X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Transfer dwóch zarodków
Odpowiedz

Transfer dwóch zarodków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chciałabym poznać Wasze zdanie na temat podania dwóch zarodków podczas transferu. Jak to u Was wyglądało? Zdecydowałybyscie się na to kolejny raz?
    Jestem po dwóch nieudanych transferach i zostały nam dwa ostatnie zarodki, ale słabsze dlatego rozważam wzięcie obydwu naraz. Przy okazji wyszedł mi kir AA dlatego mocno wierze, że z accofilem pójdzie lepiej.

  • Sherlook Autorytet
    Postów: 589 783

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakiej klasy masz te zarodki?? Ja mam 2AB sztuk dwa i 1AB sztuk dwa. I właśnie myślimy czy te 1AB nie podać dwa na raz. Choć obawiam się ciąży bliźniaczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2022, 11:39

    3Edmp2.png

    👩‍🦰36 👨‍🦱37

    Starania od 2019 roku.

    On:
    - morfologia 0%-2%, ruch postępowy szybki 0%, ruch postępowy 11%, żywotność 58%
    - insulinooporość.

    Ona:
    - AMH - 4.65
    - hormony - ok!
    - hiperinsulinemia
    - anty tpo⬆️, anty tg⬆️, euthyrox 25

    3.12.2021 - 1 icsi
    💉Bemfola 150, Orgalutran 0.25, Gonapeptyl
    15.12.2021 - punkcja 18 komórek, zapłodnionych 10✊✊
    2x 2AB, 2x1AB✊✊

    18.02.2022 - Transfer 2AB - cykl naturalny - luteina, encorton i acesan💕
    6dpt beta 11.11, proge 35;
    8dpt beta 30.55 prog 42;
    10 dpt beta 67.74 prog 59;
    12 dpt beta 213.99 prog 45 (leki wzięte rano, badanie wieczorem)
    19 dpt beta 2205.5 prog 38.9 ( leki rano, badanie po 10h)
    28 dpt jest 💜 🥰🥰🥰
    06.05.2022 usg prenatalne ✔️✔️
    09.05.2022 nifty pro!! Zdrowy chłopak ❤️❤️❤️👶
    Zostały 3 ❄️❄️❄️
    💕Nadzieja umiera ostatnia 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam zostały jeszcze 5BC i 4CB. Mi się marzą bliźniaki 😅🥰 ale chcę też w miarę rozsądnie do tego podejść.

  • Sherlook Autorytet
    Postów: 589 783

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope28 wrote:
    Nam zostały jeszcze 5BC i 4CB. Mi się marzą bliźniaki 😅🥰 ale chcę też w miarę rozsądnie do tego podejść.

    Ale to nie są aż tak złe zarodki. Ja bym chciała bliźniaki, ale mam gdzieś w głębi duszy strach, że co się okaże jak jeden z nich będzie chory, albo umrze. Co wtedy z drugim. A poza tym ja planuje zrobić test nifty pro w 11 tygodniu ciąży, a przy ciąży bliźniaczej nie da się wykryć wszystkich wad. I tylko to mnie powstrzymaluje. Noo może jeszcze to, że te moje zarodki są bardzo wczesne i jak się podzielą to może być trójka lub czwórka (u nas w rodzinie genetycznie mamy predyspozycje do bliźniaków jednojajowych).

    Krakowska lubi tę wiadomość

    3Edmp2.png

    👩‍🦰36 👨‍🦱37

    Starania od 2019 roku.

    On:
    - morfologia 0%-2%, ruch postępowy szybki 0%, ruch postępowy 11%, żywotność 58%
    - insulinooporość.

    Ona:
    - AMH - 4.65
    - hormony - ok!
    - hiperinsulinemia
    - anty tpo⬆️, anty tg⬆️, euthyrox 25

    3.12.2021 - 1 icsi
    💉Bemfola 150, Orgalutran 0.25, Gonapeptyl
    15.12.2021 - punkcja 18 komórek, zapłodnionych 10✊✊
    2x 2AB, 2x1AB✊✊

    18.02.2022 - Transfer 2AB - cykl naturalny - luteina, encorton i acesan💕
    6dpt beta 11.11, proge 35;
    8dpt beta 30.55 prog 42;
    10 dpt beta 67.74 prog 59;
    12 dpt beta 213.99 prog 45 (leki wzięte rano, badanie wieczorem)
    19 dpt beta 2205.5 prog 38.9 ( leki rano, badanie po 10h)
    28 dpt jest 💜 🥰🥰🥰
    06.05.2022 usg prenatalne ✔️✔️
    09.05.2022 nifty pro!! Zdrowy chłopak ❤️❤️❤️👶
    Zostały 3 ❄️❄️❄️
    💕Nadzieja umiera ostatnia 💕
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4686 4357

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi embriolog odradzał, jak rowniez lekarz prowadzacy nie był entuzjastyczny. Ja na własną rękę poczytałam o bliźniaczych ciążach i tym bardziej jestem na nie. 25% ryzyka poronienia, duże ryzyko porodu przedwczesnego, cukrzycy ciążowej i wielu innych powiklan. Dużo minusów i dla ciężarnej i dla płodów. Tak się naczytałam, że boję się opcji, że pojedynczo podany zarodek podzieli się i będzie ciąża blizniacza.

    Sherlook, Rittka lubią tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Rittka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąży bliźniaczej się nie donosi, poród jest dużo wcześniej a mózg i płuca rozwijają się do samego konca, tak twierdzi mój lekarz spoza kliniki. Jego zdaniem nie powinno sie nigdy świadomie powodowac ciąż bliźniaczych. On wręcz uważa że ludzie urodzeni dużo wcześniej nigdy nie będą tak zdrowi i nie osiągną tego pułapu jak ludzie urodzeni w terminie.

    Krakowska lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ