X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 6 lutego 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemka dziewczęta. Chciałam napisać,że do tej chwili nadal nie mam kontaktu z ginekologiem. Tak więc mogę napisać,że dumna z siebie jestem bo współżylam sobie z mężem. I nie będę miała wyrzutów sumienia w tym cyklu. Ze mogłam a ginekolog nie kazał i miałam grzecznie czekac na zabieg a zabiegu nie było. Nawet jeśli znowu mi się nie uda,to i tak wiem że się starałam. A nie bezczynnie siedziałam. Teraz jestem w okresie płodnym i działam od weekendu do weekendu. No i czas pokaże. Niby ok 21lutego mam dostać,więc nie będę się spinac, zupełnie. Co ma być to będzie. Ściskam mocno i do przodu <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2018, 17:55

    Ewus85, oligi, MariaM lubią tę wiadomość

  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 6 lutego 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    MariaM powodzenia! Mi moja lekarka, po wizycie w bielskim Gyncetrum (byłam mega rozczarowana, pisałam już o tym) wspomniała właśnie o Ostrawie. Ale decyzja jest taka, że idę w czwartek na hsg, potem skonsultuję wynik z moją ginekolog i pomyślę co dalej.
    Dziewczyny, a jak to jest z inseminacją? W sensie - kiedy lekarze na nią kierują, na jakiej podstawie i jak się to odbywa? Wiem, że mogę wyguglać ;) Ale wolę od Was usłyszeć, może któraś będzie chciała się podzielić wiedzą w tym temacie.
    Kiwona, jutro będę po pierwszej IUI więc wszystko ładnie opiszę. Wskazania m.in. słabe nasienie, niepłodność idiopatyczna.. to u nas.

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 6 lutego 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oligi wrote:
    Kasia , Ewa , Marysia nawet na ulotce napisane ze mozna od 3 d ia cyklu ale jak juz powiedziala ze cykl stracony na CLO to nie bede sie sprzeczac z lekarzem i odpuszcze branie CLO w tym cyklu.
    Tak wiec jedziemy naturalnie tylko ze zwiekszona dawka Metforminy i zobaczymy !
    Rano bylam zalamana ale poszlam na fitness i dostalam w kosc i juz mi przeszlo:)
    W nastepnym cyklu styluacja a w tym monitoring 7,9 i 14 lutego wiec dam znac jak bede po poerwszym monitoringu!
    A jak u Was dziewczyny?
    MariaM trzymam kciuki ! Aby sie udalo!!!:)

    Dzięki Oligi :) :) :).. wczoraj pół godz przymierzałam się do zrobienia zastrzyku, bo igieł boje się jak ognia.. Ale pociąg ruszył, jutro pierwsze IUI .. do boju :)

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 7 lutego 2018, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, mam być jutro na czczo na hsg a zapomniałam zapytać, co z lwkami. Biorę z rana na czczo euthyrox. Odpuścić?

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 7 lutego 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Dziewczynki, mam być jutro na czczo na hsg a zapomniałam zapytać, co z lwkami. Biorę z rana na czczo euthyrox. Odpuścić?

    Leki chyba możesz normalnie przyjmować. Na czczo przed hsg, bo po kontraście zdarza się wymiotować :) Ja byłam na czczo ale i tak zrobiłam małe cyrki :P
    Powodzenia jutro Kiwona :*

    Ja siedzę jak na szpilkach w klinice i czekam na IUI, nasienie pobrane 2 godz temu..
    Może jakiś szalony plemnik dorwie jajeczko wreszcie :-D

    oska_m, Kiwona, Ewus85 lubią tę wiadomość

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 7 lutego 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaM dziękuję :) Trochę się stresuję...
    No i trzymam kciuki!

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 7 lutego 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona, gdzie to będziesz miała robione, szpital, klinika?
    Nie stresuj :) Wszystko będzie dobrze, samo badanie trwa kilka minut, a czytałam tutaj, że wielu kobietom pomogło:)

    Opowiem Wam "w wielkim skrócie" o mojej dzisiejszej pierwszej w życiu IUI.
    W drodze do kliniki się pokłóciliśmy, bo ślisko, zimno, za szybko i w rękawiczkach, które nie nadają się do prowadzenia samochodu jechałam.. Koń by się uśmiał, taki ten mój chłop był zestresowany..
    Nasienie oddane o 9:30, o 11:30 zaprosił mnie lekarz do gabinetu - generalnie wyglądał jak sprzedawca w piekarni - sweterek, dzinsy, po co mu fartuch :) Nie za bardzo go rozumiałam, bo to Czech był ale twierdził, że żołnierzyki super - a to nowość akurat. Jutro jak będzie mój lekarz dokładnie wypytam go o wszystkie parametry :)
    Wskoczyłam na fotelik, najpierw usg dowcipnie - pęcherzyk na lewym urósł do 21,2mm!! i zaczynał pękać - widać było elegancko jasną poświatę na górnym konturze pęcherza - zobaczymy jutro co będzie przy drugim IUI.
    Wprowadził gumowy czy jakiś tam wężyk, 5 sek i gotowe. Samo podanie średnio przyjemne, nie powiedziałabym, ze bezbolesne zupełnie. W odczuciu coś na kształt badania cytologicznego - czyli średnio :P 20 min posiedzieliśmy w poczekalni potem i do domu.
    Pierwsza wizyta w toalecie trochę mnie zmartwiła - pojawiło się nieco krwi i skrzepik - przypuszczam, ze po inseminacji, ale potem juz ok, czyściutko.
    Także jutro druga IUI i czekamy czy jakiś cud się wydarzy.
    Swoją drogą wczoraj zamówiłam 30 testó owulacyjnych i 20 ciążowych na allegro - hehe.. powrót do przeszłości??!! :)

    basiunia174, Ewus85 lubią tę wiadomość

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaM to teraz czekamy na wieści, oby dobre :)
    Ja mam hsg w szpitalu. To będzie 12 dc a wczoraj jeszcze plamilam. Jednak dobrze, że nie zapisałam się na poniedziałek!
    Co tam, jak tam u Was?

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 7 lutego 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaM 3mam kciuki!

    Kiwona daj znać jak badanie :)

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 8 lutego 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, wieści prosto ze szpitalnej kozetki (łóżek brak). Darlam sie przy badaniu bardzo:/ Myślałam że mnie rozerwie :/ Nie mam jeszcze wyników, ale lekarz mówił, że lewy drożny a prawy byl zablokowany, ale w koncu kontrast przeszedł. Czyli że ok :) Leżę teraz i odpoczywam, boli mnie głowa i trochę brzuch. Myślicie, że wieczorem mogę już seksować? To mój 11 dc chociaż jeszcze wczoraj myślałam, że 12 ;) .

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Ania P. :) Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 8 lutego 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was serdecznie dziewczyny!
    Staramy się z mężem już 2,5 roku o dzieciątko. Mam PCOS,HSG wyszło ok, ale wykryto u mnie dwurożną macicę. W związku z brakiem owulacji musiałam mieć stymulację hormonalną. Pierwsze dwa cykle na Clo nieudane, następnie cykl z Lamettą (musieliśmy odpuścić mimo 2!! pęcherzyków, ponieważ miałam zapalenie zęba). Ten cykl na Lamettcie zaskoczył! W 11dc pęcherzyk 20mm, dostałam zastrzyk Ovitrelle. Zrobiłam test apteczny w 7 dniu po zastrzyku -ujemny, w 10 dniu ujemny, 12dniu ujemny... jakoś straciłam nadzieję. W 14 dniu (wczoraj) ostatni dzień z duphastonem, więc musiałam sprawdzić HCG żeby ewentualnie dalej brać progesteron. Popołudniu test i po raz pierwszy w historii słaba kreska. Mimo śnieżycy pobiegłam do apteki po drugi test, również słabo dodatni. Więc samochód i w drogę do szpitala. HCG bardzo miłe panie z laboru zrobiły mi w godzinę... wartość 31,74 :D Jutro (16 dzień po zastrzyku)idę na powtórkę, bardzo się boję, ale wierzę, że wzrost będzie odpowiedni. Nawet gdyby coś było nie tak to już wiem, że jest jakiś postęp!! Pozdrawiam!!

    oska_m, basiunia174, Ewus85, OlinkaO, oligi lubią tę wiadomość

  • Ania P. :) Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 8 lutego 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem od razu po HSG rozpoczęliśmy starania

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 8 lutego 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem jakieś 9 godzin po badaniu. Boli mnie brzuch jak przy ciężkiej @ :(
    EDIT: wieczorem ból nie do zniesienia, więc zaaplikowałam sobie no-spę i 2 ibupromy, teraz siedzę w pracy i już jest lepiej, ale chyba mogłam wziąć jednak wolne na ten dzień, jestem zmęczona bólem. Udało się przed tym największym atakiem bólu poseksować :P Więc spoko :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2018, 13:04

    oligi lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Marzena782 Autorytet
    Postów: 529 447

    Wysłany: 9 lutego 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) niewiem czy Mnie jeszcze Pamiętacie ? Pozwoliliście mi zaglądać do was :) czasem was podczytuje :)
    Chce byście wiedziały ze jestem z wami wszystkimi duchem :) i za wszystkie trzymam kciuki :) życzę wam dużo dużo szczęścia i owocnych owoców :) takim jakim cieszę się ja :)

    U mnie wszystko w porządku :) uczę się co rusz nowych dolegliwości :) okruszek rośnie :)
    Pozdrawiam i ściskam was BARDZO BARDZO MOCNO M.

    basiunia174, Ewus85, oligi, OlinkaO lubią tę wiadomość

    4,5 roku starań
    Pcos ,Pierwsza Owulacja i Udana! 16tydz. Ciąży !
    w4sqflw12tdr9ahl.png


  • Marzena782 Autorytet
    Postów: 529 447

    Wysłany: 11 lutego 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , czy naprawdę już Nikt tu z was nie zagłada ?:(( Ehh Odezwijcie się , tęsknie .

    basiunia174 lubi tę wiadomość

    4,5 roku starań
    Pcos ,Pierwsza Owulacja i Udana! 16tydz. Ciąży !
    w4sqflw12tdr9ahl.png


  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 11 lutego 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena u mnie narazie nic się nie dzieje wiec tylko sobie czytam

    endometrioza
  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 11 lutego 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Was dziewczyny?

    endometrioza
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 11 lutego 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kłucia i pobolewanie podbrzusza po hsg i okołoowulacyjne. W środę mam gin, więc może coś nowego mi powie.
    Wkurzam się, bo niskie libido mojego partnera nie pomaga w staraniach a zmuszanie się jest bez sensu. Może to już nie ten wiek, a może sam fakt starania jest paraliżujący, nie wiem. Smutne to.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 12 lutego 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona rozumiem Cię.. u nas też co jakis czas pojawiaja sie nerwy... ja proby rozpoczelam juz w niedziele.. jutro mam wizytę u gin.. oby były pęcherzyki

  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 13 lutego 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam wizytę u gina. Pierwszą po poronieniu i zabiegu, więc mam nadzieję że da zielone światło do działania. Dzisiaj dość mocno boli mnie podbrzusze, oby to był dobry objaw - rosnących pęcherzyków...

    basiunia174 lubi tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ