X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

testosteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny,mam pytanie,ktore mnie nurtuje,mam rozchiwana gospodarke hormonalna,dopiero co zbilam za wysoka prolaktyne,mam tez za malo progresteronu(biore duphaston) teraz wyszedl mi wysoki testosteron wolny -andregon shbg,czy ktos wie co to znaczy???moze to jednorazowy skok(bo mialam bardzo mocno spozniajaca sie jedna @)ale lekarza mam dopiero za 2 tygonie.....norma dla moje laboratorium to max 1,5 a mnie wyszlo ponad 8....ma to wply na zajscie w ciaze badz jej utrzymanie? bede wdzieczna za jakies informacje.
    dodam,ze zwykly testosteron mam minimalnie powyzej normy

  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 24 lutego 2013, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. ja porobiłam badania jak straciłam okres i mi też wyszła wysoka prolaktyna i testosteron 2,8 przy normie 1.4. ja przy takich wynikach nie miałam w ogóle owulacji. za to dzięki tym wynikom zdiagnozowano pco.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 23 czerwca 2013, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie testosteron zwykly wyszedl lekko ponad norme...za to andregeny wysokie
    powiedziano mi ze mam cechy charakterystyczne dla Pco...
    naszczescie okres wrocil....nie wiem jakie wyniki mam teraz....
    na razie stawiam na nature...ale jesli nie zajde na normalnych cyklach wroce do zabdania hormonow...

  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 04:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja doradzałabym jednak konsultacje z lekarzem nowych wyników - wiele dziewczyn z PCO zmarnowało dużo czasu "stawiając na naturę". Ale oczywiście ciąża z PCO jak najbardziej możliwa :) Życzę powodzenia!

    Anna255 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 5 lipca 2013, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mysle,ze daje sobie czas do konca roku....w listopadzie mam wizyte i juz nie bede sie cackac, w Polsce tez sie skonsultuje z lekarzem....innym niz ten dotychczasowy....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia81 wrote:
    Witam, ja doradzałabym jednak konsultacje z lekarzem nowych wyników - wiele dziewczyn z PCO zmarnowało dużo czasu "stawiając na naturę". Ale oczywiście ciąża z PCO jak najbardziej możliwa :) Życzę powodzenia!

    zgadzam sie.... tez zylam dlugo w nieswiadomosci, ze cos jest nie tak, ale skoro gin mowi ci ze jest ok jak masz @ co 2 miechy (taki juz moj organizm i moja natura), to dlaczego mialabym mu wtedy nie zaufac - to byl blad... kurcze troche szkoda, ze to wyszlo dopiero jak zaczelam sie starac o dziecko... do tej pory moze juz bym miala unormowane cykle, a tak poki co nic nie wychodzi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podłączam się, bo jak na razie z moich badań to właśnie ten nieszczęsny Testosteron przekracza normę... 59,19 ng/dl - norma: 8,40 – 48,10.

    Generalnie mam otyłość i stwierdzone PCO, ale się nie poddaję - odchudzam się i walczę...

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 10 września 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka wrote:
    Podłączam się, bo jak na razie z moich badań to właśnie ten nieszczęsny Testosteron przekracza normę... 59,19 ng/dl - norma: 8,40 – 48,10.

    Generalnie mam otyłość i stwierdzone PCO, ale się nie poddaję - odchudzam się i walczę...

    Kochana a nie myślisz od razu o laparoskopii? To najskuteczniejsze przy PCO. Zaoszczędzisz czas, nerwy i pieniądze na hormony.

  • Allicja Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 września 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie proszę.. gin zlecił mi badanie testosteronu, shbg i dhea w 2-3 dniu cyklu a ja jak się okazuje mam wyjazd służbowy w tym czasie, ponadto za wynikami czeka się ok 3 tygodni. No i w sumie jak policzyłam to daje mi to 3 być może stracone cykle. Czy mogę wykonać te badania w innych dniach?

    Alicja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    godaweri wrote:
    Kochana a nie myślisz od razu o laparoskopii?
    Wiesz co, nie miałam tak naprawdę jeszcze czasu nad tym myśleć. PCOS zdiagnozowano całkiem niedawno, a że byłam w ostatnim czasie mocno zalatana, to szerzej nie myślałam nad tym (dopóki już 2 cykl trwał ~65 dni i to po wywołaniu duphastonem). Czy takiego zabiegu nie powinien tak naprawdę zlecić/zasugerować lekarz - czy z jakiś powodów może tego unikają?
    Do moich wyników w normie dołączył teraz poziom glukozy we krwi (na czczo i w obciążeniu) oraz insuliny (na czczo). I pewnie znowu będzie: "Ale jak to? Otyła baba a cukrzycy nie ma???"... Ehhh, co zrobić.

    Allicja wrote:
    Czy mogę wykonać te badania w innych dniach?
    Alicja - nie. Nie po to ginekolog podawał dzień cyklu, byś Ty go zmieniała. Ja pomyliłam dni, jeśli chodzi o badanie testosteronu i musiałam owe badanie powtórzyć...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ