X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • aga94 Ekspertka
    Postów: 195 108

    Wysłany: 2 lutego 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wrześniu miałam, czyli tak dawno i nie dawno :)

    Agnieszka1993 lubi tę wiadomość

    p19uyx8dljo0zhvp.png

    Starania od lipca 2017.
    11.12.2017 - pierwsza IUI na cyklu stymulowanym - cb
    01.02.2018 - HCG 8748,4 mlU - naturalny cud / 03.02.2018 - HCG 11482,1 mlU / 05.02 - <3 110/min
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 2 lutego 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy miałyście lewatywę przed hsg?

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • aga94 Ekspertka
    Postów: 195 108

    Wysłany: 2 lutego 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie miałam, myślę że nie ma takiej potrzeby

    p19uyx8dljo0zhvp.png

    Starania od lipca 2017.
    11.12.2017 - pierwsza IUI na cyklu stymulowanym - cb
    01.02.2018 - HCG 8748,4 mlU - naturalny cud / 03.02.2018 - HCG 11482,1 mlU / 05.02 - <3 110/min
  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 3 lutego 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 1-go dostalam @ i czekam do 5-go lutego i biore poerwszy raz pd dwoch lat CLO i Metformax 2x850mg - czyli zwiekszono mo dawke z raz dziennie 1000 mg .
    Czy ktoras brala taka mieszanke? Dodatkowo biore 1/4 tab dostinexu raz w tygodniu

    oligi
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 3 lutego 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja niestety od wczoraj nie mogę dodzwonić się do mojego ginekologa :/ i nie wiem co robić?! Mam dziką ochotę na przytulanki,ale lekarz powiedział,że mamy się wstrzymać przed zabiegiem :/ Dzisiaj ma 10dc, a niby do 10dc można zrobić zabieg. Więc ogólnie jestem w kropce :/ Co robić? Jutro na zabieg napewno nie pojadę, w poniedziałek pewnie też, a to będzie 12dc. Nie wiem :/ już teraz mam małe wyrzuty sumienia,że zbliżam się do dni płodnych a nie próbujemy :/ co radzicie? <3

  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 3 lutego 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm. Dominika, ja bym chyba teraz normalnie próbowała. Nie masz gwarancji, że na zabieg się jeszcze załapiesz w tym cyklu. Mi nikt nie zabronił seksu przed hsg. Nie wiem, ja bym sobie pozwoliła na seks :D Ale może jest ktos madrzejszyw tych sprawach ode mnie i się wypowie... Ściskam

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 4 lutego 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja miałam robione HSG to nie zalecano w tym cyklu starań o dziecko ze względu na napromieniowanie rentgenowskie które jest zastosowane podczas badania. Mogłoby one być szkodliwe dla płodu.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 4 lutego 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi mysle ze soe staraj normalnie bo widac ze nie bedziesz miala badania w tym cyklu!
    Do dziela!!!:)

    oligi
  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 5 lutego 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem zalamana ....
    Zamiast dzis wziac CLO ( 5 dzien cyklu) to wzielam go wczoraj!!! Bylam pewna ze wczoraj byl 5 luty a ja pierwszego lutego dostalam @...
    Lekarka napisala mi ze cykl stracony i nic wiecej... nie wiem czy mam przerwac kuracje i nie brac pozostalych 4 tabletek czy je dokonczyc ...
    Czy wiecie co sie robi w takim przypadku?
    Czy cos mi grozi skoro wzielam w 4 dniu cyklu? Zaburzenie cyklu albo nie wiem co jeszcze?
    Jak lekarka mi odpisze na drugiego smsa to dam Wam znac ale mam strasznego stresa ze zle stymulacje zastosowalam i ze cos mpze sie stac... juz nie chodzi o to ze nie zajde w tym miesiacu tylko bardziej o zdrowie ... dajcie znac czy ktoras tak miala albo czy ktoras idzie na dniach do lekarza i moglaby sie podpytac co w takim przypadku?

    oligi
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 5 lutego 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oligi wrote:
    Dziewczyny jestem zalamana ....
    Zamiast dzis wziac CLO ( 5 dzien cyklu) to wzielam go wczoraj!!! Bylam pewna ze wczoraj byl 5 luty a ja pierwszego lutego dostalam @...
    Lekarka napisala mi ze cykl stracony i nic wiecej... nie wiem czy mam przerwac kuracje i nie brac pozostalych 4 tabletek czy je dokonczyc ...
    Czy wiecie co sie robi w takim przypadku?
    Czy cos mi grozi skoro wzielam w 4 dniu cyklu? Zaburzenie cyklu albo nie wiem co jeszcze?
    Jak lekarka mi odpisze na drugiego smsa to dam Wam znac ale mam strasznego stresa ze zle stymulacje zastosowalam i ze cos mpze sie stac... juz nie chodzi o to ze nie zajde w tym miesiacu tylko bardziej o zdrowie ... dajcie znac czy ktoras tak miala albo czy ktoras idzie na dniach do lekarza i moglaby sie podpytac co w takim przypadku?
    Ja clo bralam od 3 dc przez 5 dni nigdy nie spotkalam sie z takimi uwagami jak moze byc cykl stracony skoro wzielas tabletke dzien wczesniej co za brednie.
    Clo wplywa na produkcje jajeczek, mialam juz troche stymulacji i napewno nie spowoduje to uszczerbku na zdrowi jak wzielas tabletke dzien wczesniej!!! Takze spokojnie
    Ja bym wziela kolejne dawki tak jak mialas sugerowane i normalnie poszla na monitoring

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 5 lutego 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oligi ja też jak Kasiak mialam clo od 3 dc przez 5 dni brac i kiedys sie pomylilam i zaczęłam od 4 dnia cyklu i bylo ok.
    Wcale ten cykl nie jest stracony! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 17:41

  • Marysia90 Autorytet
    Postów: 1400 1274

    Wysłany: 5 lutego 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarka napisała, że cykl stracony?? ja też brałam od 3 dc, a kiedyś jakoś że ten pierwszy to był w większość plamienia, to wziełam 4dc i nie straciłam cyklu.

    5b09j44jj86byg4v.png
    08.2016 poronienie - 6tc
    12.2017-02.2018 I, II, III IUI ;(
    05.2018 ivf (21.05 punkcja, 26.06. transfer)
    Beta: 7dpt -32,35, 9 dpt - 68,74, 11 dpt -183,60, 13 dpt -524,20, 15 dpt -1038
    16.03.2019 synek na świecie ❤️
    25.04.2023 transfer-beta 0
    29.05.2023 transfer
    7dpt beta 66,70
    9 dpt beta 163
    16 dpt beta 2351, widoczny pęcherzyk ciążowy
    18 dpt beta 4700
    28 dpt jest ❤️
  • MariaM Ekspertka
    Postów: 148 145

    Wysłany: 5 lutego 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wieczorową porą..
    W wielkim skrócie, na OF jestem 3 lata, nieaktywna przez ostatnie pół roku.. staraliśmy się z większym i mniejszym nasileniem przez ostatnie 5 lat, dwie półroczne serie z Clo + Duphaston i nic.. Jajeczkowałam gigantycznie a ciąży brak. Prawie pół roku temu zaczęłam pracę w Czechach i mam tam ubezpieczenie.. no i jakos tak nagle zapadła decyzja, ze idziemy do kliniki.
    Więc poszliśmy do Gyncentrum w Ostrawie, (w Polsce na umówioną wizytę nr 1 w Katowicach Angelius musielibyśmy czekać do 14 lutego) w ubiegłą środę.. tak po prosty na pierwszą wizytę. Popytać co i jak.. Pani dr zrobiła mi usg, 8 dc, pęcherzyk na prawym ale endo kiepskie 5mm. Kontrola dzisiaj w 13dc. I trafił się przefajny Pan doktor Krzysztof Kopiec. Endo trochę urosło ale bez szału 7,5mm, za to pojawił się na lewym pęcherzyk dominujący 17,5x17mm. Generalnie oświecił mnie, ze w Czechach mam 6 inseminacji za darmo i nie ma na co czekać.. dostałam Ovitrelle, który mam sobie wstrzelić dzisiaj, a w srodę rano 1 inseminacja, w czwartek druga, żeby zwiększyć szanse. :) No i sram po gaciach, bo w sumie już odpuściłam a teraz znowu to ciśnienie..
    I takie mam w środku motylki, bo wszystko strasznego przyspieszenia dostało.. że aż się boję tego uczucia za 15 dni.. ech

    basiunia174 lubi tę wiadomość

    06ca2b388c9bf788b763696d5b86e902.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
    Starania od 2013.
    * podwójna IUI 07.02+08.02.2018 :(
    * II IUI - 03.2018 :(
    IV2018 - IVF krótki protokół - dwa bobaski :(
    V2018 IVF drugie podejście:(
    IX CET :(
    XII CET <3
  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 5 lutego 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia , Ewa , Marysia nawet na ulotce napisane ze mozna od 3 d ia cyklu ale jak juz powiedziala ze cykl stracony na CLO to nie bede sie sprzeczac z lekarzem i odpuszcze branie CLO w tym cyklu.
    Tak wiec jedziemy naturalnie tylko ze zwiekszona dawka Metforminy i zobaczymy !
    Rano bylam zalamana ale poszlam na fitness i dostalam w kosc i juz mi przeszlo:)
    W nastepnym cyklu styluacja a w tym monitoring 7,9 i 14 lutego wiec dam znac jak bede po poerwszym monitoringu!
    A jak u Was dziewczyny?
    MariaM trzymam kciuki ! Aby sie udalo!!!:)

    oligi
  • mia4444 Autorytet
    Postów: 1113 950

    Wysłany: 5 lutego 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam po jakim czasie jest owulacje po wstrzyknieciu ovitrelle wie może ktoś .Ja miałam w niedzielę o 8 rano.

    74diwn15bdy1nj9o.png ❤❤❤.
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 5 lutego 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oligi wrote:
    Kasia , Ewa , Marysia nawet na ulotce napisane ze mozna od 3 d ia cyklu ale jak juz powiedziala ze cykl stracony na CLO to nie bede sie sprzeczac z lekarzem i odpuszcze branie CLO w tym cyklu.
    Tak wiec jedziemy naturalnie tylko ze zwiekszona dawka Metforminy i zobaczymy !
    Rano bylam zalamana ale poszlam na fitness i dostalam w kosc i juz mi przeszlo:)
    W nastepnym cyklu styluacja a w tym monitoring 7,9 i 14 lutego wiec dam znac jak bede po poerwszym monitoringu!
    A jak u Was dziewczyny?
    MariaM trzymam kciuki ! Aby sie udalo!!!:)

    Oligi co ma byc to będzie ;) moze naturalny cud :) 3 mam kciuki! Ja mam 2 dc, od jutra lametta w przyszlym tygodniu monitoring... moj gin ma urlop ale udalo mi sie umówić do rownie dobrego lekarza... kto wie.. moze przyniesie szczęście ;)
    Od kilku miesiecy ze stresu zaniedbalam siebie, branie witamin w tym kwasu foliowego wiec moze natura daje mi czas na ogarniecie.. od tego cyklu biore sie za siebie.. i masz racje z tymi cwiczeniami. Ja po @ zapisuję sie na silke :) moze mysli beda zdrowsze :)

    MariaM - czasem szybkie akcje sa najlepsze :) powodzenia i koniecznie dawaj znac :)

  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 5 lutego 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mia4444 wrote:
    Witam po jakim czasie jest owulacje po wstrzyknieciu ovitrelle wie może ktoś .Ja miałam w niedzielę o 8 rano.
    Do trzech dni. Chociaż na niektórych nie działa i może nie wystąpić w ogóle lub dużo później.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 6 lutego 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewus no to trzymam kciuki! No to czekamy na wiadomosci po monitornigach dziewczyny !
    Ewus na prawde polecam fitness! Ani razu nie myslalam o staraniach tylko o tym ze juz sily nie mam wykonac kolejne cwiczenie! Pozniej sauna ! Chodze z kumpelami dwiema wiec na prawde czas jest tylko dla nas i siwetnie sie tam czujemy tymbardziej jak dostaniemy niezly wycisk <3 w zeszlym tyg bylam 3 razy a w tym planuje juz 4 bo tak mi sie podoba ! Polecam :)

    Ewus85 lubi tę wiadomość

    oligi
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 6 lutego 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaM powodzenia! Mi moja lekarka, po wizycie w bielskim Gyncetrum (byłam mega rozczarowana, pisałam już o tym) wspomniała właśnie o Ostrawie. Ale decyzja jest taka, że idę w czwartek na hsg, potem skonsultuję wynik z moją ginekolog i pomyślę co dalej.
    Dziewczyny, a jak to jest z inseminacją? W sensie - kiedy lekarze na nią kierują, na jakiej podstawie i jak się to odbywa? Wiem, że mogę wyguglać ;) Ale wolę od Was usłyszeć, może któraś będzie chciała się podzielić wiedzą w tym temacie.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 6 lutego 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    MariaM powodzenia! Mi moja lekarka, po wizycie w bielskim Gyncetrum (byłam mega rozczarowana, pisałam już o tym) wspomniała właśnie o Ostrawie. Ale decyzja jest taka, że idę w czwartek na hsg, potem skonsultuję wynik z moją ginekolog i pomyślę co dalej.
    Dziewczyny, a jak to jest z inseminacją? W sensie - kiedy lekarze na nią kierują, na jakiej podstawie i jak się to odbywa? Wiem, że mogę wyguglać ;) Ale wolę od Was usłyszeć, może któraś będzie chciała się podzielić wiedzą w tym temacie.
    Kiwona w kwestii insemimacjo to roznie byea wszystko zalezy od wynikow jakie masz, i jak dlugo sie starasz, pierwsze zazwyszaj sugeruja naturalnie sie starac lub z cyklami stymulowanymi jak noe ma rezultatu to iui, ale zawsze decyzja nalezy do ciebie

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ