X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Torbiel krwotoczna po ovitrelle
Odpowiedz

Torbiel krwotoczna po ovitrelle

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nasreen Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 14 marca 2023, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, wlasnie wrocilam od ginekologa i okazalo sie ze pomimo ze wzielam ovitrelle to pecherzyk nie pekl i zrobila sie torbiel krwotoczna ;(( co dziwne, pojawil sie plyn w zatoce douglasa jak po owulacji...jestem zalamana...jeszcze sie ludze ze moze jednak ta owulacja byla ;( czy ktoras z Was Drogie Panie byla moze w podobnej sytuacji?

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 14 marca 2023, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    Czesc dziewczyny, wlasnie wrocilam od ginekologa i okazalo sie ze pomimo ze wzielam ovitrelle to pecherzyk nie pekl i zrobila sie torbiel krwotoczna ;(( co dziwne, pojawil sie plyn w zatoce douglasa jak po owulacji...jestem zalamana...jeszcze sie ludze ze moze jednak ta owulacja byla ;( czy ktoras z Was Drogie Panie byla moze w podobnej sytuacji?
    Mnie kiedys lekarz powiedział że nie może stwierdzić że nie było owulacji - mogła komórka mogła się wydostać ,gdy pęcherzyk pękł i zalało go krwią z naczynka - skoro płyn w zatoce jest.

    preg.png
  • Nasreen Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 14 marca 2023, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Monester za odpowiedz 🙏 ale tez mialas torbiel krwotoczna tak? To moj drugi cykl z ovitrelle, w pierwszym pecherzykl pekl wiec naprawde mialam nadzieje ze teraz tez...tymbardziej ze progesteron mam ok, endometrium ponad 16, temp wyzsza...plakac mi sie chce 😭😭😭😭😭😭

    Ty bralas jakies leki typu ovitrelle?

  • KasiaBe Autorytet
    Postów: 645 668

    Wysłany: 15 marca 2023, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też jeden z trzech pęcherzyków wypełnił się krwią, ale dr twierdził że jest ok, tak się zdarza i nie wspomniał że to jest jednoznaczne z strata komórki z tego pęcherzyka. Cykl stracony, ciąży brak, ale trobieli na szczęście nie ma 💪 byłam na clo + ovi

    5 lat starań + 2 leczenia

    Ona, 32l 👩🏼
    niedoczynność tarczycy ✔ wyleczona infekcja ✔ wyleczona Ureaplasma ✔ drożność ✔
    histeroskopia (2 polipy) ✔ podejrzenie CMV > zafałszowane wyniki ✔ CD138 ✔
    krzywa cukrowa ✔ IO?
    Letrox75, wit.D, kw foliowy

    On, 34l 🤵
    morfologia 1%>1%>0%>3%
    HBA 56%>12%>83% ✔ DFI 8,7% ✔ HDS 30,07% ❌
    kariotypy ✔
    I IUI 02.23: clo + ovi, 3 pęcherzyki > duphaston > 👎
    II IUI 03.2023: lametta + ovi > 1 pęcherzyk 28mm, endo 13mm > duphaston > 👎

    06.23: I ivf: Menopur 75 + Ovaleap 225 + Orgalutran + Zivafert 5000 + Gonapeptyl Daily > 10dc punkcja > 8 komórek, 6 MII, 6 zapłodnionych > 3 doba średnia jakość > 5 doba👎

    07.23: zmiana kliniki > II ivf > Bemfola + Ganirelix + Ovi > 5 komórek > 1 zapłodniona > 1 doba 👎

    10.23 > zmiana na EF > stymulacja agresywna > 14 dc punkcja > ❄️❄️❄️ > 20.12 transfer nr 1... 🙏

    "Nigdy nie rezygnuj z tego, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 15 marca 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    Czesc dziewczyny, wlasnie wrocilam od ginekologa i okazalo sie ze pomimo ze wzielam ovitrelle to pecherzyk nie pekl i zrobila sie torbiel krwotoczna ;(( co dziwne, pojawil sie plyn w zatoce douglasa jak po owulacji...jestem zalamana...jeszcze sie ludze ze moze jednak ta owulacja byla ;( czy ktoras z Was Drogie Panie byla moze w podobnej sytuacji?


    Cześć!
    Chciałam napisać, że wczoraj też wrocilam od lekarza i okazało się że mam torbielke 3 cm,a endo 16 mm (nie brałam ovitrelle , bo zazwyczaj mi pękaja pecherzyki) no mocno się zdziwilam ale oglądaliśmy ten pecherzyk i Niby był taki postrzępiony, Oczywiście plyn w zatoce dauglasa również był , jedynie co nam zostaję to czekać. Sama się podłamałam, bo już tyle lat staran i badań jedynie można potwierdzić to hormonami czyli zrobic progesteron 7dpo jak oczywiście wiesz kiedy doszło do owulacji.

  • Nasreen Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 15 marca 2023, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Cześć!
    Chciałam napisać, że wczoraj też wrocilam od lekarza i okazało się że mam torbielke 3 cm,a endo 16 mm (nie brałam ovitrelle , bo zazwyczaj mi pękaja pecherzyki) no mocno się zdziwilam ale oglądaliśmy ten pecherzyk i Niby był taki postrzępiony, Oczywiście plyn w zatoce dauglasa również był , jedynie co nam zostaję to czekać. Sama się podłamałam, bo już tyle lat staran i badań jedynie można potwierdzić to hormonami czyli zrobic progesteron 7dpo jak oczywiście wiesz kiedy doszło do owulacji.
    No to widze ze mamy podobna sytuacje, a progesteron badalas? Ja sie zastanawiam czy nue powtorzyc i nie zobaczyc czy spada czy rosnie..bo na hcg to chyba za wszesnie jeszcze

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    No to widze ze mamy podobna sytuacje, a progesteron badalas? Ja sie zastanawiam czy nue powtorzyc i nie zobaczyc czy spada czy rosnie..bo na hcg to chyba za wszesnie jeszcze

    Właśnie myślę nad zrobieniem progesteronu, bo śluz płodny był u mnie w czwartek więc licząc, mogłabym iść jutro ALE doktor u którego jestem (naprotechnolog) powiedział, że on by nie robił więc trochę się waham ...
    Tak mamy ta sama sytuację. Tydzień temu przyjęłam wlew - zastanawiam się czy to nie przez to ,ale to tylko takie moje myślenie... martwię się tym endo - cholernie grube ,jakby przerost błony śluzowej... fakt- ostatni transfer miałam w październiku i teraz mogą wychodzić właśnie takie kwiatki..

  • Nasreen Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Właśnie myślę nad zrobieniem progesteronu, bo śluz płodny był u mnie w czwartek więc licząc, mogłabym iść jutro ALE doktor u którego jestem (naprotechnolog) powiedział, że on by nie robił więc trochę się waham ...
    Tak mamy ta sama sytuację. Tydzień temu przyjęłam wlew - zastanawiam się czy to nie przez to ,ale to tylko takie moje myślenie... martwię się tym endo - cholernie grube ,jakby przerost błony śluzowej... fakt- ostatni transfer miałam w październiku i teraz mogą wychodzić właśnie takie kwiatki..

    Mi Pani ginekolog powiedziala ze ladne mam endometrium, i pochwalila je a tez mam 16...a Twoj lekarz jak to skomentowal?

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 15 marca 2023, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    Mi Pani ginekolog powiedziala ze ladne mam endometrium, i pochwalila je a tez mam 16...a Twoj lekarz jak to skomentowal?

    Jak usłyszałam od lekarza endo 16 mm, to Powiedziałam- o Jezu co tak dużo. Czy nie jest z grube ? Odpowiedział lepsze 16 mm niż 7 mm i będzie się zastanawiać nad tym ,uważa ,że nie jest źle te enomedrium moje...

  • Nasreen Przyjaciółka
    Postów: 66 29

    Wysłany: 16 marca 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Jak usłyszałam od lekarza endo 16 mm, to Powiedziałam- o Jezu co tak dużo. Czy nie jest z grube ? Odpowiedział lepsze 16 mm niż 7 mm i będzie się zastanawiać nad tym ,uważa ,że nie jest źle te enomedrium moje...

    Hej ;) i jak tam? Testowalas cos? Ja sie nie odwazylam :(

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 16 marca 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasreen wrote:
    Hej ;) i jak tam? Testowalas cos? Ja sie nie odwazylam :(


    Nie testowałam bo do miesiączki jeszcze sporo czasu. Niby mam mieć za 11 dni.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ