X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Transfer mrożonych zarodkow
Odpowiedz

Transfer mrożonych zarodkow

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 12 listopada 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , nie wiem czy już był taki temat , ale mam pytanie jak wygląda transfer mrożonych zarodków? Też musimy byś stymulowane ?

    ewelcia45
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 12 listopada 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Dziewczyny , nie wiem czy już był taki temat , ale mam pytanie jak wygląda transfer mrożonych zarodków? Też musimy byś stymulowane ?
    Są dwie opcje: transfer na sztucznym lub na naturalnym cyklu.

    Na sztucznym bierzesz leki hamujące owulację od 1 DC. Około 12 DC jest USG i lekarz ocenia endometrim, jak jest ok to przed transferem jest jeszcze jedna wizyta. Potem włączasz luteinę przez tyle dni przed transferem ile ma transferowany zarodek.

    Przy naturalnym cyklu jest więcej wizyt, bo trzeba monitorować pęcherzyk. Transfer następuje po owulacji tyle dni ilu dniowy jest zarodek. Nie wiem jakie leki bierze się przy naturalnym cyklu bo nigdy nie miałam.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 12 listopada 2019, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Są dwie opcje: transfer na sztucznym lub na naturalnym cyklu.

    Na sztucznym bierzesz leki hamujące owulację od 1 DC. Około 12 DC jest USG i lekarz ocenia endometrim, jak jest ok to przed transferem jest jeszcze jedna wizyta. Potem włączasz luteinę przez tyle dni przed transferem ile ma transferowany zarodek.

    Przy naturalnym cyklu jest więcej wizyt, bo trzeba monitorować pęcherzyk. Transfer następuje po owulacji tyle dni ilu dniowy jest zarodek. Nie wiem jakie leki bierze się przy naturalnym cyklu bo nigdy nie miałam.


    Dziękuję ślicznie

    evkill lubi tę wiadomość

    ewelcia45
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ