X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Torbiel endometrialna
Odpowiedz

Torbiel endometrialna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:) pisze z takim zapytaniem czy któraś z Was miała torbiel endometrialna? Jakie są dalsze kroki postępowania czy się z tym uda sie zajść w ciążę czy powinno się to najpierw usunąć?

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 17 czerwca 2022, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli to jest naprawdę torbiel endometrialna a nie np. krwotoczna to oznacza to, że chorujesz na endometrioze. Zazwyczaj torbiele endometrialna są pierwszym dowodem na istnienie tej choroby dla większości ginekologów. Jednak nie oznacza to że choroby nira gdzie indziej np. jajowody, wiązadła krzyzowomaciczne czy jelita. Na dzień dzisiejszy rekomenduje się usuwanue torbieli wiekszych niż 4cm średnicy lub mniejszych które przeszkadzają w punkcji do ivf. Polecam zbadać sie w kierunku endoetriozy u jednego z lekarzy podanych na stronie fundacji pokonać endometrioze. Oni bardzo dobrze znają sie na tej chorobie i pokieruja Cię dalej.

    LILA_33 lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyba wrote:
    Jeśli to jest naprawdę torbiel endometrialna a nie np. krwotoczna to oznacza to, że chorujesz na endometrioze. Zazwyczaj torbiele endometrialna są pierwszym dowodem na istnienie tej choroby dla większości ginekologów. Jednak nie oznacza to że choroby nira gdzie indziej np. jajowody, wiązadła krzyzowomaciczne czy jelita. Na dzień dzisiejszy rekomenduje się usuwanue torbieli wiekszych niż 4cm średnicy lub mniejszych które przeszkadzają w punkcji do ivf. Polecam zbadać sie w kierunku endoetriozy u jednego z lekarzy podanych na stronie fundacji pokonać endometrioze. Oni bardzo dobrze znają sie na tej chorobie i pokieruja Cię dalej.

    Dziękuję 😊

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • nadziejka88 Autorytet
    Postów: 1767 1455

    Wysłany: 6 lipca 2022, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILA_33 wrote:
    Cześć:) pisze z takim zapytaniem czy któraś z Was miała torbiel endometrialna? Jakie są dalsze kroki postępowania czy się z tym uda sie zajść w ciążę czy powinno się to najpierw usunąć?


    Ja mam torbiel endometrialna 2,5cm. Podeszłam do procedury z tą torbielą i udało się w pierwszym transferze. Nie zawsze torbiel przeszkadza. U mnie nie było możliwości jej usunięcia bo mam Amh na poziomie 0,36 więc uszkodzenie jajnika przy wycięciu (a zawsze jakieś uszkodzenie jest) oznaczałoby koniec wszystkiego. Wszystko zależy od sytuacji. Warto się konsultować i to nie z jednym lekarzem, a z kilkoma.

    LILA_33 lubi tę wiadomość

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 6 lipca 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy od wielkości i AMH. Poleca się usuwanie torbieli powyżej 4cm i takich które przeszkadzają w punkcji IVF. Tak jak napisała nadziejka88 zawsze jest ryzyko utraty rezerwy jajnikowej podczas operacji. Pamiętaj też że izolowana endometrioza jajnikowa praktycznie nie występuje z regoly to wierzchołek góry lodowej, polecam zbadać się u specjalisty od endometriozy. Znajdziesz ich na stronie fundacji "pokonać endometrioze"

    LILA_33 lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • magggie Przyjaciółka
    Postów: 66 38

    Wysłany: 8 lipca 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam torbiel endometrialna 3 cm na jajniku. Nie udało mi się zajść naturalnie. Polecono nam ivf. Kilku lekarzy powiedzialo, że usuwanie nie jest zalecane bo obniza amh. Obecnie mam amh na poziomie 2. Czekamy na poprawę parametrów nasienia i będziemy robić pierwsze ivf. Polecam Ci wybrać się do lekarza, który zajmuje się niepłodnością i endometrioza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2022, 17:17

    LILA_33 lubi tę wiadomość

    12.10.2022 DWIE KRESKI!!! ❤ naturals!
    28.10.2022 Mamy serduszko ❤

    Czekamy na chłopca 💙

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ