk.
    Datami to wygląda tak, że 1dc to 11.03, więc nie chce być inaczej 07.04 będzie 28dc.
    Dr nie mówi nigdy ile dni po zastrzyku robimy betę, tylko że w dniu planowanej miesiączki. Mimo, że teraz zastrzyk był szybko, dr nie zmienił terminu bety.
    U Ciebie zastrzyk podobnie patrząc na date, z tym że w zupełnie innym dniu cyklu. Mój zastrzyk był wyjątkowo szybko, to chyba przez stymualcjie 🤔
    Robiłaś już betę? 🤞🤞🤞
    Hej. Niestety nie. Chyba pójdę jutro? Dzisiaj zrobiłam zwykły test i wyszedł negatywny. Nie wiem co dalej bo lekarz kazał po 14 dniach od stwierdzenia,że pęcherzyk pękł zrobić test więc wychodzi wtorek.
    Chyba jutro pojadę na betaHCG.

    Jak myślisz?

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgos1984 wrote:
    Hej. Niestety nie. Chyba pójdę jutro? Dzisiaj zrobiłam zwykły test i wyszedł negatywny. Nie wiem co dalej bo lekarz kazał po 14 dniach od stwierdzenia,że pęcherzyk pękł zrobić test więc wychodzi wtorek.
    Chyba jutro pojadę na betaHCG.

    Jak myślisz?
    U mnie lekarz wymaga bety, nie bierze pod uwagę sikańców i chyba zaczynam to rozumieć bo ostatnio często czytam posty typu beta pozytywna więc dlaczego kolejny test negatywny 🤔
    I po sobie wiem też, że zawsze jest ta nadzieja po tym sikańcu, a po becie to już sprawa jest jasna. Więc rób bete, trzymam kciuki ✊✊✊ nie ma się co zamęczać gdybaniem, trzeba iść do przodu 💪✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2023, 08:10

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appa wrote:
    Zdecydowalismy sie na bocian lodz bo najblizej. Na pierwszej wizycie wszystkie badania. Pozniej w kolejnym droznosc badana i poki co tylko to. Na pierwszej wizycie tez dostalam recepte na zastrzyk zeby sprawdzic czy jedt owulacja. Poki co proby tylko naturalne. Teraz bo droznosci mamy probowac bez zastrzyku. Ale ogolnie czuje ze to akurat nie w tym tkwi problem. Chociaz czekamy jeszcze na wyniki kariotypow.
    Rozumiem, u mnie też niby wszystko wyregulowane, ale nasienie jest jakie jest i myślę, że to w tym problem... ale też pewności nie mam, mogłabym zrobić jeszcze x badań i pewnie coś by wyszło. My mieliśmy 3x podchodzić do IUI, ale jesteśmy po drugim i jeśli teraz wynik będzie do kitu to idziemy o krok dalej 💪

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Appa Przyjaciółka
    Postów: 116 208

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Rozumiem, u mnie też niby wszystko wyregulowane, ale nasienie jest jakie jest i myślę, że to w tym problem... ale też pewności nie mam, mogłabym zrobić jeszcze x badań i pewnie coś by wyszło. My mieliśmy 3x podchodzić do IUI, ale jesteśmy po drugim i jeśli teraz wynik będzie do kitu to idziemy o krok dalej 💪


    Jesli moge spytac myslicie do nasieniu od dawcy? Ja chyba bym wolala tak niz podchodzic do in vitro.
    Co smieszne ja glupia myslalam przed wszystkimi badaniami, ze to mezczyzne latwiej wyleczyc

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appa wrote:
    Jesli moge spytac myslicie do nasieniu od dawcy? Ja chyba bym wolala tak niz podchodzic do in vitro.
    Co smieszne ja glupia myslalam przed wszystkimi badaniami, ze to mezczyzne latwiej wyleczyc

    Nie, na tą chwilę nie ma takiej opcji. Nie bierzemy pod uwagę dawcy. Z takim nasieniem spokojnie będziemy podchodzić do in vitro, są takie metody selekcji, że znajdą się plemniki.
    Pamiętaj proszę, że nawet z nasieniem dawcy, które jest teoretycznie dobrej jakości nadal skuteczność IUI jest na bardzo niskim poziomie.
    Ja myślałam jak nasienie było do kitu, że będą męża leczyć i badać. Jakże się pomyliłam, większość badań była jednak u mnie... Ja na każdej wizycie USG itp on sobie siedzi, nic mu nie grozi 😉 śmieje się zawsze na wizytach, że jak to jest, że tylko mnie torturują 😆

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Appa Przyjaciółka
    Postów: 116 208

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Nie, na tą chwilę nie ma takiej opcji. Nie bierzemy pod uwagę dawcy. Z takim nasieniem spokojnie będziemy podchodzić do in vitro, są takie metody selekcji, że znajdą się plemniki.
    Pamiętaj proszę, że nawet z nasieniem dawcy, które jest teoretycznie dobrej jakości nadal skuteczność IUI jest na bardzo niskim poziomie.
    Ja myślałam jak nasienie było do kitu, że będą męża leczyć i badać. Jakże się pomyliłam, większość badań była jednak u mnie... Ja na każdej wizycie USG itp on sobie siedzi, nic mu nie grozi 😉 śmieje się zawsze na wizytach, że jak to jest, że tylko mnie torturują 😆


    Dziekuje ja rozniez do tej pory nie zdawalam sobie sprawy, ze nasienie tak ciezko sie leczy. Dokladnie kobieta zawsze ma przechlapane. Z jednej strony nie chce tracic czasu na leczenie ale ja in vitro poprostu sie boje. Moze musze sie doksztalcic jeszcze. 🤣

  • Karol.ina32 Debiutantka
    Postów: 12 9

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paucia wrote:
    To może być jeszcze zastrzyk. Może się utrzymywać do 14 dni. Ja pierwszy test robiłam zwykle 12 dni po i w ostatnim szczęśliwym cyklu był cień cienia,a z następnym dniem coraz ciemniejszy. 13 dnia szłam na betę,a potem po 48 godzinach. Jeśli będzie przyrost - jesteś w ciąży! ❤️ Trzymam kciuki 🤞😁

    Dziś znów testowałam, wydaje mi się, że kreseczka jest ciemniejsza niż wczoraj🤔 https://zapodaj.net/da368a49f1d9e.jpg.html

    👩🏻 32
    10.2021 Nowotwór złośliwy tarczycy
    07.2022 Początek starań o dziecko…
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appa wrote:
    Dziekuje ja rozniez do tej pory nie zdawalam sobie sprawy, ze nasienie tak ciezko sie leczy. Dokladnie kobieta zawsze ma przechlapane. Z jednej strony nie chce tracic czasu na leczenie ale ja in vitro poprostu sie boje. Moze musze sie doksztalcic jeszcze. 🤣
    Stres i strach jest zawsze, ja to teraz mówię że przez całe życie się tyle nie badałam co w ostatni rok. I przeszłam przez różne badania o których kiedyś myślałam, że są straszne i nie dam rady. Z jednej strony leczenie się ciągnie, ale z drugiej to jest właśnie czas na poukładanie sobie tego w głowie i krok po kroku jest łatwiej to ogarnąć. Gdyby to działo się nie w rok a w miesiąc to każdy by wysiadł... 🙃

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karol.ina32 wrote:
    Dziś znów testowałam, wydaje mi się, że kreseczka jest ciemniejsza niż wczoraj🤔 https://zapodaj.net/da368a49f1d9e.jpg.html
    Nic ci się nie wydaje, jest ciemniejsza ✊

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Bezsilna;( Przyjaciółka
    Postów: 103 28

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny;)
    25marca kolo 13.00 miałam podany zastrzyk ovitrelle lekarz kazał zrobić betę 10 dni od zastrzyku i do końca nie dopytalam myślicie że jutro mogę już lecieć ?;) Liczas od 25 jutro wychodzi 10 dzien

  • Appa Przyjaciółka
    Postów: 116 208

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaBe wrote:
    Stres i strach jest zawsze, ja to teraz mówię że przez całe życie się tyle nie badałam co w ostatni rok. I przeszłam przez różne badania o których kiedyś myślałam, że są straszne i nie dam rady. Z jednej strony leczenie się ciągnie, ale z drugiej to jest właśnie czas na poukładanie sobie tego w głowie i krok po kroku jest łatwiej to ogarnąć. Gdyby to działo się nie w rok a w miesiąc to każdy by wysiadł... 🙃


    Jesli masz chwilke mam jeszcze kilka pytan😀

    Jakie sa badania przed przystapieniem do IUI i koszty tego. Wiadomo tak mniej wiecej. I jesli moge wiedziec mniej wiecej po jakim od rozpoczecia leczenie zdecydowaliscie sie na IUI. Czy sam lekarz zadecydowal czy to wy zasugerowaliście?

    Przepraszam z gory za moja wścibskość ale nie mam w ogole z kim na ten temat pogadac.

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezsilna;( wrote:
    Cześć dziewczyny;)
    25marca kolo 13.00 miałam podany zastrzyk ovitrelle lekarz kazał zrobić betę 10 dni od zastrzyku i do końca nie dopytalam myślicie że jutro mogę już lecieć ?;) Liczas od 25 jutro wychodzi 10 dzien
    Mój był 19.03 o 22:00, dr każe robić betę w dniu spodziewanej miesiączki więc jeszcze czekam, ale skoro Twój lekarz zaleca po 10 dniach to leć, z tym że ja bym nie liczyła dnia zastrzyku 🙃

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 2 kwietnia 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Appa wrote:
    Jesli masz chwilke mam jeszcze kilka pytan😀

    Jakie sa badania przed przystapieniem do IUI i koszty tego. Wiadomo tak mniej wiecej. I jesli moge wiedziec mniej wiecej po jakim od rozpoczecia leczenie zdecydowaliscie sie na IUI. Czy sam lekarz zadecydowal czy to wy zasugerowaliście?

    Przepraszam z gory za moja wścibskość ale nie mam w ogole z kim na ten temat pogadac.
    Pytaj ile potrzebujesz, też zawsze tutaj dopytuje dziewczyn o zdanie. Zawsze odpisze tylko nie zawsze dam radę zrobić to szybko 🙃

    Po tym naszym "nie ma tragedii" parę lat czekaliśmy na cud co jakiś czas wracając do suplementów. W końcu postanowiłam pójść do ginekologa na rutynowe badania, ale że właściwie nie miałam wtedy swojego lekarza to poszłam do pani dr polecanej u mnie w mieście. Ona mało co zrobiła badań, ale z wyników nasienia stwierdziła że nie ma o czym rozmawiać bo nie mamy nasienia. Tak nam to dało w mordę że od razu zadzwoniliśmy umówić wizytę w klinice leczenia niepłodności i tak oto rok temu zaczęliśmy leczenie.
    Widząc wstępne wyniki, lekarz zlecił ponowne badania nasienia, drożność i jeszcze wyszło że mam polipy i dlatego zrobiliśmy histeroskopie. Wtedy dał nam wybór iui czy in vitro. Mając na uwadze że już wtedy byliśmy blisko 6 lat po ślubie wiedzieliśmy że nie ma na co czekać i od razu do IUI, ale chyba bardziej po to żeby nie żałować że nie było próby...z tyłu głowy juz wtedy było in vitro.
    Badania męża to z nasienia seminogram, dna, chromatyna; konsultacja z usg u urologa; z krwi moroflogia, tsh, krzywa cukrowa, wirusy typu cmv, HIV, różyczka, toxoplazmoza, grupa krwi. U mnie cytologia, wymazy na bakterie i grzyby, chlamydia, mycoplasma, ureapladma, drożność, cd138 przy histeroskopi; z krwi to co u męża plus amh, sód, potas, wit d, prolaktyna, USG piersi.
    Na stronie kliniki zwykle podają wymagane i opcjonalne badania, trzeba też zwrócić uwagę na czas ich ważności, bo mają różne.
    Jeśli chodzi o koszt iui to 750zl plus 150zl za monitoring, u mnie raz były 4, a raz 3. Plus koszty leków do ew stymualcji ok. 50zl, zastrzyk 150zl. Jesli coś wyjdzie źle z badań to koszty jeszcze tak jak u mnie leku na tarczyce, na prolaktynę, Wit d. I po IUI jeszcze ok 30zl duphaston.
    Badania to temat rzeka, w moim przypadku koszty się rozłożyły na rok, wynikało to z tego że niektóre robi się w określonym dniu cyklu, z tego że miałam ureaplasme i leczenie trwało prawie 2 msc, poderzenie cmv. I wiadomo jeśli coś wyjdzie źle to koszt rośnie...dodatkowa wizyta, leki i ponowne badanie.
    Przed IUI jest zawsze kwalifikacja, wtedy lekarz patrzy na te wymagane wyniki i podejmuje decyzje. Pierwszej kwalifikacji do IUI nie przeszliśmy z powodu cmv.

    Ufff chyba w miarę jasno napisałam.

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
‹‹ 321 322 323 324 325 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ