X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Transfer zamrożonych zarodków
Odpowiedz

Transfer zamrożonych zarodków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 21 listopada 2019, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część wszystkim, nie wiem czy gdzieś się przewinął już taki temat . Mam pytanie czy możecie podzielić się jak wygląda transfer zamrożonych zarodków .
    Dziękuję bardzo

    ewelcia45
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 listopada 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak samo jak świeży transfer.
    Tylko wcześniej w laboratorium rozmrazaja zarodek.

    M&M
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Tak samo jak świeży transfer.
    Tylko wcześniej w laboratorium rozmrazaja zarodek.
    Ale bez żadnej stymulacji ?

    ewelcia45
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Ale bez żadnej stymulacji ?
    W drugim dniu cyklu włącza się estrofem, później ok.10-12 zaczyna się duphston, luteina i trzeba kontrolować poziom progesteronu i estradiolu. W zależności od tego ile dni ma mrożaczek, tyle dni po owulacji i gotowym endo podaje się zarodek.

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • Baba1 Autorytet
    Postów: 1191 957

    Wysłany: 21 listopada 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Miałam w tamtym cyklu punkcję ale podskoczył mi progesteron i transfer został przełożony mam 3 mrożaczki
    Teraz pytanko lekarz kazał przyjść w nowym cyklu ok 7 dnia to chyba nie bede miała transferu bo tu czytam ze bierze się leki już od 2 dnia
    Zawsze bierze się leki?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 listopada 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baba1 wrote:
    Cześć
    Miałam w tamtym cyklu punkcję ale podskoczył mi progesteron i transfer został przełożony mam 3 mrożaczki
    Teraz pytanko lekarz kazał przyjść w nowym cyklu ok 7 dnia to chyba nie bede miała transferu bo tu czytam ze bierze się leki już od 2 dnia
    Zawsze bierze się leki?
    Na cyklu naturalnym (z owulacją) nie bierze się leków na początku cyklu.
    Moja wypowiedź z innego wątku:
    Sztuczny cykl wymaga brania estrofemu/progynovy - jest łatwiejszy, bo ważne jest tylko endometrium, zazwyczaj wystarcza jedna bądź dwie wizyty z usg. Czas transferu też można trochę regulować i jeśli endo jest ok, a et miałby wypaść w ndz to po prostu dr zleca zacząć brać prg jeden dzień później. W momencie kiedy endometrium ma odpowiednią szerokość, włącza się progesteron - to jest dzień 0, a transfer robi się po tylu dniach ile ma zarodek. Organizm nie produkuje prg, więc trzeba go brać do ok 12tc.
    Cykl naturalny to taki gdzie owulacja występuje naturalnie. Potrzebnych jest więcej wizyt, bo trzeba dokładnie wyłapać dzień owulacji. Owulacja jest dniem 0, a transfer po tylu dniach ile ma zarodek. Nie można przesunąć dnia transferu, więc jeśli owulacja przy transferze blastki wypadnie w pn to cykl przepada, bo et w ndz nie zrobią. Po owulacji produkuje się swój prg, który jest tylko wspomagany lekami i można szybciej go odstawić w przypadku ciąży.
    Stumulowany - owulacja jest wspomagana lekami do stymulacji, a reszta jak w naturalnym.

    Oczywiście z transferem w ndz jest problem w klinikach, które w ndz mają zamknięte.
    No i co klinika to obyczaj. W niektórych chcą badania hormonów 2-3dc prg i e2, inne chcą wizytę na USG podczas @, inne chcą badanie hormonów przed wizytą z kontrolą endo, a inne w ogóle nie chcą badań krwi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 14:35

    Baba1, Yoselyn82, m_d_f lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Baba1 Autorytet
    Postów: 1191 957

    Wysłany: 21 listopada 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Na cyklu naturalnym (z owulacją) nie bierze się leków na początku cyklu.
    Moja wypowiedź z innego wątku:
    Sztuczny cykl wymaga brania estrofemu/progynovy - jest łatwiejszy, bo ważne jest tylko endometrium, zazwyczaj wystarcza jedna bądź dwie wizyty z usg. Czas transferu też można trochę regulować i jeśli endo jest ok, a et miałby wypaść w ndz to po prostu dr zleca zacząć brać prg jeden dzień później. Organizm nie produkuje prg, więc trzeba go brać do ok 12tc.
    Cykl naturalny to taki gdzie owulacja występuje naturalnie. Potrzebnych jest więcej wizyt, bo trzeba dokładnie wyłapać dzień owulacji. Nie można przesunąć dnia transferu, więc jeśli owulacja przy transferze blastki wypadnie w pn to cykl przepada, bo et w ndz nie zrobią. Po owulacji produkuje się swój prg, który jest tylko wspomagany lekami i można szybciej go odstawić w przypadku ciąży.
    Stumulowany - owulacja jest wspomagana lekami do stymulacji, a reszta jak w naturalnym.

    Oczywiście z transferem w ndz jest problem w klinikach, które w ndz mają zamknięte.
    No i co klinika to obyczaj. W niektórych chcą badania hormonów 2-3dc prg i e2, inne chcą wizytę na USG podczas @, inne chcą badanie hormonów przed wizytą z kontrolą endo, a inne w ogóle nie chcą badań krwi.
    Ale na naturalnym chyba robi się transfer po owulacji?
    2 dniowe dwa dni po owulacji
    3 dniowe trzy dni po owulacji
    Blastka pięć dni po owulacji
    ?????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 13:49

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 listopada 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baba1 wrote:
    Ale na naturalnym chyba robi się transfer po owulacji?
    2 dniowe dwa dni po owulacji
    3 dniowe trzy dni po owulacji
    Blastka pięć dni po owulacji
    ?????
    Tak i edytowalam ten poprzedni komentarz

    Baba1 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 21 listopada 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultraviolet wrote:
    W drugim dniu cyklu włącza się estrofem, później ok.10-12 zaczyna się duphston, luteina i trzeba kontrolować poziom progesteronu i estradiolu. W zależności od tego ile dni ma mrożaczek, tyle dni po owulacji i gotowym endo podaje się zarodek.
    Ostatnio brałam estrofem i luteinę dopochwowo , to w drugim dniu cyklu również dopochwowo czy wtedy normalnie do łykania . Sorry za głupie pytanie

    ewelcia45
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 21 listopada 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Ostatnio brałam estrofem i luteinę dopochwowo , to w drugim dniu cyklu również dopochwowo czy wtedy normalnie do łykania . Sorry za głupie pytanie
    Nie ma głupich pytań 😉
    U mnie był estrofem od 2dc do łykania, a od 12dc zaczęłam brać luteinę 3x2 dopochwowo i 3x1 duphaston do łykania. Mam nadzieję, że taka ilość progesteronu wystarczy, żeby utrzymać dobry poziom dla zarodeczka. Dzisiaj miałam criotransfer.
    A ty teraz przygotowujesz się do FET? Na kiedy planujecie z lekarzem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 23:12

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 listopada 2019, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Ostatnio brałam estrofem i luteinę dopochwowo , to w drugim dniu cyklu również dopochwowo czy wtedy normalnie do łykania . Sorry za głupie pytanie
    Dopoki masz @ to estrofem doustnie

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 22 listopada 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultraviolet wrote:
    Nie ma głupich pytań 😉
    U mnie był estrofem od 2dc do łykania, a od 12dc zaczęłam brać luteinę 3x2 dopochwowo i 3x1 duphaston do łykania. Mam nadzieję, że taka ilość progesteronu wystarczy, żeby utrzymać dobry poziom dla zarodeczka. Dzisiaj miałam criotransfer.
    A ty teraz przygotowujesz się do FET? Na kiedy planujecie z lekarzem?
    Co to znaczy FET?
    Tak przygotowuje się do transferu mroziaka.
    Wizyta bo wtedy podobno dostanę okres 23 grudnia . A transfer 30 . Wszystko zależy kiedy dostanę okresu .

    ewelcia45
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 24 listopada 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultraviolet wrote:
    W drugim dniu cyklu włącza się estrofem, później ok.10-12 zaczyna się duphston, luteina i trzeba kontrolować poziom progesteronu i estradiolu. W zależności od tego ile dni ma mrożaczek, tyle dni po owulacji i gotowym endo podaje się zarodek.


    Nam lekarka powiedziała że jak 23 grudnia dostanę okresu to transfer 30 grudnia ? Czy to nie za wcześnie ? Będę zaraz po okresie

    ewelcia45
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 24 listopada 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Nam lekarka powiedziała że jak 23 grudnia dostanę okresu to transfer 30 grudnia ? Czy to nie za wcześnie ? Będę zaraz po okresie
    FET - frozen embryo transfer - transfer mrożonego zarodka, inaczej crio.
    Coś źle zrozumiałaś.
    Kiedy miałaś punkcję?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ultraviolet Autorytet
    Postów: 627 644

    Wysłany: 24 listopada 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Nam lekarka powiedziała że jak 23 grudnia dostanę okresu to transfer 30 grudnia ? Czy to nie za wcześnie ? Będę zaraz po okresie
    To zdecydowanie za wcześnie. Nie wiem, jakie sposoby na twoja pani doktor. Może miała na myśli, że po siedmiu dniach wprowadzi progesteron przed transferem 🤔

    dqprj48akwkgc0se.png
    6 lat starań o rodzeństwo, niedrożność, endometrioza, poronienie, laparoskopia
    02.2018 ICSI 😢 nie pobrano komórek
    06.2018 ICSI - podejście II
    07.2018 punkcja pobrano 6 komórek, mamy ❄❄
    10.2018 histeroskopia
    16.11.2018 FET ❄️😢
    21.11.2019 FET ❄️😢
    ...
    23.06.2020 - 7tc ❤️
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 24 listopada 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    FET - frozen embryo transfer - transfer mrożonego zarodka, inaczej crio.
    Coś źle zrozumiałaś.
    Kiedy miałaś punkcję?
    Punkcje miałam 30 października. I teraz będę mieć transfer mroziaka

    ewelcia45
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 24 listopada 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Punkcje miałam 30 października. I teraz będę mieć transfer mroziaka
    A który masz dzień cyklu i kiedy masz przyjść na wizyte?
    Widzialam, ze będziesz brala estrofem od 2dc, wiec transfdr bedziesz miala na cyklu sztucznym. Wyzej masz napisane jak on wyglada - ten cykl.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 25 listopada 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A który masz dzień cyklu i kiedy masz przyjść na wizyte?
    Widzialam, ze będziesz brala estrofem od 2dc, wiec transfdr bedziesz miala na cyklu sztucznym. Wyzej masz napisane jak on wyglada - ten cykl.
    Jeśli nie dostanę miesiączki do 23 grudnia to wizytę mam 23 grudnia. Jeśli dostanę wcześniej okresu to między 1 a 2 dniem cyklu mam przyjść

    ewelcia45
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 27 listopada 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelcia45 wrote:
    Jeśli nie dostanę miesiączki do 23 grudnia to wizytę mam 23 grudnia. Jeśli dostanę wcześniej okresu to między 1 a 2 dniem cyklu mam przyjść
    Czyli najprawdopodobniej bedziesz szla na cyklu sztucznym. Transfer jest wtedy ok 16-23dc, w zależności od tego jak bedzie roslo endometrium. W 7dc nikt Ci transferu nie zrobi, bo to pierwsza faza cyklu i ani endometrium ani hormony nie sa gotowe na przyjecie zarodka.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ewelcia45 Ekspertka
    Postów: 478 67

    Wysłany: 27 listopada 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Czyli najprawdopodobniej bedziesz szla na cyklu sztucznym. Transfer jest wtedy ok 16-23dc, w zależności od tego jak bedzie roslo endometrium. W 7dc nikt Ci transferu nie zrobi, bo to pierwsza faza cyklu i ani endometrium ani hormony nie sa gotowe na przyjecie zarodka.
    Dzięki kochana za odpowiedź . Pozdrawiam

    ewelcia45
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ